PDA

View Full Version : شروع کار برای طراحی UI

resident
شنبه 15 تیر 1392, 12:52 عصر
من سالها پیش HTML رو خوندم و با syntax اش مشکلی ندارم.

js هم خیلی خیلی کم بلدم.

الان میخوام UI نرم افزارم رو با MVC طراحی کنم. نمیدونم از کجا باید شروع کنم.

2 تا سوال:

1- اگه بخوام Ui طراحی کنم به نظرتون چند روز طول میکشه که js,css,jquery یاد بگیرم.

2- برای سرعت کار اگه بدم یه ui کاری که mvc کار نکرده برام یه قالب طراحی کنه ، بعدش من به راحتی از کدهای اون می تونم داخل برنامم استفاده کنم؟ کارم بیشتر نمیشه؟

3- از فریم ورک های طراحی شما چی رو پیشنهاد می کنید؟ Bootstrap خوبه ؟

4- Telerik چطوره؟ میگن خیلی خوبه فقط سرعتش پایینه. درسته؟ پیشنهادتون رو بفرمایید لطفا

سپاس

afshin9032
شنبه 15 تیر 1392, 16:19 عصر
اگه پشتکار داشته باشی HTML و CSSرو می تونی سریع راه بیفتی مثلا در عرض یک هفته میتونی قالب رو با این دو پیاده سازی کنی ، البته هر چه بیشتر زمان بذاری بهتره .
اما در مورد js چون یک زبان برنامه نویسی است و با دو مورد قبلی به کلی متفاوت است ، اگر پیشینه برنامه نویسی داشته باشی می تونی تو همون یک هفته بحث های پایه رو یاد بگیری ، اما برای اینکه کامل مسلط بشی و بتونی خطا ها رو راحت بگیری ، باید بین یک تا دو ماه زمان بذاری .
MVC به طراح کاری نداره ، بلکه وظیفه برنامه نویس می باشد که قالب را در MVC جداسازی نماید . البته اگر دید کلی نسبت به MVC داشته باشه بهتره ، چون می تونه css و html رو بهتر با هم ترکیب کنه .
بستگی به پروژه داره ، مثلا اگر یک سامانه باشه که کلی فرم داره bootstrap عالیه اما اگر مثلا فقط می خوای از سیستم grid استفاده کنی ، فریم وورک های سبکتر مربوط به grid هم وجود داره که فقط grid رو پیاده سازی می کنه .

resident
شنبه 15 تیر 1392, 18:00 عصر
افشین عزیز ممنون وقت گذاشتی و جواب دادی.

MVC به طراح کاری نداره ، بلکه وظیفه برنامه نویس می باشد که قالب را در MVC جداسازی نماید . البته اگر دید کلی نسبت به MVC داشته باشه بهتره ، چون می تونه css و html رو بهتر با هم ترکیب کنه .

یعنی پس اشکالی نداره بدم یه طراح، طرح مورد نظرمو دربیاره. این دیگه برنامه نویسه که باید تو MVC جاسازی کنه.

بستگی به پروژه داره ، مثلا اگر یک سامانه باشه که کلی فرم داره bootstrap عالیه اما اگر مثلا فقط می خوای از سیستم grid استفاده کنی ، فریم وورک های سبکتر مربوط به grid هم وجود داره که فقط grid رو پیاده سازی می کنه .

من دارم نرم افزار می نویسم. حدودا 80 تا جدول داره. و تعداد فرمها هم تقریبا 50 تا میشه که از این 50 تا 20-25 تاش برای اطلاعات پایه استفاده میشه و مشابه هم هستند.
اما از اونجا که 95 درصد فرمها گرید هم دارن میشه ترکیبی استفاده کرد؟ گرید رو از یه فریم ورک و مابقی رو از فریم ورک های دیگه.
لطف می کنید فریم ورک گرید رو که فرمودید سبک است معرفی کنید؟

afshin9032
یک شنبه 16 تیر 1392, 13:57 عصر
سلام
خواهش میکنم
آره ، اگه بدی به طراح بهتره چون کیفیت کارت هم بالا میره ، فقط به هر طراحی هم نده . به یک با تجربه بده .
لینک فریم ورک grid :
http://imperavi.com/kube/grid/

resident
یک شنبه 16 تیر 1392, 15:35 عصر
سلام
فقط به هر طراحی هم نده . به یک با تجربه بده .

ای براااادر.پیدا میشه؟؟؟!!!! اگه طراح باتجربه سراغ داشتی بهم معرفی کن. ممنونت میشم.