PDA

View Full Version : سوال: ایجاد گزارش آماری(فوری)

1397mehrdad
شنبه 15 تیر 1392, 17:08 عصر
سلام
من یک پروژه دارم که می خوام در اون از اطلاعات رتبه کارمندان هر قسمت بطور جداگانه یک گزارش تهیه کنه . بوسیله crosstab quary این گزارش رو ایجاد کردم . ولی در ایجاد اون یک اشکال دارم .
در این گزارشی که درست کردم فقط رتبه هایی که برای اونها اطلاعات در سیستم درج گردیده بود فیلد برای تهیه گزارش اومد و رتبه هایی که کارمندی با اون رتبه وجود نداشت فیلد آن در تهیه گزارش نیومد . می خوام در گزارشم رتبه هایی که هیچ کارمندی با اون رتبه وجود نداره با مقدار صفر در گزارش نمایش داده بشود .
ضمناً این مشکل رو با قسمت هایی که هیچ کارمندی جهت اون قسمتها در نظر گرفته نشده است هم دارم . قسمت هایی که هیچ کارمندی در اون قسمت ها کار نمی کند را در گزارش نمایش نمی دهد . چکار کنم که هم رتبه ها و هم قسمت های خالی را با عدد صفر در نمایش نشان دهد ؟:متفکر:
106718

1397mehrdad
شنبه 15 تیر 1392, 23:35 عصر
کسی نیست جوابمو بده . اساتید محترم هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم !!!!

1397mehrdad
یک شنبه 16 تیر 1392, 20:27 عصر
حاجی کسی نیست جواب ما رو بده ؟ کمک!!!! کمک !!!!

RESMAILY
دوشنبه 17 تیر 1392, 18:40 عصر
به نام خدا
با سلام. اختيار داريد. البته ماهم آماتوريم در اين قصه.(داريم به پيغام خصوصي مهرداد خان جواب عرض مي كنيم!) ولي من متوجه سوال شما نمي شوم. به نظرم يك پارادوكسي در سوال تان هست كه من نمي فهمم. مع الوصف شما روي رابط بين جدول ها در كويري تان راست كليك بفرماييد و join properties را يك دستكاري بفرماييد. شايد در گزينه دوم يكي از خواسته هاي شما ظاهرا برآورده شود. ولي ...
خود من اينطور مواقع يك جدول موقت مي سازم و با تعداد مناسب appendquery اظلاعات را منتقل مي كنم و خلاص. البته راه حل عتيقه اي است! ولي گاهي در تنگي قافيه و وقت جواب مي دهد. به هرحال شما امتحان كن اگر نتيجه نگرفتي قدري شفاف سازي بفرما تا بدانيم چيست اين مشكل لاكردار. يا لااقل دوستان باتجربه تر سر از كار شما دربياورند.

1397mehrdad
سه شنبه 18 تیر 1392, 17:22 عصر
سلام
از راهنمایی شما خیلی ممنونم . طبق فرمایش شما بر روی رابطه کویری راست کلیلک کردم و گزینه 2 رو انتخاب ولی متاسفانه به خواستم نرسیدم. با این کار تغییری که ایجاد شد این بود که یک ردیف فیلد ghesmat (طبق فایل نمونه زیر)بصورت خالی نماش داده شد . من سوالی که دارم دقیقا اینه که :
می خوام در crosstab Quary و report که طراحی کردم فیلدهایی که مقادیری نداره (مثلاً کارمندهای زن قسمت مالی که فقط کارمند رتبه 7 دارند و از بقیه رتبه ها در این قسمت کسی مشغول کار نیست) بصورت صفر نمایش داده بشه(نه بصورت خالی) . ضمناً قسمت بایگانی چون کارمند مرد نداره اصلا در گزارش نمایش داده نمی شه . می خوام فیلدهایی که توضیح دادم همگی در گزارش ظاهر بشوند و مقدار آنها صفر نمایش داده شود . به خاطر گویایی بیشتر موضوع یک فایل نمونه بصورت word گذاشتم و می خواهم گزارشم به این شکل نمایش داده شود .

RESMAILY
چهارشنبه 19 تیر 1392, 18:43 عصر
به نام خدا
با سلام. شما وقتي اطلاعاتي را در سيستم ثبت نكرديد نمي توانيد آن را بازيابي كنيد. مثلا شما ثبت نكرده ايد كه بايگاني كارمند مرد ندارد، لذا نمي شود اين موضوع را از جداول بازيابي كنيد و اينكه شما ثبت كرده ايد بايگاني كارمند زن دارد براي نتيجه مورد نظر شما كافي نيست. ساده است ولي به نظر ساده نمي رسد!
براي صفر كردن فيلدهاي خالي هم سعي كردم از دستور iif استفاده كنم نشد. يعني كراس تب ظاهرا اين شرط را قبول نمي كند. شايد دوستان با تجربه بتوانند در اين زمينه كمك كنند. وگرنه با اين جداول شما و آن هدف مورد نظرتان، توصيه من همان روش عتيقه اي است كه عرض شد. يعني يك روال مفصل تري بنويسيم و فيلدهاي مورد نظررا در يك جدول جديد بريزيم و باقي قضايا.

1397mehrdad
شنبه 22 تیر 1392, 17:05 عصر
میشه اون روش به قول خودتون عتیقه رو رو برنامه نمونه پیاده سازی کنید و برا دانلود بذارید؟