PDA

View Full Version : سوال: ایجاد موضوع و زیر موضوع

Beginner67
جمعه 07 تیر 1392, 20:27 عصر
با سلام.
میخوام تو سایتم یه قسمتی ایجاد کنم به اسم موضوع و زیر موضوع.
میشه راهنمایی کنید؟

parvizwpf
جمعه 07 تیر 1392, 20:53 عصر
شما بهتره یه سرچی درباره master detail تو گوگل کنی.

Beginner67
جمعه 07 تیر 1392, 22:21 عصر
تشکر،برای نمایش اطلاعات مشکل دارم.

Beginner67
شنبه 08 تیر 1392, 02:20 صبح
ای خدا چرا کسی پیدا نمیشه کمک کنه؟.....:(
کسی میتونه آموزش master detail رو بذاره...اصلا باهاش آشنایی ندارم...در حد 0 و شاید زیر صفرم.
سی شارپ تحت وب کار میکنم.

mehrab1387
شنبه 08 تیر 1392, 09:01 صبح
چرا میخوای از چک باکس استفاده کنی از یک دراپ دان استفاده کن :
از یک جدول استفاده کن مثل زیر
یک فیلد ای دی اختصاصی هر موضوع
یک فیلد عنوان
یک فیلد هم کد پدر هر موضوع
و بقیه فیلد ها هم اختیاری هست....
هر موضوعی که اصلی هست را کد پدرشط رو صفر بده و با استفاده از یک دراپ دان لیست با تابع زیر میتونی به همه دسترسی بگیری مثل زیر میشه :

کامپیوتر
----نرم افزار----
----سخت افزار----
------مادربورد------
و......

public void FillDDLOfParentCat() { DataTable dt = new DataTable(); dt = dal.GetDataTable("SELECT * FROM Category_Master WHERE Parent='0' ORDER BY Name"); ddl_category.Items.Add("--Select category--"); if (dt.Rows.Count > 0) { for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++) { ListItem li = new ListItem(dt.Rows[i]["Name"].ToString(), dt.Rows[i]["PK_ID"].ToString()); ddl_category.Items.Add(li); PrintChild(Convert.ToInt32(dt.Rows[i]["PK_ID"].ToString()), "----"); } } } public void PrintChild(int pk_id, string Space) { DataTable dt = new DataTable(); dt = dal.GetDataTable("SELECT * FROM Category_Master WHERE Parent='" + pk_id + "' ORDER BY Name"); string sp = new string(Space.ToCharArray()); if (dt.Rows.Count > 0) { for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++) { ListItem li = new ListItem(sp + dt.Rows[i]["Name"].ToString(), dt.Rows[i]["PK_ID"].ToString()); ddl_category.Items.Add(li); PrintChild(Convert.ToInt32(dt.Rows[i]["PK_ID"].ToString()), "----" + sp); } } }

Beginner67
شنبه 15 تیر 1392, 20:01 عصر
بله ممنون درست شد.

اوبالیت به بو
شنبه 15 تیر 1392, 20:55 عصر
در جدول zmozo که درست کردید فیلد کلید خارجی کدوم هست؟ فیلدی که به جدول mozo وصل هست؟

وقتی دارید گزینه ای از mozo رو تیک می زنید یا از طریق DropDownList انتخاب می کنید باید ID یا مقدار کلید رو بگیرید (بفهمید الان اینی که کلیک شده چه مقداری داره) بعد یک Select ساده به zmozo بزنید:

Selet * FROM zMozo WHERE pID=@pID

pID همون فیلد کلید خارجی شما در جدول zmozo هست که من نمی دونم چی در نظر گرفتین. باید به این طریق وصل بشید. منظور از Master Details همون رابطه پدر فرزندی هست.

Beginner67
شنبه 15 تیر 1392, 22:46 عصر
برای وقتی میخوام نمایش بدم موضوعات و زیرموضوعاشون رو،این دستور که میگید درسته ولی کافی نیست.
به هر حال ممنون.

tree1371
یک شنبه 16 تیر 1392, 01:53 صبح
واسه این کار باید آیدی رو یک جا ذخیره کنید ؟ مٍلا به صورت کوئری پاس بدید به همون صفحه بعد باید بگید اگر کوئری وجود داشت و اون کوئری ID رو بگیر برو اطلاعاتی که آی دی پدرشون این آیدی هست رو بخون بیار حا لا تو یک چیز نمایش بده یا به صورت دیتا لیست پر کنید.

اما خوب منطق اصلی نمایش به صورت TREEVIEW هست

Beginner67
یک شنبه 16 تیر 1392, 11:31 صبح
کاربر tree یه راه دیگه بگید بجز کوئری.با این توضیح شما مشکل شد 2 تا !!!