PDA

View Full Version : مبتدی: چند سوال مبتدی

zahra_nik
پنج شنبه 06 تیر 1392, 08:07 صبح
باسلام
من اولین پستی هست که تو برنامه نویس زدم من چندتا سوال دارم اگه امکانداره برای دوستان بندرو راهنمایی کنند
1 - تو یک وب سایت که مثلا برای نمایش کالای یک شرکت هست که منوهایی مثل صفحه نخست - گالری عکس- درباره ما و... دارد مدیریت این عکسا مثلا تغییرش یا حذفش یا کلا مدیریت نوشته ها و... کجا باید طراحی بشه یک برنامه جدا گانه ویندوز باید باشه یا یک برنامه تحت وب جدا یا همون وب سایتی که طراحی کردیم؟
2-من برای انجام یکسری تکنیک ها مثلا نمایش عکسا با کلیک بر روی انها در یک پنجره جدادر همان پیج لازمه جی کوئری یا د بگیرم یا ای جکس کلا من اگه قرار باشه یکی از این دو تا رو یاد بگیرم سراغ کدو مبرم که هم راحتر باشه هم کاربردی تر

farzane_t
پنج شنبه 06 تیر 1392, 08:26 صبح
سلام
در مورد سوال اول، باید یه پنل برای ادمین سایت داشته باشی ، وظایفی که برای ادمین میخوای رو تعریف کنی. مثلا یه page داشته باشی برای مدیریت عکس های سایت.

zahra_nik
پنج شنبه 06 تیر 1392, 08:53 صبح
باتشکر از شما
بله مشکل من با پنل نیست اینکه این پیج که برای مدیریت هست کجا باید طراحی شود در همان سایتی که هم میبینند یا .....

mahdi_abdollahi
پنج شنبه 06 تیر 1392, 09:49 صبح
با سلام
شما باید در برنامه خودتون یک پوشه به نام Admin ایجاد کنید و سپس فرم های مربوط به مدیریت خود رو در داخل آن پوشه ایجاد کنید .

zahra_nik
پنج شنبه 06 تیر 1392, 13:30 عصر
ببخشید من خوب نتو نستم منظورمو بگم انگار
چیزی که شما میگین درسته باید یک فرم طراحی بشه برای کار مدیریتی این فرومو چجور به مشتری تحویل بدم در قالب یک برنامه جدا یا ....

imohsen
پنج شنبه 06 تیر 1392, 15:25 عصر
سلام
درمورد سوال اول:
در همون وبسایتتون باید یک فولدر بنام مثلا admin یا pannel بسازید و بعد صفحاتی که قراره فقط توسط مدریتی و با احراز هویت دسترسی بشن رو اونجا قرار بدید. اگه وبسایتتون رو ساختید می تونید برای این بخش از کامپوننت های خود asp.net کمک بگیرید (منظورم Login هست) که خودش میاد براتون با قوی ترین روشها دیتابیس رو می سازه و بصورت امن پسوردها رو ذخیره می کنه.
در مورد سوال دوم:
اگه خواست شما صرفا نمایش عکسه که با خود asp.netهم می تونید نمایش بدید و کار خاصی نداره، اما اگه می خواید جلوه های نمایشی خاص داشته باشه مثلا کادر و انیمیشن و ... باید جاوااسکریپت یا جی کوئری رو یاد بگیرید. البته جی کوئری خودش یک کتابخونه از جاوااسکریپت هستش.
موفق باشید

zahra_nik
پنج شنبه 06 تیر 1392, 19:24 عصر
با تشکر از وقتیکه گذاشتیم و توضیحات خوبتون
یعنی در سورس برنامه یک پوشه درست کرده و فرم های مدیرتی را دران میگزارم بعد وقتی برنامه در هاست قرار بگیره چطور کاربر به اون دسترسی داشته باشه بعد از طرفی در فرم اصلی نمیخام جایی باشه برای لاگین چون تو چنین سایتی لاگین معنی نداره
کلا با توجه به اینکه به سورس کاربر دسترسی نداره چطور اون فرم های داخل پوشه لاگین رو اجرا کنه ایا باید دستی در اکسپلوره ادرس وارد کنه؟

r_s1389@yahoo.com
پنج شنبه 06 تیر 1392, 22:39 عصر
به نظر من شما برین یکم در مورد asp.net مطالعه کنید و یکم روال کار دستتون بیاد بعد اتوماتیک وار به پاسخ سوالات میرسی