PDA

View Full Version : مبتدی: نحوه ی افزودن تاریخ شمسی در پایگاه داده

Arcsinos
سه شنبه 04 تیر 1392, 11:05 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی . دوستان من یه چند نمونه datetimepicker فارسی دانلود کردم منتهی مشکلی که دارم اینه که این کامپوننت ها تاریخ رو به شمسی بر میگردونن و من میخوام که این تاریخ رو توی دیتابیس ذخیره کنم . چی کار باید کنم ؟ تاریخی که این ابزارها برمیگردونن به میلادی برگردونم و بریزم تو پایگاه داده یا اینکه یه کار دیگه کنم ؟ شما برای کار با تاریخ چی کار میکنید از همون میلادی استفاده می کنید یا اینکه روش دیگه ای داره ؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

rezaei_y
سه شنبه 04 تیر 1392, 11:10 صبح
اگه نیاز به گرفتن گزارش از تاریخ تا تاریخ رو دارید سعی کن حتما به صورت میلادی هم توی بانک ذخیره کنی

یعنی یک فیلد برای ذخیره به صورت شمسی و یک فیلد برای ذخیره به صورت میلادی

حالا هرجا که نیاز داشتی فقط نمایش بدی تاریخ شمسی رو نمایش بده و هرجا خواستی گزارش به صورت از یک تاریخ تا تاریخ دیگه ای رو بگیری از تاریخ میلادی استفاده کن

mthreat.info
سه شنبه 04 تیر 1392, 11:15 صبح
من تبدیل به تکست میکنم میریزم تو بانک اینطوری دیگه کمتر بانک گیر میده برای کار با تاریخ هم اگر خواستم باهاش جمع و ... انجام بدم تو برنامم نبدیل به تاریخ میکنم

DateTime t1, t2;
t1 = Convert.ToDateTime(querygivegook.First());
t2 = DateTime.Parse(mydate);
TimeSpan ts = t1 - t2;

Arcsinos
سه شنبه 04 تیر 1392, 11:23 صبح
اگه نیاز به گرفتن گزارش از تاریخ تا تاریخ رو دارید سعی کن حتما به صورت میلادی هم توی بانک ذخیره کنی

یعنی یک فیلد برای ذخیره به صورت شمسی و یک فیلد برای ذخیره به صورت میلادی

حالا هرجا که نیاز داشتی فقط نمایش بدی تاریخ شمسی رو نمایش بده و هرجا خواستی گزارش به صورت از یک تاریخ تا تاریخ دیگه ای رو بگیری از تاریخ میلادی استفاده کن

با تشکر. فقط یه سوال دیگه شما DateTimePicker فارسی ای سراغ دارید که تاریخ میلادیه اون تاریخی که انتخاب شده رو هم برگردونه یا خودمون باید تاریخ رو به میلادی تبدیل کنیم ؟

من تبدیل به تکست میکنم میریزم تو بانک اینطوری دیگه کمتر بانک گیر میده برای کار با تاریخ هم اگر خواستم باهاش جمع و ... انجام بدم تو برنامم نبدیل به تاریخ میکنم

DateTime t1, t2;
t1 = Convert.ToDateTime(querygivegook.First());
t2 = DateTime.Parse(mydate);
TimeSpan ts = t1 - t2;

اگه این کارو میکنید بعد چطور گزارش میگیرید و تاریخ ها رو با هم مقایسه می کنید ؟ یا اینکه بعدا چطور این تاریخ رو ویرایش میکنید؟ (البته این سوالم برای تاریخ شمسی بود، تاریخ میلادی که مشکلی نداره و نیازی به تبدیل به تکس هم نداره مستقیم میریزیم تو جدول دیگه)

mthreat.info
سه شنبه 04 تیر 1392, 11:46 صبح
من کلا با تاریخ شمسی کار میکنم چه کاربر "تاریخ شمسی میده" منم اول تاریخ رو گرفته بعد تاریخ جدول هم میگیرم بعد هم دو از رشته تبدیل به تاریخ میکنم بعد گزاش میگیرم