PDA

View Full Version : سوال: ساختن آرشیو موضوعی در یک وب سایت خبری

rspchs
جمعه 14 تیر 1392, 17:55 عصر
با سلام و خسته نباشید
مشکل من در ساختن آرشیو موضوعی برای وب سایت خبری ام هست
می خواستم ببینم چطور می شه یک آرشیو خبری ساخت به طوری که با حذف اون موضوع کل خبر های مربوط به اون موضوع حذف بشه من از ASP.NET با روش برنامه نویسی سه لایه استفاده می کنم در ضمن زبان برنامه نویسیم هم #C هستش منتظر جوابتون هستم

با تشکر

tree1371
جمعه 14 تیر 1392, 23:21 عصر
منطقی نیست کارتون اما به هر دلیلی شما باید بگید علاوه بر حذف اون دسته بندی برو تمام مطالبی که آی دی دسته بندیشون این دسته بندی هستم پاک کن

rspchs
جمعه 14 تیر 1392, 23:40 عصر
نحوه ساخت آرشیو موضوعی به چه صورت است؟

shedayat
جمعه 14 تیر 1392, 23:58 عصر
شما باید توی دیتابیس، در جدولی که خبرها در اون ثبت می شه یه فیلد داشته باشید به اسم مثلا "Archive_ID" بعدش هم تو اون شماره شماره ID موضوع مربوطه رو بنویسید و بعدش هم یه جدول به اسم مثلا "tbl_Archive" داشته باشید که تو اون جدول عنوان آرشیو و کدش رو قرار بدید. و این جدول رو با جدولی که خبر تو اون قرار داره به وسیله "کد آرشیو" Relation بدید.
موفق باشی. :)

rspchs
شنبه 15 تیر 1392, 12:50 عصر
سلام من همون طور که گفتین یه فیلد توی جدول خبرها برای نگه داشتن شماره دسته های خبری گذاشتم و بعد اون رو با فیلد CatID جدول NewsCat ام که از نوع کلید اصلی است ارتباط دادم .من در بخش مدیریت دسته های خبری دسته ای رو که تو اون خبر وجود داره می خوام حذف کنم پیغام زیر رو می ده:

The DELETE statement conflicted with the REFERENCE constraint "FK_tblNews_tblNewsCat". The conflict occurred in database "D:\PROGRAMING\ASP.NET\NEWS WEBSITE\APP_DATA\SQLDBSITE.MDF", table "dbo.tblNews", column 'Archive_ID'.
The statement has been terminated.

لطفا کمک کنید

shedayat
یک شنبه 16 تیر 1392, 14:44 عصر
خب باید Error بده دیگه. چون این دوتا جدول به هم مرتبط هستند و فیلدهای جدول NewsCat با tblNews ارتباط دارند. برای حذف یک دسته باید تمام رکوردهای موجود در جدول tblNews رو که در Archive_ID اونها این عددی که قرار حذف بشه قرار داره، با استفاده از inner join حذف بشه.
به زبان ساده، وقتی می خوای دسته ای رو حذف کنی باید تمام اخبار موجود در اون دسته رو هم حذف کنی.
موفق باشید. :)

rspchs
یک شنبه 16 تیر 1392, 15:08 عصر
ببخشید یه مثال از دستور اس کیو الش برای join کردن دو تا جدول می زنید

shedayat
یک شنبه 16 تیر 1392, 15:36 عصر
برای select کردن:
select * from aspnet_Users inner join tbl_UserDetails on aspnet_Users.UserId=tbl_UserDetails.UserId

برای حذف کردن هم این دستور باید جواب بده، البته خودم امتحان نکردم: (به جای Select می زاریم Delete)

Delete from aspnet_Users inner join tbl_UserDetails on aspnet_Users.UserId=tbl_UserDetails.UserId

اگه متوجه نشدی بگو توضیح بدم.

rspchs
یک شنبه 16 تیر 1392, 16:36 عصر
DELETE FROM tblNewsCat inner join tblNews on
tblNewsCat.CatID=tblNews.Archive_ID

من این دستور رو نوشتم اما جواب نداد

لطفا کمک کنید