PDA

View Full Version : چگونه برنامه نویس ماهر بشم

daaryam
یک شنبه 16 تیر 1392, 17:51 عصر
من زبان برنامه c++ و متلبو کار کردم . ولی میخاستم تو متلب ماهر بشم میشه کمی بنده رو راهنمایی بکنید با چه کتابی می تونم دوباره شروع کنم .

ASedJavad
جمعه 21 تیر 1392, 15:04 عصر
سلام
به نظر من ماهر شدن تو متلب اصلا معنا نداره!
یا بعبارت دیگه اصلا نیازی نیست آدم تو متلب ماهر شه.
چون متلب بقدری وسیعه که شعبه های مختلف رو در بر میگیره.
شما باید ببینی کدوم بخشش به دردت میخوره و تو همون بخش جلو بری در حدی که کارت راه بیفته!

daaryam
شنبه 22 تیر 1392, 23:14 عصر
به نظر شما کدوم کتابو مطالعه بکنم به درد رشته ام میخوره ؟

ASedJavad
یک شنبه 23 تیر 1392, 13:07 عصر
سلام مجدد
اولا من از رشتتون خبر ندارم.
دوما هیچ کتاب جامعی (حداقل به فارسی) برا متلب وجود نداره
سوما شما هر کتابی بخونی، خوبه
مهم اینه که کلیت کار رو یاد بگیری و بعد از اون بهترین راه یادگیری استفاده از help خود متلب هست.

nanosi
جمعه 01 شهریور 1392, 00:33 صبح
يه كتاب راجب بحث هاي پيشرفته بهتون معرفي ميكنم كه فكر كنم همونيه كه دنبالشيد.
در اين كتاب هم پردازش تصوير هم دريافت تصوير هم عمليات فاي هم الگوريتم ‍‍ژنتيك و خيلي مباحث مورد نياز وجود داره كه بسيار سطح خوبي داره
مهندسي برق مطلب آموزش مباحث پيشرفته
اسم كتاب را نوشتم. من دو بار خريدمو خوندمش. واقعا خوبه. مولفاش هم كه هر قسمتش واسه خودش كسايي بودند كه تز دكتراشون اون بخش بوده.
اما توي مطلب يه هلپ قوي و با زبان ساده خودش داره واسه خيلي موقع ها بكار ميره. خب با كتاب بالا با الگوريتم هاي پيشرفته آشنا بشو و از هلپ برا بقيه چيزا.
و فكر كنم مطلب نيازي به كتاب نداره. خودت بايد كار كني. مثلا يك برنامه بنويس بعد بيارش تو محيط گرافيكيGUI بعد بهش ورودي و خروجي بده تا فايل بخونه و سيو كنه بعد امكان اينو بهش بده تا مكان ورودي و خروجي را كاربر تعيين كنه. اين ميشه بيس همه برنامه هاي حرفه اي و يوزر پسند كه بتوني مثلا يه جايي نشونش بدي

nanosi
جمعه 01 شهریور 1392, 00:34 صبح
منظورم عمليات فازي بود. اشتباه تايپي در خط اول پاسخ بالام:گیج:

nanosi
جمعه 01 شهریور 1392, 00:40 صبح
منظورم اينه كه دستورات مطلب بسيار ساده اند چون در هلپ هر دستور مثال واسش اومده و روان فهميده ميشند. هلپ دسته بندي خوبي داره، مثال خوب زده و دستورات مشابه اوني كه شما دنبالشيد هم مياره
پس فقط به نظر من كتابي بگيريد كه روي بحث الگوريتم پيشرفته مورد نظر كار ميكنه. مثلا بحث الگوريتم ژنتيك يا بحث تشخيص صدا يا بحث فازي يا بحث كنترل و ..
خب كتاب مورد نظر را اينطوري راحت ا بازار بخريد. ضمن اينكه بهتر بود وقتي از رشتتون حرف ميزنيد بگي چه رشته اي هستيد:لبخندساده: