PDA

View Full Version : ساخت کلاس sqlconnection در ASP.net

unification
پنج شنبه 13 تیر 1392, 10:08 صبح
سلام به همه
من قصد دارم یک کلاس برای وب سایتم طراحی کنم که تو اون کلاس دیتاسورس را تعریف کنم و هر جا که نیاز شد به دیتابیس وصل بشم - اگه اساتید کمک کنند ممنون میشم

dbdbdb
پنج شنبه 13 تیر 1392, 10:17 صبح
اگه دنبال ی چیز درست حسابی هستید در مورد Repository Pattern کار کنید

در سایت dotnettips.info مطالب فارسی و خوبی در مورد این Pattern و نحوه کار با دیتابیس و تعریف انواع متد های UpdateوDeleteوInsertو... موجوده که دقیقا اون چیزیه کا شما میخایین

farzane_t
پنج شنبه 13 تیر 1392, 10:18 صبح
سلام
منظورتون اینه که کلاسی برای اتصال به database داشته باشید که هرجا اتصال به دیتابیس لازمه اونو فراخوانی کنید؟ یعنی عمل اتصال ، بازکردن اتصال ، اجرای دستور و بستن اتصال درونش انجام بشه؟

unification
پنج شنبه 13 تیر 1392, 10:30 صبح
سلام
منظورتون اینه که کلاسی برای اتصال به database داشته باشید که هرجا اتصال به دیتابیس لازمه اونو فراخوانی کنید؟ یعنی عمل اتصال ، بازکردن اتصال ، اجرای دستور و بستن اتصال درونش انجام بشه؟

من میخوام یه کلاس داشته باشم که هر موقع خواستم عملیاتی روی دیتابیس انجام بدم اونو فواخوانی کنم - عملیات درون فرم نوشته میشه - فقط میخوام connection رو درون کلاس پیاده کنم - یعنی برای تغییر Data Source مجبور نباشم تک تک Data Sourceها رو Edit کنم - برای این کار برم تو اون کلاس و Data Source رو عوض کنم - دقیقا مثل کاری که تو winApp انجام میدیم - البته بیشتر قصدم یادگیری هنوز مطئن نیستم که این کار شدنیه یا نه - مرسی

unification
پنج شنبه 13 تیر 1392, 10:34 صبح
این Pattern فقط با Linq کار میکنه ؟؟؟

dbdbdb
پنج شنبه 13 تیر 1392, 10:41 صبح
نه این Pattern وابستگی خاصی به هیچ نوع تکنولوژی نداره و شما با هر روشی میتونید ازش استفاده کنید.