PDA

View Full Version : سوال: session

nimavatan
دوشنبه 10 تیر 1392, 18:58 عصر
باعرض سلام
یه سوال داشتم اگه امکان داره راهنمتایی بفرمایید:
سوالم اینه که من در برنامه ای که نوشتم برای ارسال مقداری از یک صفحه به صفحه دیگر از session استفاده کردم
می خواستم ببینم ایا این روش من درست بوده یا نه ؟؟
و همچنین در امنیت تاثیری دارد یا نه
ممنون

pedram125
دوشنبه 10 تیر 1392, 19:40 عصر
دوست عزیز سشن خیلی بهتره از کوئری استرینگ.امنیت بالایی داره چون ما چیزی رو در ادامه آدرس سایت نمی بینیم.ولی کوئری استرینگ رو میشه تو جاهای مثل اخبار سایت استفاده کرد.در کل بیشتر از کوئری استریک برای کارای معمولی استفاده میشه که مهم نیست اون اطلاعات به دست کسی بیفته.تو بعضی جاها هم مجبوری از کوئری استریگ برای انتقال اطلاعات استفاده کنی.نحوه هرکدوم به شکل زیره

ارسال کوئری استرینگ :

Response.Redirect("rec_querystr.aspx?code=" + TextBox1.Text+"&name="+TextBox2.Text);
دریافت کوئری استرینگ :

TextBox1.Text = Request.QueryString["code"];
Label1.Text = Request.QueryString["name"];
ارسال سشن:

Session["gholi"] = TextBox1.Text;

Response.Redirect("rec_session.aspx");
دریافت سشن:

Label1.Text = Session["gholi"].ToString();

در کوئری استرینگ بالا مقدار code برابر TextBox1.Text که می تونه هر اطلاعاتی باشه و name نیز با TextBox2.Text پرشد و در صفحه دیگر با فراخوانی اطلاعات موجود در code و name آنها را به ترتیب وارد
TextBox1.Text وLabel1.Text کردیم
در سشن بالا نیز مقدار TextBox1.Text را وارد gholi کردیم و در صفحه بعد با فراخوانی سشن gholi اطلاعات را دریافت کردیم

تفاوت ظاهری آدرس صفحه جدید

site.com/safhedovom.aspx?code=meghdarcode--------------------<در کوئری استرینگ
site.com/safhedovom.aspx----------------------------------------<در سشن

nimavatan
دوشنبه 10 تیر 1392, 19:46 عصر
ممنون از راهنماییتون
یه سوال دیگه دارم و اون اینه که : ایا تعداد session های استفاده شده در برنامه تاثیری تو سرعت اجرا داره
مثلا اگه هر کاربر که login می شه مثلا 10 تا session برای اون ایجاد بشه ، تاثیری تو سرعت اجرا داره

ممنون

mohammad kafiyan
چهارشنبه 12 تیر 1392, 09:16 صبح
تا جایی که می تونی اصلا از session استفاده نکن مثلا در مواقع ضروری که امنیت اطلاعات برای شما خیلی مهم باشد مثلا برای لاگین وب سایت
اگر بخواهید زیاد از حد در سایت از session استفاده کنید این session ها باعث می شود که بار سنگینی بروی ram سرور ایجاد کند و امکان داره باعث down شدن سیستم بشه البته با تعداد آمار بالا از سایت شما این مشکل بوجود می آید
شما می تونی با در نظر گرفتن یک الگوریتم Encode,decode راحت از query string استفاه کنی