PDA

View Full Version : سوال: چطوري ميشه به datasourceID يه datatable ست کرد

yasser_beiraghi
جمعه 14 تیر 1392, 21:17 عصر
سلام به همه دوستان
من از کامپوننت telerik استفاده مي کنم.توي page از Data set براي کار با data استفاده مي کنم. ولي يه مشکل دارم اونم اينه که radgrid ستونهاي dropdownنش فقط datasourceID مي گيره و object نمي گيره (datasource) که من datatable بهش ست کنم.نمي خوام دوباره جدول select کنم و دوباره با sqldatasource ستونها رو نمايش بدم. با توجه به اينکه من بيشتر توي windows app کار کردم و تو asp مبتديم لطفا يه راهنمايي بکنين.

tree1371
شنبه 15 تیر 1392, 00:19 صبح
عزیز دیتاسورس ایدی مال ابزارهایاتصال به دیتابیس خود وِزوال هست مثل اکیول کانکشن دیتاتیبل رو باید دستی پرکنی

yasser_beiraghi
شنبه 15 تیر 1392, 08:37 صبح
من منظورم property ي datasourceID براي کنترل هايي مثل combo و grid و ... هستش. وقتي براي radgrid يک ستون مثل dropdown تعريف مي کني ، اين ستون براي گرفتن سورس فقط از datasourceID استفاده مي کنه.حالا من نمي دونم وقتي يک بار data رو تو datatable دارم چطوري به اين dropdown ست کنم.
راستي ميشه از objectdatasource استفاده کرد؟ يعني جوري که objectdatasource به dataset وصل ست بشه و يکي از table هاي اونو return کنه ؟

tree1371
شنبه 15 تیر 1392, 16:46 عصر
خود رد آموزشش رو داده . من خودم رد کار نمی کنم ترجیح میدم با خود گرید ویژوال کار کنم به دلایل مختلف . رد لقمه آماده البته بهترین لقمه هم هست . بگردید پیدا می کنید. اما چیزی که من میدونم دیتاسور آی دی هیچ ربطی نداره به دیتا تیبل

yasser_beiraghi
یک شنبه 16 تیر 1392, 13:51 عصر
مي دونم datatable ربطي به datasourceID نداره. فکر کنم منظورم و متوجه نشديد.