PDA

View Full Version : سوال در مورد فیلدهای مورد نیاز جدول

liasouuo
جمعه 07 تیر 1392, 13:37 عصر
سلام

ظهر همگی بخیر... میخوام چند جدول ایجاد کنم و با هم در رابطه قرار بدم اما در اولین گام نمیدونم نوع فیلدها یا جدول ها چی باشه. توضیحات :

قسمتی ایجاد کنم که نام هر کلاسی را وارد کنم ( classid, nameclass )
قسمتی برای درج نام معلمین که بهشون یوزر پسورد میدم ( teid , tename , tepass و ... )
قسمتی برای درج نام دانش آموزان ( stid , stname , stpass و ... )

نمیدونم این سبک جدول درست هست یا نه ؟

در مرحله بعدی میخوام کمکم کنید تا بتونم تعیین کنم که وقتی معلم وارد پنل میشه فقط بتونه لیست دانش اموزان خودش را مشاهده کنه
همچنین وقتی مدیر مدرسه میخواد جستجویی انجام بده و کاری انجام بده اگر یک کلاس خاص را مد نظر داشت فقط دانش اموزان اون کلاس رو ببینه

همچین رابطه ای میخوام بین این جدول ها ایجاد کنم. اما نحوه اتصال و Join کردن را بلد نیستم. خیلی هم تحقیق کردم ولی این حجم برای من سنگینه و نیاز به گفتار شما همراه با مثال و توضیح مبتدیانه هستم

majidariamanesh
جمعه 07 تیر 1392, 13:42 عصر
تو mysql من نتونستم از join استفاده کنم و فکر میکنم این قابلیتو نداره ... بهتره با کدهای php این رابطه رو ایجاد کنید

hessam2003
جمعه 07 تیر 1392, 13:42 عصر
سلام.
برای ورودی های عددی مثل هزینه ها و اعدادی که قراره باهشون عملیات محاسباتی انجام دهید بهتره که از int استفاده کنید و برای ورودی های رشته ای از nvarchar استفاده کنید.
موفق باشید.

liasouuo
جمعه 07 تیر 1392, 13:50 عصر
تو mysql من نتونستم از join استفاده کنم و فکر میکنم این قابلیتو نداره ... بهتره با کدهای php این رابطه رو ایجاد کنید

گزینه هایی مثل کلید صلی و... نقشی ندارن ؟ با خود php میشه مثال بزنید به چه صورت میشه؟

اون جدول بندی که نوشتم بدون ایراد هست ؟

liasouuo
جمعه 07 تیر 1392, 13:51 عصر
سلام.
برای ورودی های عددی مثل هزینه ها و اعدادی که قراره باهشون عملیات محاسباتی انجام دهید بهتره که از int استفاده کنید و برای ورودی های رشته ای از nvarchar استفاده کنید.
موفق باشید.

سلام.
ممنونم از راهنماییتون. اگر بشه ادامه سوالات هم پاسخ بدین خیلی لطف کردین

H:Shojaei
جمعه 07 تیر 1392, 14:30 عصر
سلام
اگه easyphp استفاده ميكنيد واستون توضيح بدم. اگه نه كه هيچي.

liasouuo
جمعه 07 تیر 1392, 20:19 عصر
ومپ سرور نصب کردم. ممنون میشم بگین چون فرق خاصی ندارن که