PDA

View Full Version : سوال: کمک و راهنمایی در ساخت فرم

omid_r
پنج شنبه 13 تیر 1392, 12:40 عصر
با سلام
من میخوام یک فرم درست کنم...
اطّلاعاتی مانند "نام ،نام خانوادگی ،شهر ،تاریخ تولد ،تلفن تماس ،و..." همراه یک عکس که از کامپیوتر کاربر آپلود میشه رو دریافت و در یک دیتابیس ذخیره کنه...
بعد من این اطّلاعات رو توسط یک فایل از دیتابیس فراخوانی کنم.
که البته فایلی که کار فراخوانی اطّلاعات رو داره ،(1-) در قسمت مدیریت وردپرس نمایش داده بشه و کس دیگه‏ای بدون ورود به پنل مدیریت نتونه اون رو بخونه ؛یا اینکه روی صفحه ،برای مشاهده ،پسورد داشته باشه.
من طبق آموزش های زیر تونستم کار با دیتابیس و ذخیره اطّلاعات در اون رو تا حدود زیادی یاد بگیرم.

ارسال اطّلاعات --- دریافت اطّلاعات

کسانی که در کار با PHP حرفه ای هستند و با این زبان آشنایی دارند ،لطفآً من رو در ساخت این فرم یاری بدهند.
- چطوری مورد یک رو انجام بدم ؟(یعنی یک فایل که با زبان PHP نوشته شده ،رو در قسمت منوهای پیشخوان وردپرس (نوشته ها ،نظرات ،افزونه ،نمایش و..) یک گزینه اضافه بشه که با باز کردن اون این اطّلاعاتی که از دیتابیس توسط فایل PHP گرفته شده ،نمایش داده بشه.)
2- توی فرم چطوری یک قسمت برای آپلود فایل قرار بدم تا با ارسال فرم اون عکس هم به اطّلاعات ارسال و ذخیره بشه ؟ و بعداً با فراخوانی اطّلاعات اون فایل (که یک عکس هست.) نیز در بین دیگر متد ها نمایش داده بشه.
3- چطوری توی PHP میشه هر متغیّری که فراخوانی شد رو در یک خونه جدول قرار داد ؟ (مثلاً توی آموزش هایی که لینکشون رو قرار دادم در موضوع "دریافت اطّلاعات" ،در پایان با توجه به نحوه نوشته شدن کد زیر دو متغیّری که فراخوانی شده اند در کنار هم و با -- از هم جدا میشوند. میخوام هر کدوم از این متغیّر ها در یک جدول قرار بگیره.)

echo $amch["name"]." -- ".$amch["mob"]."
کلاً توی PHP چطوری باید جدول بسازی ؟

ممنون میشم من رو در هرکدوم از موارد بالا راهنمایی کنید.
با تشکّر

mohsen6500
جمعه 14 تیر 1392, 16:24 عصر
سلام دوست عزیز
ببین این بدردت میخوره؟!! (http://barnamenevis.org/showthread.php?334299-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-PHP-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%B1)

omid_r
شنبه 15 تیر 1392, 07:05 صبح
آقا محسن ،خیلی ممنون از این آموزش های مناسبتون ...
من با چند آموزش دیگه تونستم اطّلاعات رو به فارسی وارد دیتابیس کنم و توسّط یک فایل PHP دیگه اونها رو با نمایش در یک جدول فراخوانی و نمایش بدم ...
1- (میزان اهمیّت:ضروری) من الآن هر ردیف از اطّلاعات دیتابیسم رو در یک ردیف جدولی که در فایل دریافت اطّلاعت درست کردم ،نشون میدم ؛اگر بخوام جلوی هر ردیف یک عکس یا نوشته به عنوان کلیکی برای ویرایش یا حذف اون اطّلاعات از دیتابیس درست کنم ،چطوری باید این کار رو انجام بدم ؟ یعنی با چه فرمان و کدی ،فرمان ویرایش یا حذف یک ردیف از اطّلاعات دیتابیس رو بدم ؟؟؟
اگر هم بشه قبل از حذف اون ردیف از اطّلاعات ،یک پیغام ساده برای مطمئن شدن بده.
2- (میزان اهمیّت:معمولی)حالا اگر کسی با برنامه نویسی وردپرس کمی آشنایی داره ،میتونه من رو راهنمایی کنه که چطوری میتونم یک منو در قسمت منوهای وردپرس (نوشته ها ،دیدگاه ها ،افزونه ،نمایش و...) اضافه کنم که با کلیک روی اون مدیر بتونه این فایلی که اطّلاعات رو دریافت و نمایش میده رو ببینه ...
یعنی هیچکس دیگه به غیر از کسانی که به پنل مدیریت وارد شدند نتونند اون فایل رو ببینند...
اگر هم کسی با وردپرس آشنایی نداره :
چطوری روی همین فایل PHP که برای دریافت اطّلاعت درست کردم یک یوزر و پسورد برای ورود و نمایشش بخوام ؟
یا اینکه ساده تر ،برای اجرا ،نام و پسورد دیتابیس رو از فرد بخواد تا بتونه به دیتابیس متّصل بشه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکّر

