PDA

View Full Version : مشکل بانک اطلاعاتی برنامه پس از نصب

vapa_71
سه شنبه 04 تیر 1392, 19:46 عصر
سلام دوستان این مشکل رو یکی از بچه ها مطرح کرد اما متاسفانه جواب درستی بهش داده نشد
خواهش من از دوستان اینه که مشکل رو حل کنن

ببینید دوستان من یک برنامه نوشتم که از تکنولوژی LINQ استفاده کردم و برای گرفتن بکاپ از یه کانکشن استرینگ استفاده کردم که آدرس دهیش به صورت زیر هست

cmd.Connection = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\shopdb.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=10;User Instance=True");

حالا وقتی که ستاپ برای یرنامه ایجاد میکنم و برنامه رو روی سیستم نصب میکنم توی درایو C که نصب میشه بانک ارور میده اما توی هر درایو دیگه غیر از C مشکل نداره

و اینطور که از خطا معلومه نوشته که دیتابیس فقط خواندی هست (متن ارور پایین)
چطور ممکنه توی درایو C فقط خواندی ولی بقیه جاها نه ؟
System.Data.SqlClient.SqlException (0x80131904): Failed to update database "C:\PROGRAM FILES\XTRA-VISION\SMOKING SHOP\SHOPDB.MDF" because the database is read-only.

saied_hacker
سه شنبه 04 تیر 1392, 19:52 عصر
احتمالا بر میگرده به تنظیمات امنیتی ویندوز که اجازه این کار رو نمیده !!!

یه بار سعی کن دستی فایل رو از حالت readonly خارج کنی ببنی مشکل حل میشه ( مشکل نوشتن )!

vapa_71
سه شنبه 04 تیر 1392, 19:54 عصر
احتمالا بر میگرده به تنظیمات امنیتی ویندوز که اجازه این کار رو نمیده !!!

یه بار سعی کن دستی فایل رو از حالت readonly خارج کنی ببنی مشکل حل میشه ( مشکل نوشتن )!

میشه دقیق تر بگین

saied_hacker
سه شنبه 04 تیر 1392, 20:03 عصر
ویندوز برای حفظ امنیت خودش یکسری دسترسی ها رو روی بعضی از فایلها از بعضی از برنامه ها به خصوص اونایی که بی نام و نشونن ( مثل برنامه های ما و برنامه های اوپن سورس که توسط شرکت های معتبر و شناخته شده که هر کدوم امضا های خودشون رو دارن... تولید نمشن) هستن رو محدود میکنه به خصوص داخل درایو c که خود سیستم عامل هم اونجاس و سطح دسترسی به اونها رو کاهش میده.

شما راه بالا رو انجام بده ببین موقت مشکل حل میشه ؟! (احتمالا ویندوز ازت تاییده میخاد برای این تغییر) تا بعد...

vapa_71
سه شنبه 04 تیر 1392, 20:07 عصر
ویندوز برای حفظ امنیت خودش یکسری دسترسی ها رو روی بعضی از فایلها از بعضی از برنامه ها به خصوص اونایی که بی نام و نشونن ( مثل برنامه های ما و برنامه های اوپن سورس که توسط شرکت های معتبر و شناخته شده که هر کدوم امضا های خودشون رو دارن... تولید نمشن) هستن رو محدود میکنه به خصوص داخل درایو c که خود سیستم عامل هم اونجاس و سطح دسترسی به اونها رو کاهش میده.

شما راه بالا رو انجام بده ببین موقت مشکل حل میشه ؟! (احتمالا ویندوز ازت تاییده میخاد برای این تغییر) تا بعد...

منظورتون از راه کلیک راست کردن روی فایل دیتابیس هست ؟ اگه منظورتون اونه Read-only تیکش فعال نیست اگه از جای دیگه باید انجام بدم لطفا بگید مراحلشو

vapa_71
سه شنبه 04 تیر 1392, 20:13 عصر
الان فهمیدم مشکل کجاست اگه میشه لطفا بگید چکار باید انجام بدم که این مشکل پیش نیاد

روی فایل بانک کلیک راست کردم و در قسمت Properties و تب Security برای Users گزینه Full control رو فعال کردم و الان مشکل حل شده ولی چکار کنم که نخواد این مراحل رو دستی وارد کنم

همین کار رو برای فایل log بانک هم باید انجام داد

saied_hacker
سه شنبه 04 تیر 1392, 20:44 عصر
ممممم پس ربطی به اون نداره

سوال خوبی بود :قلب: در اینده به کار میاد

برو تو sqlserver و دیتابیس مورد نظرت.
database name -> security -> database role

ممکنه از این بخش باشه ؟ چه چیزایی داری ایجا ؟

vapa_71
سه شنبه 04 تیر 1392, 20:51 عصر
ممممم پس ربطی به اون نداره

سوال خوبی بود :قلب: در اینده به کار میاد

شاید این مشکل از این قسمت حل بشه ...
برو تو sqlserver و دیتابیس مورد نظرت.
database name -> security -> database role

ممکنه از این بخش باشه ؟ چه چیزایی داری ایجا ؟

من اس کیو ال نصبی ندارم بانک رو داخل C# ساختم

saied_hacker
سه شنبه 04 تیر 1392, 21:05 عصر
فرقی نداره اونجا هم همین مسیرو طالاعات هست

vapa_71
سه شنبه 04 تیر 1392, 22:36 عصر
کسی راه حلی نداره ارائه بده ؟! الان مشکل درج و حذف حل شده ولی بازم توی درایو C با ریستور کردن مشکل داره ولی بکاپ میگیره اما کلا توی درایو دیگه مشکلی نداره

vapa_71
پنج شنبه 06 تیر 1392, 11:01 صبح
کسی جوابی نداره ؟

vapa_71
جمعه 07 تیر 1392, 00:12 صبح
فکر میکنم من جزو 2 - 3 نفری هستم که فقط به این مشکل برخوردم

vapa_71
چهارشنبه 12 تیر 1392, 20:51 عصر
دوستان کسی جوابی نداره ؟ منتظر راه حل هستم این موضوع خاصه کسی بهش بر نخورده ؟