PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی در مورد برنامه اوارکل

matin_kah
یک شنبه 21 اسفند 1384, 22:45 عصر
باسمه تعالی
من متین هستم و مسئول واحد آمار ورایانه اداره ای هستم که جهت ورود اطلاعات مورد نیاز خود از سیستم تحت شبکه ناول وبرنامه پارادکس استفاده می کند . و بدلیل قدیمی بودن قصد تعویض برنامه خود به اوارکل را دارد . ومن هم هیچ گونه آشنایی با برنامه اوراکل ندارم لذا از دوستانی که در این رابطه اطلاعاتی دارند ومی توانند به من کمک کنند تقاضا دارم من را راهنمایی کنند . از همه شما ممنون هستم ..

با تشکر از مسئول محترم تالار وشما دوستان....:چشمک:

systemadmin
دوشنبه 22 اسفند 1384, 07:27 صبح
سلام
چه راهنمایی می خواهید ؟
نصب اوراکل ؟
ساخت دیتابیس ؟
ایجاد ساختار کلی برنامه ؟
............ ؟

hmm
دوشنبه 22 اسفند 1384, 07:34 صبح
سلام
خوش اومدی
ببین دوست گرامی اولا باید مشخص کنی که هدفت از انتخاب اوراکل چیه ، آیا این تصمیم رو خودت گرفتی یا سازمانت گرفته ، میزان آشنایی خودت با دیگر دیتابیس ها مثل sql server یا db2 چقدره ، چه برنامه ها و چقدر دیتا داری ، حداکثر کاربران online چقدره ، چقدر دنبال دردسر میگردی ، چقدر سازمانت میتونه از لحاظ مالی تو رو ساپورت کنه و خیلی چیزای دیگه

ولی کلی بگم یادگیری دیتابیس اوراکل خیلی سخت نیست و بدون به راحتی sql server هم نیست

اگه اطلاعات بیشتری بدی بهتر میتونیم کمکت کنیم

گشت و گذار در سایت برنامه نویس بهت خوش بگذره

farzad1362
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 18:43 عصر
1111111111111111

matin_kah
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 21:53 عصر
سلام به دوست عزیزم آقا حمید گل (hmm)
من متین هستم
از لطف وتوجه و پاسخ به سئوال من متشکرم
سازمانی که من زیر نظر آن هستم گویا تصمیم قطعی خود را در مورد تعویض برنامه از پاراداکس به اوراکل را گرفته و حتی سی دی نمایشی برنامه طراحی شده توسط اوراکل ورژن 6 را با توجه به نیازههای این اداره در اختیار کلیه مسئولین آمار ورایانه تابعه در کل کشور قرار داده ولی تا حالا هیچ گونه کلاسی وجلسه تخصصی و آموزشی را برگزار نکرده است .
تعداد کاربران در برنامه قبلی پاراداکس و شبکه ناول 15 نفر می باشد.

و می دونم جهت راه اندازی این برنامه تعداد دو/2 عدد سرور لازم دارم .

و سازمان از لحاظ اختیارات مالی وغیره جهت راه اندازی این طرح در هر اداره ای مساعدت و ساپروت لازم را خواهد کرد.

hmm
سه شنبه 22 فروردین 1385, 11:09 صبح
ببین یک نکته بگم که ورژن دیتابیس اوراکل با developer اون دوچیز متفاوته بنده حدس میزنم اون عدد 6 یعنی فرمهای برنامه شما با oracle developer 6i توسعه داده شده

نکته بعد اینه که اوراکل با ناول هم میتونه کار کنه ولی بهتره شبکه رو به tcp/ip ارتقا بدی

نکته آخر هم این 15 نفر تعداد قابل توجهی نیستند که بخواهید اینطور سرمایه گذاری کنید (چه از لحاظ زمان و چه از لحاظ قیمت چه از لحاظ آموزش و چه از لحاظ دردسرهای پشتیبانی)

اگه مصمم به انجام اینکاری بهتره یه سرور تستی از سازمانتون بگیرین و دیتابیس رو نصب کنید و باقی دردسر ها رو شروع کنی

کاری از دستم بربیاد در خدمتم
موفق باشی