PDA

View Full Version : مشکل در سرعت نمایش و ذخیره اطلاعات

powerboy2988
پنج شنبه 06 تیر 1392, 11:17 صبح
سلام

من تو یکی از پروژه هام.. از تکنولوژی های زیر استفاده می کنم :

Wpf
Entity frame work 4.3 -Database Model
MVVM
Prism 4

و ابزار Telerik

اولین مشکل بابت ایجاد دیتا هستش ، زمانی بخوام مثلا ۲۰۰۰ تا رکورد رو اضافه کنم ، به صورت Batch اونارو SaveChange‌ می کنم... حالا ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ تا ..... اما باز حدود ۴۰ ثانیه طول می کشه... تو Database Model هم چیزی به اسم NoTracking و ... نداریم... این مشکل رو چطوری میشه حل کرد؟

دومین مشکل هم بابت نمایش اطلاعات هست که یک RadGridView از Telerik‌ دارم که ۹ تا ستون داره و یک
Row Detail که ۲ تا از اون ستون ها Combo هستند... مشکلی که هست اینکه هم تو load خیلی کند هست و هم تو scroll کردن،‌ تعداد اطلاعات هم حدود ۵۰۰ تاست.
واسه اینکه Visualization هم برای RadGridView پیش نیاد، نه تو Stack panel گذاشتم و نه اینکه Height و Width رو Auto بزارم...
این مشکل رو هم نمی دونم چطوری حلش کنم.

ممنون میشم کمک کنید

aghayex
پنج شنبه 13 تیر 1392, 17:43 عصر
دوست عزیز کلا Entity برای درج اطلاعات ابتدا میا صحت اطلاعا رو بررسی می کنه و این باعث صرف زمان بیشتر میشه . راه حل برای اینکه شما برا یک بار می خواهید عمل درج رو انجام بدید باید یک خاصیت رو در Entity غیر فعال کنید و بعد از اینکه کارتون راه افتاد دوباره اونو فعال کنید در سایت آقای نصیری اینو نوشته بوداما دقیقا نمی دونم کجا .
کسانی که ابتدا با ado.net کار کردن این تاخیر لود اطلاعات رو بیشتر احساس می کنن و بر می گرده به Entity و هیچ کاریش هم نمی تونی بکنی چون Entity برای اولین باری که به دیتابیس متصل میشه یه زمانی رو صرف می کنه ولی برای بار دوم شما این مشکل رو ندارید . میتونید از ترفندهایی این مشکل رو حل کنید .

مشکل سوم شما رو من هم دارم . من در یه کمبوباکس 1000 رکورد دارم که هر رکورد شامل دو ستون هست اون هارو در کمبوباکس wpf اینسرت کردم و برای اوین بار خواستم یک گزینه رو انتخاب کنم که با تاخیر 3 ثانیه ای کمبوباکس رو باز کرد ولی همین کارو با کمبوباکس سی شارپ انجام دادم هیچ تاخیری نداشت !!!!!!!!
اگه راهی براش پیدا کردی بگو ما هم انجام بدیم .
البته یه کنترل هست به نام autocompletebox ه همون کمبوباکس هست ولی شما با تایپی که در اون انجام می دید گزینه های مضابه رو براتون میاره