PDA

View Full Version : سگمنت بندی ویدیویی

steven
یک شنبه 09 تیر 1392, 19:06 عصر
سلام
کسی کدهای کاوش ویدیویی را می دونه؟
یا کدهای سگمنت بندی ویدیو به یکسری فریم و بعد کار با اون فریم ها در کدبندی و بعد استخراج رنگ از فریم ها
حتی اگر اولین گام را هم کمک کنید خیلی ممنون می شم
مرسی:)

مصطفی ساتکی
دوشنبه 10 تیر 1392, 08:10 صبح
سوال اینقدر کلی هست که بایستی در جواب شما به اندازه متون یک کتاب تایپ کرد.
اول گام این هستش که شما فریم ها را از capture بگیرید و در گام بعدی با از روش های difference گیری بتونید background را از foreground متمایز کنید این مرحله به شما کمک می کنه در مواردی که object حرکت می کنه roi شما کوچک تر بشه که در نهایت منجر به دقت در موقعیت یابی و سرعت اجرایی کد شما میشه چون ناحیه کوچکتری پردازش میشه.
بعد کارهای بالا به مراحلی می رسید که بایستی در بعضی از فریم ها موقعیت object را پیش بینی کنید در برخی از شرایط به هر دلیلی سگمنت نادرست یا مخفی شدن object شما بایستی موقعیتش را پیش بینی کنید که از روش های kalman و optical flow می تونید استفاده کنید.
در بعضی از مواقع نیاز دارید که object را دقیق موقعیت یابی کنید که در این موارد شما در یکی از فریم ها Feature های از object را شناسایی کنید و در فریم های بعدی این feature ها را جستجو کنید که از جمله روش ها می توان به corner detection اشاره کرد که با استفاده از گرادیان این کار صورت می گیره.

steven
دوشنبه 10 تیر 1392, 13:46 عصر
شاید سوالم را بد پرسیدم
من روش مشخصی دارم و نیاز به روش های دیگه نیست اما در کدبندی مشکل دارم
اگه بخواهم صریحتر بگم اینه که چه جوری می شه با کد چه در متلب،سی،سی پلاس پلاس یا سی شارپ(که خودم متلبو ترجیح می دم)
یک ویدیو را از ورودی گرفت و به فریمهایی تبدیل کرد بعد از این فریم ها برای کد نویسی استفاده کرد
خودم با متلب فریم بندی کردم و یکسری عدد بهم می ده اما نتونستم به درک درستی از این اعداد برسم
حتی روش مهم نیست یک نمونه کد کار شده و درست با ویدیو باشه می تونم از روش بفهمم
ممنون

مصطفی ساتکی
سه شنبه 11 تیر 1392, 10:09 صبح
تو این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?403254-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D9%86-%D8%AF%D8%B1-c) توضیح دادم .البته تو C++.