PDA

View Full Version : سوال: اضاف کردن فیلد به گرید (نه جدول) ؟

Mosafers
چهارشنبه 05 تیر 1392, 17:34 عصر
سلام ببخشید من یه گرید دارم که میخوام بعد از اینکه کاربر روی دکمه اضاف کلیک کرد مثلا فیلد name به ستون گرید اضاف بشه و وقتی روی دکمه ثبت کلیک کردم در دیتابیس ذخیره بشه لطفا یه مثال مناسب برام بزنید چون خیلی برام گنگ هستش نمیدونم باید چیکار کنم...

veniz2008
چهارشنبه 05 تیر 1392, 17:59 عصر
سلام ببخشید من یه گرید دارم که میخوام بعد از اینکه کاربر روی دکمه اضاف کلیک کرد مثلا فیلد name به ستون گرید اضاف بشه و وقتی روی دکمه ثبت کلیک کردم در دیتابیس ذخیره بشه لطفا یه مثال مناسب برام بزنید چون خیلی برام گنگ هستش نمیدونم باید چیکار کنم...
سلام.
سوال دانشجوییه؟ :لبخند:
معمولا سخت ترین سوالات، سوالات دانشجوییه چون سوال زاییده ذهن شخص نیست تا بتونه دربارش خوب توضیح بده. استاد یه چیزی گفته و دانشجو هم سریع و بصورت ناقص کپی برداری کرده.
این سوال هم جنسش از همون سوالات هست!.
میشه به گرید ستون (سلول) اضافه کرد.
آیا معادل اون سلولی که به گرید اضافه میکنید درون جدول دارید؟ . اگه پاسخ بله هست که کار خیلی راحته و یه insert معمولی نیاز دارید ولی اگر چنین فیلدی ندارید در واقع دنبال پیاده سازی فیلدهای داینامیک هستید. این کار هم امکان پذیره و میتونید از دستورات sql برای اضافه کردن اون ستون استفاده کنید و بعد از اضافه کردن فیلد، مقدار مورد نظر رو درج کنید.
هدفتون رو کامل توضیح بدید و بگید میخواید چکار کنید تا بشه راهنمایی بهتری انجام داد.

Mosafers
چهارشنبه 05 تیر 1392, 18:09 عصر
سلام نه اصلا دانشجویی نیست ببینید قبلا به صورت مستقیم اطلاعات رو توی جدول ذخیره میکردم الان میخوام چند تا ستون به کردی add کنم بعد تمامی ستون ها رو توی معادلش در جدول ذخیره میکنم...؟

veniz2008
چهارشنبه 05 تیر 1392, 18:27 عصر
هم میتونید ویزاردی به گرید ستون اضافه کنید (add columns ) و هم میتونید با کدنویسی.
ظاهرا شما قصد دارید که با زدن دکمه ستون اضافه بشه پس با کدنویسی بصورت زیر ستون اضافه کنید :

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
GrdUser.Columns.Add("name", "نام");
GrdUser.Columns.Add("family", "نام خانوادگی");
}
موفق باشید.

erfan_urchin
چهارشنبه 05 تیر 1392, 18:36 عصر
شما با استفاده از کلاس Data Column میتونید این کار رو انجام بدین و ستونی رو فقط به DataTable اضافه کنی (نه به دیتابیس) و از DataTable بریزین تو گرید ویو
این لینک یه نمونه خیلی خوب رو مثال زده
http://www.persiadevelopers.com/articlePrint/dataset-autonumber.aspx

Mosafers
چهارشنبه 05 تیر 1392, 18:40 عصر
مرسی از لطفتون خیلی تشکر میکنم تا یه کم باهاش کار کنم احتمالا یه جایی دیگه باید برام سوال پیش بیاد مزاحمتون میشم...