PDA

View Full Version : سوال: ?PHP or ASP

jamedar
دوشنبه 03 تیر 1392, 22:25 عصر
با سلام به همه دوستان

من قصد دارم برنامه نویسی تحت وب رو شروع کنم(به نیت کسب و کار) اطلاعاتی در مورد تفاوت های این دو زبان ندارم یعنی دورنمایی از آینده این دو زبان در بازارکار ؛ کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟

AmirSky
دوشنبه 03 تیر 1392, 22:31 عصر
به نظر من
در زمان حال : هردو
در آینده : php

حالا خود دانی :لبخندساده:

jamedar
دوشنبه 03 تیر 1392, 22:35 عصر
یعنی میتونم به طور مطمئن روی این زبان سرمایه گذاری کنم؟؟

dousti_design
دوشنبه 03 تیر 1392, 22:41 عصر
لطفا این موضوع تکراری که ده ها بار درموردش بحث شده رو تکرار نکنید.:لبخندساده:

MMSHFE
دوشنبه 03 تیر 1392, 22:41 عصر
طبق آمار سایت w3techs بیش از 80٪ سایتهای دنیا با PHP طراحی شدن و این تعداد درحال رشده. بنظر شما این تعداد سایت، بی دلیل روی این زبان سرمایه گذاری کردن؟ نگران نباشید دوست عزیز، آینده برنامه نویسی در دست Open Source خواهد بود. حتی مایکروسافت هم داره کم کم به این سمت پیش میره.

H:Shojaei
دوشنبه 03 تیر 1392, 22:44 عصر
سلام
يه سرچ تو تاپيكا بزنيد تاپيكهايي دقيقا با همين موضوع خودم چند بار ديدم و جوابتون رو به طور كامل ميگيريد.

arash691
دوشنبه 03 تیر 1392, 22:54 عصر
بنظرم ادم باید هر دو تا رو بلد باشه ... asp.net رو حتما" یاد بگیر چون اکثر شرکت ها داخلی نمیدونم هنوز به چیه دلیلی با این تکنولوژی دارن سایت ها ( خرید و فروش و ... ) میدن بیرون اکثر سایت های بانک های ایران هم با asp.net کار شده ... php رو یاد بگیر تا همش تو یک چارچوب خاص کار نکنی بعضی وقت ها لازمه ادم یه چیزی هایی رو تغییر بده که متاسفانه دات نت این اجازه رو بهت نمیده خوب اونا هم سیاست کارهای خودشون رو دارن ...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نمیدونم این عقیده درسته یا نه ! ولی ادم تا موقعه ای که حرفه ای نشده نباید دنباله اپن سورس بره ... چون همه چیزش پای خودته ... از هم گسستگیش زیاده . دات نت یه خوبی که داره ادم اگه مبتدی هم باشه چون داره تو راه و روش اونا کد میزنه کمتر به خطر میافته.

ولی اگه می خوای واقعا" اسم برنامه نویس رو خودت بذاری باید اپن سورس کار باشی

imanitc
سه شنبه 04 تیر 1392, 07:45 صبح
پیرو صحبتهای اساتید و دوستان گرامی باید عرض کنم حدود 6 سال پیش که من تازه کار وب شروع کردم خیلی به من دات نت پیشنهاد کردن یعنی asp کلاسیک که در اون زمان اصلا حرفی برای گفتن مقابل php نداشت که اگر هم داشت با توجه به مشکل من با ماکروسافت و نرم افزار های مسخرش بازم عمرا میرفتم سراغ دات نت و غیره .کلا خلاقیت در نرم افزار های ماکرو سافت نیست کلا شعار ماکروسافت اینه که ما به جای شما فکر میکنیم شما استفاده کنید فقط .php یه زبان اسکریپتی همه فن حریف و به اصلاح دست خود آدم هر کسی با هر سطح می تونه از اون استفاده کنه میتونی همچین کد بزنی که دات نت بذاره توی جیبش میتونی همچین کد بزنی که بچه اول ابتدایی بفهمه چیکار کردی من میگم php فقط !

farazsahebdel
سه شنبه 04 تیر 1392, 17:02 عصر
پیرو صحبتهای اساتید و دوستان گرامی باید عرض کنم حدود 6 سال پیش که من تازه کار وب شروع کردم خیلی به من دات نت پیشنهاد کردن یعنی asp کلاسیک که در اون زمان اصلا حرفی برای گفتن مقابل php نداشت که اگر هم داشت با توجه به مشکل من با ماکروسافت و نرم افزار های مسخرش بازم عمرا میرفتم سراغ دات نت و غیره .کلا خلاقیت در نرم افزار های ماکرو سافت نیست کلا شعار ماکروسافت اینه که ما به جای شما فکر میکنیم شما استفاده کنید فقط .php یه زبان اسکریپتی همه فن حریف و به اصلاح دست خود آدم هر کسی با هر سطح می تونه از اون استفاده کنه میتونی همچین کد بزنی که دات نت بذاره توی جیبش میتونی همچین کد بزنی که بچه اول ابتدایی بفهمه چیکار کردی من میگم php فقط !

واقعا عالی بود.
فقط php

jamedar
چهارشنبه 05 تیر 1392, 01:19 صبح
ممنون از راهنمايي دوستان عزيز