PDA

View Full Version : مقایسه 2 عکس

saeedzx
سه شنبه 04 تیر 1392, 21:24 عصر
با سلام ...

می خواستم ببینم کسی از دوستان کد مقایسه 2 عکس رو داره

نمونه : عکس 1 و عکس 2

کارکتر ها هر 2 تا سلام داخل عکس

2 تا عکس در image box بارگزاری اگر شباهت داشتن پیغام بده مشابه هست

MohammadGh2011
سه شنبه 04 تیر 1392, 21:44 عصر
سلام عليکم
فايل زير رو دانلود کنيد:
http://www.vbforums.com/showthread.php?476439-VB6-Compare-images-the-fast-way

saeedzx
سه شنبه 04 تیر 1392, 22:15 عصر
دوست عزیز سورس عکس رو دقت نداره ... مثل چهره شناسی .. چهره ناقص را با عکس مشابه تشخیص بده

MohammadGh2011
سه شنبه 04 تیر 1392, 22:44 عصر
دوست عزیز سورس عکس رو دقت نداره ... مثل چهره شناسی .. چهره ناقص را با عکس مشابه تشخیص بده

من تست کردم مشکلي نداره
گوگل کنيد زياد پيدا ميشه از ايناااا البته به انگليسي سرچ کنيد

موفق باشيد

saeedzx
چهارشنبه 05 تیر 1392, 10:00 صبح
منظور من رو دقیق متوجه نشدید ...

عکس شماره یک ( SaLAm )

عکس شماره دو ( sALaM )

هر 2 تا سلام هستن ... ( بگه درسته )

setroyd
چهارشنبه 05 تیر 1392, 14:06 عصر
داداش مقایسه یعنی مقایسه pixel به pixel که در صورت عدم مشابهت معلوم میشه که این کار با 4 خط کد ساده امکان پذیره , ولی اینی که شما میخوای الگریتم هست برای شناسایی که من نمونه ی سورس خارجیش رو یه جایی یادمه دیدم و کدهای سنگینی هم داشت تو گوگل یه سرچ بکنی پیدا میشه

saeedzx
چهارشنبه 05 تیر 1392, 21:23 عصر
می دونم سورس حرفه ای .. خب منم تو برنامه نویس مطرح کردم چون جای حرفه ای هاست ...

mehran901
چهارشنبه 05 تیر 1392, 21:47 عصر
با سلام ...

می خواستم ببینم کسی از دوستان کد مقایسه 2 عکس رو داره

نمونه : عکس 1 و عکس 2

کارکتر ها هر 2 تا سلام داخل عکس

2 تا عکس در image box بارگزاری اگر شباهت داشتن پیغام بده مشابه هست

خب من اگه درست منظور شما رو گرفته باشم مثلا اگه عبارت " سلام" در تصویر شماره یک با ابعاد خاص و زاویه خاصی قرار گرفته بود و در تصویر 2 عبارت " سلام" متفاوت نوشته شده بود میخواین تشخیص بدین این 2 تا یکی هست یا مثلا اگه 2 تا تصویر از لحاظ کیفیت و کنتراست و رزولشن متفاوت بودن هم به همین صورت ؟
اگه این جور چیزی مد نظرتون هست بحث پردازش تصویر رو پیش رودارین و نظر بنده اینه که اگه سرعت واستون مهمه از همین الان برین سراغ open cv ، و اگه ی برنامه غیر حرفه ای میخواین طراحی کنین با ویبی 6 میشه انجام داد ولی کار بسیار سخت زمان بر و نیازمند اطلاعات کاملی در مورد تکنیک های پردازش تصویر هست ، ی مدت پیشی پروژه پردازش تصویر ریل تایم پیاده کردم متاسفانه سرعت بعضی توابع داخلی ویبی بسیار کمه و من واقعا اونجا بود که اگه از api استفاده نمیکردم خیلی از موارد در پروژه باید حذف میشد

درکل اینجور مواردی به صورت نسخه ای نوشته میشن و طبعا سورسشون خیلی زیاد یافت نمیشه ، در صورت استفاده از open cv دیگه نگران سرعت ، توابع آماده ، اطلاعات گسترده در مورد پردازش تصویر و ... نیستین ... درصورتی که در ویبی 6 باید تک تک توابع رو خودتون کد بزنین

m.4.r.m
پنج شنبه 06 تیر 1392, 08:00 صبح
عزیزم این میشه هوش مصنوعی و الگوریتم پردازش تصویر می خواد که با ویبی صلاح نیست پیاده سازی بشه بهترین راه Matlab هست با چند کد ساده اینو پیاده سازی کنی

و یا بیای تصویر رو به متن تبدیل کنی و بعدا مقایسه متن انجام بدی که شاید راحت ترین راه باشه