PDA

View Full Version : بهترین راهکار برای تولید وب سرویس برای تعداد تراکنش های بالا

sara_aryanfar
یک شنبه 16 تیر 1392, 17:06 عصر
با سلام حالتی رو در نظر بگیرید که ما چندین میلیون رکود داریم و چند هزار کاربر با استفاده از وب سرویس قرار هست این رکوردها رو درخواست کنند به نظرتون چطوری باید این وب سرویس رو تولید کرد که پاسخگوی این حجم کاری باشه ممنون میشم من رو راهنمایی کنین

tree1371
یک شنبه 16 تیر 1392, 17:20 عصر
بهترین راه اینه که شما از چندین قسمت استفاده نمایید؟! یعنی از یک وب سرویس چند تا ایجاد کنید راه دسترسی. بعدشم سرور قدرتمند هست.

sanay_esh
یک شنبه 16 تیر 1392, 17:28 عصر
با سلام خدمت شما
با توجه به محدودیت انتقال اطلاعات از وب سرویس شما باید بصورت پارت پارت ارسال نمائید
با WCF Service ها هم میتوانید به کارتان سرعت ببخشید .
مثلا برای یک میلیون رکورد شما باید آن را به 10 قسمت 100 هزار تایی تقسیم و عملیات خود را انجام دهید .
که هزینه های آن بمراتب کمتر است. در صورتی که بین دو بانک اطلاعاتی هم بخواهید اطلاعات انتقال دهید یا محاسبه طولانی در SQL دارید از CLR در SQL استفاده نمائید

sara_aryanfar
یک شنبه 16 تیر 1392, 18:12 عصر
ببیند دوستان دوتا موردی که من به نظر خودم باهاش روبرو هستم اولیش جستجو هست و دومین مورد درخواست های همزمان کاربران از وب سرویس رکوردها بدون الگوی خاص ذخیره شدن و امکان مرتب سازی اونا بر اساس یک الگو نیست بنابر این ناچار باید هربار تمامی رکوردها مورد جستجو قرار بگیرن چه راه های بهینه ای برای این کار توصیه می کنید

moferferi
یک شنبه 16 تیر 1392, 19:55 عصر
چندا میلیون رکورد مهم نیست. در درجه اول مهم طراحی دیتابیس هست.و درجه دو باید از یه سرور قدرتمند استفاده کرد.
و بعد باید بریم سراغ طراحی وب سرویس.
جستجوهایی که ممکنه بین کاربرها تکراری باشه را باید کش کنیم.
و اینکه در پرس و جو ها حتما lazy loading and eager loading توجه داشته باشین

sara_aryanfar
یک شنبه 16 تیر 1392, 21:08 عصر
رکورد های من صرفا متن هستند الان یه سوال دوباره برام پیش اومده که جستجو در یک فایل متنی سریعتر خواهد بود یا در دیتا بیس

moferferi
دوشنبه 17 تیر 1392, 08:25 صبح
100 در 100 در دیتابیس.
یکی از مواردی که باعث میشه سرعت جستجو چند برابر بهتر بشه استفاده از indexer ها در دیتابیس هست که در فایل متنی همچین چیزی نداریم.البته استفاده بیش از حد هم ممکنه نتیجه معکوس بده.