PDA

View Full Version : macromedia flex

reza_62
یک شنبه 21 اسفند 1384, 14:13 عصر
با سلام خدمت فلش کاران عزیز اگه کسی اطلاعاتی درباره این برنامه داره لطفا من را رهنمایی کند

reza_62
دوشنبه 22 اسفند 1384, 16:54 عصر
از تمامی دوستان به خاطر مطالعه و راهنمایی من متشکرم !

IT_Professional_Iran
سه شنبه 23 اسفند 1384, 18:26 عصر
سلام
از این کاملتر دیگه نمیشه
http://www.macromedia.com/software/flex/productinfo/brz_overview/main.swf

reza_62
سه شنبه 23 اسفند 1384, 18:50 عصر
آیا برای ساخت سایتهای پیچیده به درد می خوره ؟

IT_Professional_Iran
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 00:10 صبح
بله - اما تو همون صفحه اگه برید و یکم حوسله کنید و منوهاشو ببینید و مرور کنید به جوابتون میرسید - با تشکر

reza_62
پنج شنبه 25 اسفند 1384, 17:11 عصر
با تشکر ار جوابتون تا آنجا که من تحقیق کردم در حال حاضر روی سرورهای tomcat و سرورهای مخصوص جاوا کار می کند ولی نه روی IIS چون که من می خواهم از آن در دات نت استفاده کنم اگر کمک کنید و من را راهنمایی نمایید ممنون می شوم .

IT_Professional_Iran
سه شنبه 08 فروردین 1385, 15:12 عصر
سرور افزار ماکرومدیا فلکس یک قالب برنامه نویسی استاندارد و راحت را همراه با دسته ای از اشیاء قدرتمند برای خلق صفحات وب ایجاد کرده است .فلکس همچونXML تحت فلش است .بله ،ماکرومدیا نیز محیطی جذاب با قدرتی دو چندان را در برابر چشمان مایکروسافت برپا کرد.فلکس MXML تولید میکند .

Flex ; A Flash Generator

کارهایی که قبلا با نرم افزارهای مرسوم صورت میگرفت اکنون با فلکس بصورت حرفه ای تر قابل انجام است .

· تعریف کردن آبجکت کلاس(object class) مناسب برای برنامه ها

· انتخاب ارتباط مناسب بین اشیاء تعریف شده ( وراثت ، اجتماع ، ...) .

· تعریف زیربنای مناسب برای برنامه ها برای ارتباط با سرویسهای راه دور

· ایجاد یک قالب کاری مناسب برای برنامه ها

ساخت یک برنامه فلکس دقیقا مانند ساخت یک برنامه جاوا یا دات نت یا هر سیستم شیی گرای دیگر است. همانگونه شما کلاس ها را میسازید و کامپایل میکنید . نمودار فلکس سه نوع کلاس را با کلاس های رابط کاربر که توسط MXML و ماژول های اکشن اسکریپت تکمیل شده ، ارائه میکند .کلاس های کنترل کننده فلکس ، سرویس دهنده های وب و اتصال دهنده هایی هستند که جرئی از قابلیت های مدیریت اطلاعات فلکس به حساب می آیند .

با فلکس طراحان میتوانند اطلاعات را بصورت فانکشن هایی ذخیره و بصورت تگ ها بازیابی کنند. این عمل باعث سادگی در بازیابی اطلاعات و نیز گسترش تیم طراحی میشود . همه طراحان گروه ، نیازی به دانستن نحوه خلق کامپوننت ها ندارند بلکه بسادگی میتوانند از آن بعنوان یک تگ استفاده کنند.

ماژول رویداد :

برای افزایش قابلیت بازیابی و استفاده ، فلکس طراحان را قادر میسازد تا از کامپوننت های ارتباطی و ماژول رویداد بصورت متصل بهم استفاده کنند که این حالت برای برنامه نویسان جاوا و دات نت بسیار آشناست . ماژول رویداد به کامپوننت ها اجازه میدهد تا بصورت یک دریافت کننده رویداد در آیند تا بتوانند رویدادهای رخ داده رادریابند .

مدیریت اطلاعات :

شما به سه روش میتوانید به اطلاعات داینامیک دست یابید :

1- با استفاده از وب سرویسز

2- فراخوانی آبجکت اتصال جاوا

3- XML های روی http

فلکس راهی ساده را به شما ارائه میکند . شما کافیست سرویس دهنده وب خود را در فایلWSDL به فلکس معرفی کنید و سپس با خیال راحت قهوه خود را بنوشید ، چون باقی کار ها را فلکس انجام میدهد .DATA Binding در فلکس به شما این امکان را میدهد که میزان پراپرتی یک کامپوننت را به پراپرتی یک کامپوننت دیگر وابسته سازید و از آن بعنوان یک گیرنده اطلاعات استفاده کنید . این در حالیست که برای نشان دادن اطلاعات در کامپوننت های User Interface نیز کدنویسی شما بسیار مختصر شده است .

کامپوننت های اکشن اسکریپت :

اکشن اسکریپت 2 یک زبان شیی گرای طبقه بندی شده است و بسیار شبیه کلاس جاوا یا سی شارپ است . شما میتوانید برای اعمال کنترل روی ساخت کلاس های فلکس از این زبان استفاده کنید .

Cascading Style Sheets :

فایل main.css فونت ها و رنگ ها را در برنامه تنظیم میکند . همچنین در فلکس میتوانید از CSS های استاندارد استفاده کنید تا بدون دستکاری در این فایل از قالب های css استفاده کنید .

مدیریت برنامه :

فلکس شامل یک سری از مدیریت کننده هاست که شما را قادر میسازد بسادگی MXML و اکشن اسکریپت ها را اجرا و کنترل کنید . بطور مثال فلکس شامل یک مدیریت تاریخچه (History) است که شما را قادر میسازد هنگام رویدادهای Back و Forward در برنامهء مرورگر ، کنترل را در دست داشته باشید وهمچنین یک برنامه مدیریت Drag-n-Drop که ابزار خوبی برای بالا بردن توانایی های برنامه شماست . با برنامه مدیریت Tooltip شما میتوانید با تنظیم یک خاصیت کوچک ، هرکدام از کامپوننت های بصری را مجهز به ToolTip کنید .

منبع = رایانه خبر

zrahimic
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 14:02 عصر
سلام
توضیحات عالی شما رو خوندم و متشکرم.
من برنامه ی flex رو از سایت Macromedia دانلود کردم و نصب نمودم، ولی هیچ محیط اجرایی مناسبی برای ساخت فرامین مورد نظر پیدا نکردم. اگر نرم افزار خاصی باید نصب و اجرا بشه لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

reza_62
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 09:43 صبح
flex builder ولی حجمش 100 مگه

vahidbatenivahidbateni
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385, 10:23 صبح
وای دوباره این آقای ادعا (IT_professional_iran) ای خدا هر جوابی که میده دوتا متلک هم میگه .

خوب نگو