PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی و مشاوره برای انتخاب برنامه و ...

Helmod
پنج شنبه 13 تیر 1392, 12:39 عصر
با سلام

دوستان عزیز من می خوام یه پروژه ای رو در C# شروع کنم که در مورد انبار داری هست ، خوب طبیعتاً دارای فرم های متفاوت و بخش گزارش گیری است .

من تا هفته پیش داشتم با سی شارپ 2008 و با کریستال ریپورت کار میکردم که هر دو بخوبی همدیگرو میشناسن و مشکلی ندارم .

ولی حالا اومدم VS 2012 Ultimate نصب کردم که اولاً با کریستال ریپورت باهاش مشکل دارم که نصب نمیشه و تووی تولباکس نمی یاد و اینکه میترسم اصلاً برنامه رو با سی شارپ 2012 بنویسم بعداً به مشکل بر بخورم .

سوال اینه :

1 - به نظر شما من از سی شارپ 2008 استفاده کنم یا 2012 ؟

2 - از چه نرم افزاری برای گزارش گیری استفاده کنم که هم سی شارپ خوب بشناسه و هم بتونم بدون مشکل باهاش گزارش گیری کنم ؟؟ ( در حال حاضر دارم از کیریستال ریپورت 2008 ایتفاده میکنم )

مرسی

Yanehsar
پنج شنبه 13 تیر 1392, 13:42 عصر
سلام
تا اونجا که کن اطلاع دارم از ویژوال 2010 به بعد کریستال به همراه ویژوال نصب نمیشه و خوده ویژوال ابزار گزارش سازی خودش اضافه کرده که من تا حالا از اون استفاده نکردم .هر چه از ورژن جدیدتر وبژوال استفاده کنی خوب بهتر و دارای امکانات جدبد هستش.برای گزارش سازی هم می تونی از برنامه های مختلفی مثله Fast report یا Stimul report استفاده کنی به شخصه از Stimul استفاده می کنم .
موافق باشی .

Helmod
پنج شنبه 13 تیر 1392, 14:07 عصر
سلام
تا اونجا که کن اطلاع دارم از ویژوال 2010 به بعد کریستال به همراه ویژوال نصب نمیشه و خوده ویژوال ابزار گزارش سازی خودش اضافه کرده که من تا حالا از اون استفاده نکردم .هر چه از ورژن جدیدتر وبژوال استفاده کنی خوب بهتر و دارای امکانات جدبد هستش.برای گزارش سازی هم می تونی از برنامه های مختلفی مثله Fast report یا Stimul report استفاده کنی به شخصه از Stimul استفاده می کنم .
موافق باشی .

آبا این نرم افزار های گزارش گیری که فرمودید به ToolBox سی شارپ اضافه میشه ؟ و اینکه آیا توی ورژن 2012 سی شارپ کار میکنن ؟؟

Yanehsar
پنج شنبه 13 تیر 1392, 14:11 عصر
آبا این نرم افزار های گزارش گیری که فرمودید به ToolBox سی شارپ اضافه میشه ؟ و اینکه آیا توی ورژن 2012 سی شارپ کار میکنن ؟؟
Stimul به toolBox اضافه میشه

rezaei_y
پنج شنبه 13 تیر 1392, 14:15 عصر
از استیمول استفاده کنید

danialafshari
پنج شنبه 13 تیر 1392, 14:56 عصر
به نظر من بهتره با اون چیزی که راحت ترید کار کنید اگر با vs 2008 و crystal راحتید و تسلط دارید بهتره با همون کار کنید

Helmod
جمعه 14 تیر 1392, 15:21 عصر
به نظر من بهتره با اون چیزی که راحت ترید کار کنید اگر با vs 2008 و crystal راحتید و تسلط دارید بهتره با همون کار کنید

نظر خودمم همینه !!

ولی گفتم شاید VS2012 قابلیت های بیشتری نسبت به VS2008 داره که شاید به دردم بخوره ! آیا این دو ورژن خیلی با هم تفاوت دارن ؟

Arash_janusV3
جمعه 14 تیر 1392, 18:26 عصر
بله vs 2012 تغییرات بسیار زیادی با 2008 دارد
البته به لحاظ کارایی نوشتن دستورات تغییری مشاهده نمی شه ولی از نظر
امکانات و محیط و پلاگین ها و ... تغییرات چشم گیری داشته
بهتره از vs2012 و stimul 2012 استفاده کنید
سعی کنید از ابزارهای بروزتری استفاده کنید
تا با مشکلات احتمالی کمتری برخورد کنید و همین طور اطلاعات بیشتری کسب کنید
و البته برای محصول هم خوب خواهد شد که از آخرین ابزار استفاده شده