PDA

View Full Version : پروژه انتخاب واحد دانشگاه

mehdiba3
پنج شنبه 06 تیر 1392, 20:41 عصر
سلام
دارم رو پروژه انتخاب واحد کار می کنم اما کلی مشکل وی ایده تو سرم هست که میخوام اینجا مطرح کنم شاید بشه دوستان با کمک کردن و دادن نظر هم به من هم به دیگر دوستان که مایل به یادگری راه حل های مختلف هستند کمک بشه

مشکل اول:

برا فرم ثبتنام دانشجو که توسط مدیر سیستم صورت میگیره مشخصات عمومی دانشجو مثل نام نام خانوادگی و .............. رو ثبت میکنم. اما از همه مهمتر فیلد کلید یعنی شماره دانشجویی هستش که نمیشه مستقیم خود مدیر وارد کنه و میخوام خود سیستم هوشمند باشه و بتونه شماره دانشجویی وارد کنه.

اگه میشه دوستای گلم با راهنمایی توضیح بدن که باید از چه روشی استفاده کنم که تولید کد دانشجویی به صورت اتوماتیک بهشه مثلا 921958888 و 219588899 و ...................

ممنون

mehdiba3
جمعه 07 تیر 1392, 00:59 صبح
خودم دست به کار شدم و به نتایجی رسیدم

میام با دستور [SELECT max(s#) as b FROM [studen

بیشترین مقدار رو تو textbox میگیرم و + تاریخ جاری از نظر فقط سال می کنم مثل 1392 و بعدش فقط 92 رو در نظر می گیرم و با textbox جمع می کنم و در نهایت ثبتش می کنم.

خوبه؟

arash691
جمعه 07 تیر 1392, 01:54 صبح
خودم دست به کار شدم و به نتایجی رسیدم

میام با دستور [SELECT max(s#) as b FROM [studen

بیشترین مقدار رو تو textbox میگیرم و + تاریخ جاری از نظر فقط سال می کنم مثل 1392 و بعدش فقط 92 رو در نظر می گیرم و با textbox جمع می کنم و در نهایت ثبتش می کنم.

خوبه؟

کد دانشجویی هر فرد بوسیله ی 3 مشخصه تعیین میشه یکی حروف الفبا نام و نام خانوادگی و دومی سال ورود به دانشگاه و کد رشته ... با این تفاصیر شما باید اسامی دانشجو ها را بر اساس حروف الفبا مرتب کنی و به ترتیب قرار گیری در سطر جدول یک عدد بهش بدی ...