PDA

View Full Version : فارسی نوشتن در TextBox

mehdi3683
پنج شنبه 20 آذر 1382, 22:11 عصر
می خواستم ببینم چه جوری باید در یک textboxفارسی بنویسم به طوری که کاربر قادر به تعویض صفحه کلید به حالت Enنباشه

س.حمیدیانفر
جمعه 21 آذر 1382, 10:01 صبح
سلام
فعلا دوراه به نظرم میرسه ...
یکی اینکه با استفاده از api فشار داده شدن کلید ctrl+left shift رو غیر فعال کنیم یا با استفاده از یه سری توابعی api که زبان صفحه کلید رو تغییر میدن بتونیم جلوی تغییر زبان صفحه کلید رو بگیریم

ولی یه راه بهترهم میتونه باشه ! اگه از ایده‌ی توابع شرکت نفت بشه یه جوری استفاده کرد که بتونیم یه تکست باکس فارسی مستقل از سیستم بنویسیم خیلی عالی میشه در واقع ما میتونیم توی ایونت key press فشار داده شدن هر کدوم از کلیدها رو دوبار ه تعریف کنیم به شرط اینکه روش مناسبی برای نشون داده شدن کاراکتر های فارسی توی ویندوزهایی که امکان نمایش اینجور کاراکتر هارو ندارن پیدا کنیم

kia1349
شنبه 22 آذر 1382, 07:17 صبح
ایده استفاده از api خیلی بهتره
من تقریبا 3 سال پیش خواستم توابع شرکت نفت رو در ویندوز شبیه سازی کنم ولی یه سری مشکلات پیچیده داره که تقریبا از اون صرف نظر کردم
نوشتن یه کامپوننت (ocx) که فارسی کار کنه خوبه من این کارو با vb کردم یه شرکت رو هم دیدم که این روش رو انتخاب کرده و برنامه شو تحت یه cd بنام (فرسی همه جا) منتشر کرده البته این راه هم مشکلاتی داره چون فارسی نویسی در ویندوز های متفاوت قالب ها و روشهای متفاوتی داره
البته با توابع api میشه فهمید که در حال حاضر با چه سیستم عاملی داریم کار میکنیم و با این امکان میشه راحت تر مسائل فارسی رو حل کرد
ولی من کار با api رو ترجیح میدم
سعید جان این نکته رو هم فراموش نکن که اگه شما کلید های ctrl+left shift رو غیر فعال کنید کاربر امکان تعریف کلید های دیگری رو در ویندوز های 2000 و xp برای سوئیچ کردن به زبانهای مختلف داره