PDA

View Full Version : اسکن نامه در برنامه دبیرخانه

digigigi_71
چهارشنبه 12 تیر 1392, 19:22 عصر
سلام
یه برنامه دبیرخانه خیلی ساده دارم
میخوام نامه های رسیده و ارسالی رو یک اسکن ازش بگیرم و وقتی توی رکورد خودش هستم با فشردن یک دکمه اون نامه باز بشه
لطفا راهنماییم کنید
امکان آپلود برنامه رو هم نداشتم

mhamedm2008
پنج شنبه 13 تیر 1392, 11:48 صبح
من توی برنامه دیرخانه خودم این کار رو انجام دادم
البته توی access 2007
یه قسمت از برنامه رو قراربده تا براش انجام بدم

RESMAILY
پنج شنبه 13 تیر 1392, 17:48 عصر
به نام خدا
با سلام. اين كار بسته به آن است كه با چه ابزاري مي خواهيد نامه را نشان بدهيد.
1 - نامه با يكي از فرمت هاي رايج مثل jpg و جز آن ثبت شده باشد و شما آن را با يك ابزار نشان دادن تصوير مثل Image بخواهيد آن را نشان دهيد. در اينصورت كافي است كه آدرس تصويررا به ابزار مزبور آدرس دهيد. مثلا:
MyImage.Picture=strImagePath
2 - ممكن است اسكن نامه (ويا حتي فاكس هاي دريافتي) را در آدرس پيش فرض اسكن يا فاكس و با فرمت خاص ذخيره كرده باشيد. در اينصورت لازم است كه Viewer آن برنامه را با پارامترهاي مورد نياز از داخل برنامه صدا بزنيد. مشروط به اينكه CommandLine برنامه را بدانيد و يا داشته باشد.
شايد راه اصولي آن باشد كه هنگام اسكن كردن يا دريافت فاكس، به روشي درست فايل هاي را نامگذاري و يا در صورت لزوم به فرمت مورد نياز تبديل فرماييد. مثلا اسم فايل را با شماره آن برابر قرار دهيد و باقي قضايا.

digigigi_71
جمعه 14 تیر 1392, 00:38 صبح
شايد راه اصولي آن باشد كه هنگام اسكن كردن يا دريافت فاكس، به روشي درست فايل هاي را نامگذاري و يا در صورت لزوم به فرمت مورد نياز تبديل فرماييد. مثلا اسم فايل را با شماره آن برابر قرار دهيد و باقي قضايا.
بله همین کار رو میخوام بکنم
میخوام نامه هام رو توی یک پوشه مشخص با شماره دفتر رسیده و ارسالی نامگذاری کنم (با پیش شماره مشخص) مثلا برای رسیده ها 100124 و ارسالی ها 200124 (رسیده با 100 و ارسالی با 200 شروع بشه) یا اصلا پوشه ارسالی و رسیده جدا باشه و بدون پیش شماره نامگذاری بشه
اگه بشه که با کلیک روی دکمه ای ، نامه توی یک فرم جدید باز شده و مشاهده بشه که عالیه ولی اگه نشه ، خود عکس هم باز بشه خوبه
میشه یه نمونه خیلی ساده برام بزارید!
ممنون میشم

mosafer1375
جمعه 14 تیر 1392, 01:10 صبح
اگه یه نمونه از برنامه دبیرخونه هم اینجا بزارین ممنون میشم

RESMAILY
جمعه 14 تیر 1392, 16:34 عصر
به نام خدا
با سلام. من متوجه نمي شوم. نمونه چي بگذارم؟ برنامه مال شماست و هرطور كه مي خواهيد آن را سازماندهي مي فرماييد. بگوييد من در چه مورد نمونه بگذارم؟

digigigi_71
یک شنبه 16 تیر 1392, 13:00 عصر
به نام خدا
با سلام. من متوجه نمي شوم. نمونه چي بگذارم؟ برنامه مال شماست و هرطور كه مي خواهيد آن را سازماندهي مي فرماييد. بگوييد من در چه مورد نمونه بگذارم؟

بله متوجه هستم
من فقط گیرم تو عکسه
خیلی ساده یه فیلد شماره داشته باشه و موضوع نامه ، بتونم تو هر شماره ای که هستم عکس نامه مربوط به همون رو باز کنم همین
فقط میخوام با دستورش آشنا بشم
بازم اگه نمیشه بگید تا برنامه رو بزارم
آخه از اینجا مشکلی هست که نمیتونم آپ کنم باید برم کافی نت

RESMAILY
یک شنبه 16 تیر 1392, 17:40 عصر
به نام خدا
با سلام. من دستورش را نوشتم. يك چيزي در حدود اين نمونه كه سريعا تهيه شده. فرض كنيد فيلد موجود نام پرونده است و باقي قضايا

digigigi_71
چهارشنبه 19 تیر 1392, 13:29 عصر
عالی بود ممنون
فقط 2 تا کار دیگه میشه کرد؟
1- عکس توی یک فرم جدید باز بشه
2- عکس ها از یک فولدر مجزا باز بشه

RESMAILY
چهارشنبه 19 تیر 1392, 18:46 عصر
به نام خدا
با سلام. خوب اين يك فرم جديد است ديگر. از فرم اصلي آدرس بدهيد به فرمي شبيه به همين. براي پاسخ سوال دوم هم به مي شود. اصلا اصولش همان است و من فقط مثال زدم. كليدي بگذاريد و عكس را از فولدر دلخواه انتخاب كنيد. چگونه؟ با استفاده از ديالوگ باكس يا فايل فولدر(در 2003) يا api مربوطه. نمونه؟ يك سرچ در تالار بزنيد بيش از ده نمونه گيرتان مي ايد.