mohsen6500
شنبه 15 تیر 1392, 19:14 عصر
سلام دوست عزیز
ظاهرا آموزش هایی رو که گذاشتم رومورد مطالعه قرار ندادید!

درمورد سوال اولتون:
برای اینکار معمولا از متد گت (GET) استفاده میشه مثلا برای هر مطلب یک آی دی در نظر می گیریم.
بعد بر اساس اون آی دی عملیات حذف و یا تغییر را اعمال می کنیم.
مثلا :

<a href="delete.php?id=1" title="Delete">Delete</a>
<a href="edit.php?id=1" title="Edit"
>Edit</a>
بعد در صفحات مربوطه چک میکنیم که آیا متدی ارسال شده یا نه؟!
اگر ارسال شده بود عملیات مورد نظرمون رو اعمال کرده و گرنه که کار دیگه ای که دوست دارم مثلا رفتن به صفحه اصلی و یا نمایش چیز دیگه رو انجام میدیم!

درمورد سوال دومتون :
باید بگم که بنده کار نکردم منتها فکر نکنم به این آسونیها باشه !
موفق باشید

omid_r
شنبه 15 تیر 1392, 19:23 عصر
نه دوست عزیز یک الکی خوندم مخصوصاً درسی با عنوان "آشنایی با درج مطلب و... خیلی ساده"
ولی نتونستم روی فایلم اعمالشون کنم !
چطوری برای هر ردیف از اطّلاعاتم یک آی دی تعرفی کنم ؟
محتویات فایل های PHP رو به جز فایل config در زیر میزارم : (من روی هاست لینوکس کار میکنم.)
فایل index

حذف شد.

فایل get

حذف شد.

میتونید توی همین کدها راهنماییم کنید تا زیاد گیج نشم ؟
--------
نمیشه در فایل get ،به جای اینکه اطّلاعات رو از طریق فایل config بهش بدم ،مثلاً یوزر و پسورد اتّصال به دیتابیس رو از کاربر بخوام تا وارد کنه ؟؟؟

با تشکّر

omid_r
شنبه 15 تیر 1392, 20:47 عصر
من الآن یک ستون در جدول دیتابیس به نام ID درست کردم ...
کلید اصلی (primary) اون فعّال هست و روی INT ؛ولی از کجا باید شمارش خودکار رو براش تعریف کنم ؟

MRmoon
شنبه 15 تیر 1392, 21:08 عصر
من الآن یک ستون در جدول دیتابیس به نام ID درست کردم ...
کلید اصلی (primary) اون فعّال هست و روی INT ؛ولی از کجا باید شمارش خودکار رو براش تعریف کنم ؟
خاصيت Auto increament بهش بدين.

omid_r
شنبه 15 تیر 1392, 21:12 عصر
الآن برای هر ردیف از اطّلاعاتم یک id تعریف کردم که در فایل get اون رو در متغیر $id ذخیره کردم ...
حالا برای لینک حذف کد زیر رو به کار بردم :

<a href="del.php?id='.$amch["id"].'">پاک</a>
حالا وقتی روی اون لینک کلیک میکنم ،آدرس صفحه مثل آدرس زیر میشه :
http://site.com/del.php?id=5
کدهای فایل del هم اینهاست :

حذف شد.

