PDA

View Full Version : بستن فرم اول

davoodmz
شنبه 20 اسفند 1384, 11:25 صبح
با سلام
من در برنامه ام از یک فرم اولیه استفاده می کنم که در آن نام و رمز کاربر را می خواهد بعد از آن گفتم اگر درست باشد فرم بعدی اجرا شود ولی فرم اول را نمی شود مخفی یا بست و پشت فرم بعدی باقی می ماند.
لطفاً کمک کنید.

mzjahromi
شنبه 20 اسفند 1384, 13:35 عصر
می تونی فرم پسورد رو فرم اصلی ات نذاری.

Mahmood_M
شنبه 20 اسفند 1384, 18:10 عصر
من در برنامه ام از یک فرم اولیه استفاده می کنم که در آن نام و رمز کاربر را می خواهد بعد از آن گفتم اگر درست باشد فرم بعدی اجرا شود ولی فرم اول را نمی شود مخفی یا بست و پشت فرم بعدی باقی می ماند.

سلام دوست عزیز، مطمئنید که با دستور Hide فرمتون پنهان نمی شه؟
یک بار دیگه امتحان کنید و در زمانی که مشخصات تایید می شه فرم اول رو پنهان و فرم بعدی رو نشون بدید، مثلا:

Form1.Hide;
Form2.Show;

ولی همونطور که آقای ذولقدری گفتند بهتره که فرم اولتون رو برای این کار نزارید.
مثلا می تونید در زمان نمایش ( OnShow ) و یا در زمان فعال شدن ( OnActivate ) فرم اول، فرم دوم رو نشون بدید و پسورد رو در فرم دوم از کاربر بخواید ...
امیدوارم به دردتون خورده باشه ...

davoodmz
یک شنبه 21 اسفند 1384, 07:30 صبح
آقا محمود سلام
من روش شما را انجام دادم ولی در هر دو روش هر دو فرم باهم ظاهر می شوند
فقط وقتی که فرم دوم را حالت showmodal نشان می دهیم درست است که آن هم مشکل خود را یعنی دیگر فرم بسته نمی شود و error میدهد.
با تشکر
راهنمایی کنید

mzjahromi
یک شنبه 21 اسفند 1384, 07:42 صبح
فقط وقتی که فرم دوم را حالت showmodal نشان می دهیم درست است که آن هم مشکل خود را یعنی دیگر فرم بسته نمی شود و error میدهد.
باید حتما ShowModal کنی . و نباید ایراد بگیره.
خطائی رو که میده اینجا بنویس

Mahmood_M
دوشنبه 22 اسفند 1384, 00:50 صبح

همونطور که آقای ذولقدری گفتند، متن Eror رو اینجا بنویسید شاید بتونیم حلش کنیم ...

davoodmz
دوشنبه 22 اسفند 1384, 07:34 صبح
با سلام خدمت دوستان
خطای ایجاد شده به پیوست می باشد
((من بعد از نشان دادن فرم دوم(فرم پسورد) در onshow فرم اول( فرم اصلی) دیگر قادر به بستن فرم دوم نیستم و خطای زیر مشاهده می شود نه کلوز می شود و نه هاید.
باتشکر
داود

mzjahromi
دوشنبه 22 اسفند 1384, 07:50 صبح
این خطا وقتی رخ میده که فرمت در حال نمایش باشه و شما دوباره سعی کنی اون رو ShowModal کنی. در این صورت میگه فرم در حال نمایش رو نمیتونه Modal کنه. حالا اگه باز هم مشکلت حل نشد کدی که نوشتی رو هم اینجا بنویس

davoodmz
دوشنبه 22 اسفند 1384, 10:03 صبح
آقای جهرمی
باسلام
مشکل حل شد به این صورت که فرم پسورد( باید حالت شو مودال) و فرم اصلی بعد از تأیید رمز به صورت (شو) نمایش داده شود.
سوال اینجاست که فرم اصلی به صورت (شو مودال) نمی باشد. آیا مشکلی بعداً پیش نمی آید
باتشکر
داود

mzjahromi
دوشنبه 22 اسفند 1384, 11:03 صبح
اگر فرم پسورد رو توی On Show فرم اصلی تون نوشته باشید دیگه نیازی به Show کردن فرم اصلی نیست . خودش Show میشه.

davoodmz
سه شنبه 23 اسفند 1384, 08:21 صبح
آقای جهرمی
با سلام
مشکل حل شد ولی فرم اصلی در گوشه سمت چپ نمایش داده می شود که با عوض کردن پوزیشن و دیفالت مونیتور هیچ تغییری نمی کند. مشکل چیست
باتشکر
داود

mzjahromi
سه شنبه 23 اسفند 1384, 08:27 صبح
MainForm.Position رو بذارید رو PoScreenCenter ببینید درست میشه؟

davoodmz
سه شنبه 23 اسفند 1384, 08:48 صبح
آقای جهرمی باسلام
مشکل حل نشد
همه حالتها تست شده.

Mahmood_M
سه شنبه 23 اسفند 1384, 18:29 عصر
اگه فرم اصلیتون درسته و در وسط قرار می گیره، خاصیت Position فرمتون رو روی poMainFormCenter تنظیم کنید ...