PDA

View Full Version : کمک برای زیبا سازی منو بار

designerpoor
یک شنبه 16 تیر 1392, 14:38 عصر
سلام دوستان

خسته نباشین

من یه منو ساختم و میخوام طوری باشه که وقتی ماوس روی اون میره رنگش به یک رنگ دیگه تبدیل شه ...

مثلا بک گراند یکی از خونه ها سبزه ولی میخوام وقتی ماوس روی اون خونه میره رنگش آبی بشه

ممنون میشم کمکم کنین

maktoom
یک شنبه 16 تیر 1392, 19:44 عصر
سلام
از hover باید استفاده کنید.
بطور کلی برید یک سایت پیدا کنید که منوش طوری باشه که شما میخواید. بعد با فایر باگ ببینید کلاساشو چطوری نوشته.
ترفند دیدن hover در کروم:
کافیه که f12 رو بزنید و قسمت فایرباگ رو تا اونجا که میشه بیارید بالا. بعد برید رو المنتی که hover داره و کلیک راست کنید طوری که inspect element بیافته روی قسمت فایر باگ. حالا شما میتونید حالت hover رو برای اون المنت سر فرصت بررسی کنید.

designerpoor
یک شنبه 16 تیر 1392, 20:08 عصر
ممنون دوست عزیز از پاسختون ; ولی بیشتر هدف من کدنویسی هستش چون فعلا تو مراحل ابتدایی هستم ... منظور من ساختن یک منو مثل همین سایت "برنامه نویس" است که با رفتن ماوس روی خانه های ان رنگش تغییر می کند و منظورم تغییر رنگ لینک نیست .

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن و css هایی که به کار می ره رو اعلام کنن ... اصلا با css میشه این کار رو کرد یا با یه زبان برنامه نویسی دیگه انجام میگیره ؟!؟

r4hgozar
یک شنبه 16 تیر 1392, 21:02 عصر
نه داش میشه این کار رو کرد.
دوستمون که گفت
باید از hover استفاده کنی.

بیا اینم لینک کاملش با استفاده از css3 (http://webgoo.ir/92/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D9%86%D9%88%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%DA%AF-ul-li-%D9%88-css)

H:Shojaei
یک شنبه 16 تیر 1392, 22:24 عصر
سلام
اين هم ميتونه مفيد باشه يه لينك ساده كه خصوصياتي كه گفتيد رو داره و فقط شما بايد به كدهاتون اظافه كنيد و هر جا خواستيد يه لينك بذاريد تا اين شكلي بشه البته بايد با آي دي يا كلاسي كه براش(لينك) تعريف ميكنيد يا تكنيكهاي ديگه بگيد كدوم لينكها اين خصوصيات رو داشته باشن.