ولی وقتی وارد همون آدرسی میشه که باید پاک کنه صفحه سفید هست و وقتی هم دوباره اطّلاعات رو فراخوانی میکنم ،اون id سر جاش هست و اطّلاعات از بین نرفته !
لطفآً راهنمایم کنید.

MRmoon
شنبه 15 تیر 1392, 22:05 عصر
الآن برای هر ردیف از اطّلاعاتم یک id تعریف کردم که در فایل get اون رو در متغیر $id ذخیره کردم ...
حالا برای لینک حذف کد زیر رو به کار بردم :

<a href="del.php?id='.$amch["id"].'">پاک</a>
حالا وقتی روی اون لینک کلیک میکنم ،آدرس صفحه مثل آدرس زیر میشه :
http://site.com/del.php?id=5
کدهای فایل del هم اینهاست :

<?php
if(isset($_REQUEST['del']))
{
include 'config.php';
$id = $_GET['del'];
$Query = mysql_query("DELETE FROM `register` WHERE `id` = '$id'");
if($Query==true)
{
echo '<div align="center" id="Del">';
echo'فرد موردنظر با موفقیّت حذف شد.';
echo'<a href="get.php">بازگشت</a></div>';
mysql_close();
return true;
}
else
{
echo'مشکلی پیش آمده است.';
echo'<a href="get.php">بازگشت</a>';
mysql_close();
return false;
}
}
?>
ولی وقتی وارد همون آدرسی میشه که باید پاک کنه صفحه سفید هست و وقتی هم دوباره اطّلاعات رو فراخوانی میکنم ،اون id سر جاش هست و اطّلاعات از بین نرفته !
لطفآً راهنمایم کنید.

چون بايد اينجوري بشه آدرس صفحه:

<a href="del.php?del='.$amch["id"].'">پاک</a>

omid_r
شنبه 15 تیر 1392, 22:15 عصر
الآن لینک رو درست کردم ،وقتی روی لینک کلیک میکنم ،وارد صفحه del میشه امّا با پیغام زیر مواجه میشم :

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'Nsite'@'localhost' (using password: NO) in /home/Nsite/public_html/form/1/del.php on line 6

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/Nsite/public_html/form/1/del.php on line 6
مشکلی پیش آمده است.بازگشت
Warning: mysql_close(): no MySQL-Link resource supplied in /home/Nsite/public_html/form/1/del.php on line 19

mohsen6500
شنبه 15 تیر 1392, 22:45 عصر
این یعنی اطلاعات هاست و یوزر و پسورد دیتا بیس رو اشتباه واردکردی دوست عزیز
دوباره چک کن معمولا توی لوکال به این صورت هستش :
host : localhost
user : root
password : ندارد!
جای پسورد رو خالی میذاریم

omid_r
یک شنبه 16 تیر 1392, 06:25 صبح
من رو لوکال کار نمیکنم ،روی هاست کار میکنم.
اطّلاعاتم هم درسته و مشکلی نداره ...

<?php
$db_host="localhost";
$db_user="Nsite_form";
$db_pass="پسورد دیتابیس";
$db_name="Nsite_form";
$db_table="register";
?>

Nsite اسم سایت هست که من الآن تغییرشون دادم ...
به نظر شما مشکل از کجاست ؟

omid_r
یک شنبه 16 تیر 1392, 12:42 عصر
قسمت پاک کردن اطّلاعات درست شد.
دستور اتّصال به دیتابیس رو نداده بودم !
حالا لطفآً کمکم کنید تا بتونم فایل ویرایش رو درست کنم ...
الآن آی دی رو می فرسته و با دستور GET اون رو دریافت و توی یک متغیّر ذخیره‏اش میکنم ...
بعد اطّلاعات رو از دیتابیس میگیرم و اونها رو توی یک متغیّر ذخیره میکنم ...
سپس اون ها رو به وسیله Value در یک فرم نشون میدم ...
بعد وقتی در فرم تغییرات لازم انجام شد ،با فشرده شدن کلید Submit اطّلاعات داخل فرم در متغیّر هایی ذخیره و بعد در دیتابیس به جای آی دی قبلی ذخیره میشوند ...
امّا نمیدونم چرا تغییرات در آی دی مورد نظر اعمال نمیشه !
کد های زیر مربوط به فایل edit هست اگر ممکنه یه نگاه بکنید بگید چه مشکلی داره :

حذف شد.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکّر