PDA

View Full Version : سئوال در مورد css

php_love
یک شنبه 09 تیر 1392, 17:42 عصر
سلام دوستان

میشه تو قابلیت repeat تو css آدرسه عکسه دیگه ای داد . یعنی به فرض :

.div1{
background-image:url(img1.jpg);
background-repeat:repeat-y url(img2.jpg);
}

php_love
یک شنبه 09 تیر 1392, 18:03 عصر
سلام یه سئوال دیگه هم داشتم . ببخشید من به یک دیو عکسی نسبت دادم و می خوام که اون دیو به عنوان بک گراند سایتم قرار بگیره . ولی مشکلی که از هست از بالا یه مقدار کم حدود 20px فاصله افتاده . هر کاری کردم که این فاصله رو از بین ببرم نشد . padding-top - margin-top - top هر چی می دونستم رو برابر صفر قرار دادم ولی از بالا یه مقدار کم فاصله می ندازه .

حالا اگه همون عکس رو به body ضفحه نسبت بدم اون فاصله رو نداره . ولی من تو حرکتی که می خوام بزنم نیاز دارم که عکس رو به یک دیو نسبت بدم ولی این فاصله اعصابم رو خورد کرده .

ممنون میشم راهنمایی کنید که این فاصله از بالا رو چجوری حذفش کنم و عکس به بالایه صفحه بچسبه ؟؟؟؟

qartalonline
یک شنبه 09 تیر 1392, 18:15 عصر
سوال اول : خیر ، خاصیت background-repeat فقط نوع تکرار شدن رو میپذیره و مقدار دیگه ای از جمله آدرس تصویر رو نمیتونه قبول کنه.

سوال دم : کدتون رو بذارید .

mohamad_torabi
یک شنبه 09 تیر 1392, 18:21 عصر
سلام یه سئوال دیگه هم داشتم . ببخشید من به یک دیو عکسی نسبت دادم و می خوام که اون دیو به عنوان بک گراند سایتم قرار بگیره . ولی مشکلی که از هست از بالا یه مقدار کم حدود 20px فاصله افتاده . هر کاری کردم که این فاصله رو از بین ببرم نشد . padding-top - margin-top - top هر چی می دونستم رو برابر صفر قرار دادم ولی از بالا یه مقدار کم فاصله می ندازه .

حالا اگه همون عکس رو به body ضفحه نسبت بدم اون فاصله رو نداره . ولی من تو حرکتی که می خوام بزنم نیاز دارم که عکس رو به یک دیو نسبت بدم ولی این فاصله اعصابم رو خورد کرده .

ممنون میشم راهنمایی کنید که این فاصله از بالا رو چجوری حذفش کنم و عکس به بالایه صفحه بچسبه ؟؟؟؟
باسلام شما برای اینکه موقعیت رو درست کنید باید از تگ background-position: استفاده کنید مثلا میخواید بگید تصویر من بالا و مثلا سمت راست قرار بگیره
background-position:top right;

php_love
یک شنبه 09 تیر 1392, 18:39 عصر
یه عکس دارم که باید تو کل صفحه تکرار بشه . خوب طبیعتا باید اون رو به Body‌ صفحه نسبت داد . حالا بنده غیر از اون عکس که باید تو کل صفحه تکرار بشه - عکسه دیگه ای دارم به ارتفاع 300px که باید در بالایه صفحه به عنوان هدر سایت قرار بگیره . خوب کاری که کردم یک دیو ایجاد کردم و کلاس content_main رو بهش نسبت دادم و کدهای زیر رو در داخلش قرار دادم . همه چی درسته ولی مشکلی که هست اینکه از بالا حدود 20px فاصله می ندازه . پدینگ و مارجین و تاپ رو هم برابر صفر قرار دادم ولی فایده ای نداشت ؟؟؟ مشکل از کجاست ؟؟؟

.content_main{
background-image:url(../files/project_images/bg-image-top.jpg);
background-repeat:no-repeat;
background-position:top;
height:300px;
margin:0 auto;
}

qartalonline
یک شنبه 09 تیر 1392, 18:54 عصر
همه کدتون رو بذارید استایلها + کدهای html

php_love
یک شنبه 09 تیر 1392, 19:09 عصر
دمتون گرم ممنون از راهنمائتون مشکل حل شد . مجبور شد یه حرکت دیگه بزنم .

afshin9032
یک شنبه 09 تیر 1392, 19:41 عصر

برای div مقدار position رو روی absolute بذار ، یک تست بکن .
اگر کد بذاری بهتر میشه جواب داد .

omidspeed
دوشنبه 10 تیر 1392, 10:23 صبح
سلام!
میتونی اینجوری بنویسی:margin-top:-8px;