PDA

View Full Version : لاگین بر اساس درجه کابری

liasouuo
جمعه 07 تیر 1392, 03:08 صبح
سلام

میخوام وقتی به پنل مدیریت لاگین میکنند سیستم بررسی کنه اگه کاربر حق دسترسی ادمین را داشت فایل مربوط بهش لود بشه و اگر سطح ناظم بود یک فایل خاص دیگری

اما اینکه به چه صورت بررسی شود که کاربر سطح دسترسی ادمین هست یا ناظم برام مشکله. لطفا راهنماییم کنید

habibvafapour
جمعه 07 تیر 1392, 09:24 صبح
این چیزی که میگی یک شرط ساده هست
اول استارت کار رو بزن تا همگی توی روند کار کمکت کنیم

liasouuo
جمعه 07 تیر 1392, 12:22 عصر
ممنون دوست من...

استارت کار را زدم، فرم لاگین و پنل مدیریتی ( در حد کاربری ) را ساختم اما همه را پاک کردم که ایندقعه از پایه و با اصول تر کار کنم. یعنی همین قسمت یکی از مهمترین مباحثم هست.

kartuf
یک شنبه 09 تیر 1392, 01:35 صبح
روند کار رو برای شما توضیح میدم موقع ثبت یوزر در دیتابیس باید سطح کاربری رو مشخص کنید مثلا 10 مدیر کل 9 ناظم 9 نویسنده و ..... بعد در هنگام ورود بسایت بعد از چک کردن صحت ورود یعنی کاربر رمز ورود رو مطابق با نام کاربری خودش وارد کرده بود شما در کنار اطلاعات کی برای لاگین بودن کاربر در سشن ذخیره میکنید سطح کاربری رو هم باید در یک سشن نگه دارید حالا در صفحات خودتون موقع ورود کاربر مقدار سشن رو بررسی کنید اگر با مجوز ورود به صفحه مطابقت داشت صفحه رو نشون بدید اگر نداشت یا یهمونجا یک پیام عدم دسترسی میتونید نمایش بدید یا ریدایرکت کنید به مسیر دیگر
کل سناریو طرح به این صورت حالا متناسب با سطح دانشتون میتونید کد بزنید و سطح کیفی کار به این مقوله بستگی داره ما رو هم در جریان روند فعالیت و پیشرفت کارتون قرار بدید

h.rezaee
یک شنبه 09 تیر 1392, 10:37 صبح
سلام . نکته ای برای طراحی این جور لاگین ها این است که در جدول DB خودتون یک ستونی با نام role_id یا هر چیز دیگری که بیان کننده سطح دسترسی باشد رو قرار بدین. این ستون از نوع int هم است که عد دریافت میکند. بعد از این کار برید به قسمت کد نویسی و با یک دستور بررسی کنید که اگر (برای مثال ) این عدد برابر با 1 بود امکان نمایش .... رو بده و اگر نبود نمایش نده. موفق باشید.

root-A
یک شنبه 09 تیر 1392, 10:45 صبح
ببین من برای یک سی ام اس اینجوری لاگین درست کردم
1-کلاس اکسس
2-کلاس گروه کاربری
3-کلاس کاربران
4-کلاس پیج

سیستم درخواست رو به کلاس پیج میده تا صفحه مشخص بشه بعد صفحه رو به کلاس اکسس میده تا کاربر مشخص بشه و دسترسیش(باید از تنظیمات مربوط به گروه کاربری کاربر خوانده بشه) مشخص بشه بعد اگر تنظیمات مربوطه انجام شده باشه با استفاده از کلاس سشن با توجه به نتیجه کلاس دسترسی مقداری رو ثبت میکنه(اگه درست باشه ورود رو ثبت میکنه - اگه درست نباشه ثبت میکنه که مثلا ... تعداد دیگه فرصت داره)
برای گروه ها و کاربران پیج و... هم از یک کلاس دیگه برای ثبت تنظیمات اضافی استفاده کردم(کلاس Extra Options)(مثلا اگه بعدا بخوای برای سیستم پلاگین یا ماژول اضافه کنی واین پلاگین نیاز داشته باشه که برای کاربر مقداری رو ثبت بکنه دیگه نیاز نیست یک ستون دیگه ایجاد کنه)

برای استفاده از گروه کاربری باید نوعی کاربر مشخص کنی که سیستم با توجه به نوع به گروه کاربری مربوط به اون مراجعه کنی(مثلا کاربرانی که ... ساعت آنلاین هستند یا کاربرانی که ... تعداد نظر دادن) و تنظیمات رو از اون بخونی
میتونی در جدول کاربران یک ستون ایجاد کنی که نام گروه کاربری در اون قرار داده بشه بعد هم با استفاده از اون گروه کاربری رو از دیتابیس بخونی
یا اگه میخوای پیشرفته تر عمل کنی میتونی یک کاربر رو تو چند گروه عضو کنی و با توجه به اولویت گروه ها تنظیمات رو ترکیب کنی
میتونی گروه رو در ستون داخل جدول کاربری ثبت کنی و بعد هم تنظیمات گروه کاربری رو با توجه به اون بخونی همزمان میتونی با توجه به گروه کاربری تنظیمات اضافی رو با استفاده از کلاس Extra Options از جدول مربوطه بخونی(تنظیمات داخل دیتابیس در دو تیبل ثبت میشه تیبل کلید که توضیحاتی در مورد کلید میده و تیبل آپشنز که کلید به همراه داده مربوطه ذخیره میشه یک اکسس کی هم به تنظیمات داده میشه(مثلا نام گروه کاربری یا نام کاربر) تا با استفاده از اون به داده ها بشه دسترسی پیدا کرد){یک پیشوند برای کلید و اکسس کی ثبت میشه تا از تداخل جلوگیری کنه[مثلا برای آهنگ پروفایل کاربر کلید به این صورت ثبت میشه user.profile_song و برای آهنگ پروفایل پیشفرض گروه کاربری به این صورت ثبت میشه group.profile_song همچنین اکسس کی هم این چنین ثبت میشه ولی موقع فراخوانی باید پیشوند رو حذف کنی]