PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه فرم های مورد نظر با ارسال دستور

mojtaba_so2000
پنج شنبه 06 تیر 1392, 14:35 عصر
سلام بچه ها
من دارم روی پروژه برای دانشگاه کار میکنم به یه سری مشکلات بر خوردم ممنون میشم کمکم کنید.
قصد من اینه که به برنامه یه سری دستور بدم و برنامه به دستورات پاسخ بده مهم نیست که برنامه اجرا شده باشه یا نه مهم اینه که دستور ارسال بشه اگه برنامه باز بود که هیچ اگه برنامه بسته بود اجرا بشه و کارهایی که مربوط به اون دستور هستند اجرا بشه خودم تا یه جایی پیش رفتم که برنامه تا کلمه کلیدی صدا زده بشه برنامه اجرا بشه مثلا:

<a href="project1">test </a>
الان کلمه کلیدی من project1 هست و برنامه تا روی لینک کلیک بشه اجرا میشه برای اینکار تو رجیستری تو مسیر: HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Classes به ترتیب این این زیر شاخه ها رو ایجاد کردم:
project1 بعد زیر شاخش shell بعد open بعد command بعد یه string value ایجاد کردم و مقدارش رو
"C:/masir barname/filename.exe" گذاشتم الان میخوام مثلا اگه :

>a href="project1:tamas">test </a>
ارسال شد برنامه دستور tamas رو بگیره و فرم تماس با ما اجرا بشه ممنونتون میشم کمک کنید
این برنامه یه جورایی دو طرفه هست هم سمت وب و سمت کلاینت هستش یعنی با هم در ارتباطند بخاطر تکراری بودن پروژه ها مجبورم متفاوت باشه اساتید دوستان هر کسی تجربه این کار رو داره لطف کنه کمک کنه ممنون

mojtaba_so2000
پنج شنبه 06 تیر 1392, 23:45 عصر
دوستان خوشحال میشدم کمک کنید ولی حل شد ممنون

مهرداد صفا
شنبه 08 تیر 1392, 10:07 صبح
با سلام.
شما میتوانید با استفاده از System.Environment.CommandLine به فرمانهای ورودی دسترسی داشته باشید. مثال:

if (Environment.CommandLine.Split(' ').Contains("command1"))
{
Console.WriteLine("processing command1...");
}