PDA

View Full Version : آموزش: چند پرسش

pink_sbn
یک شنبه 16 تیر 1392, 21:23 عصر
درود دوستان
من چند تا سوال دارم .میشه لطفا راهنماییم کنید.
1.من از datepicker component استفاده کردم، اما تاریخ کامپوننت update نمیشه و همیشه تاریخ روزی رو که datepicker رو گداشتم رو نشون میده.تغییر خاصیت value هم درستش نکرد.

2.من می خوام با Backspace زدن، 4تا از textbox ها به ترتیب پاک شن.

3. میخوام فیلد Id, تو database م (که primary key و auto ) هست تو برنامم refresh بشه.یعنی وقتی ردیفی رو با id مثلا 22 حذف می کنم ،ردیف 23 بیاد جای 22.
...
با سپاس

CsharpNevisi
یک شنبه 16 تیر 1392, 23:13 عصر
2.من می خوام با Backspace زدن، 4تا از textbox ها به ترتیب پاک شن.
متوجه نشدم .. !!!

3. میخوام فیلد Id, تو database م (که primary key و auto ) هست تو برنامم refresh بشه.یعنی وقتی ردیفی رو با id مثلا 22 حذف می کنم ،ردیف 23 بیاد جای 22.
منطظورت اینه که شماره ردیف 23 بشه 22 ... !!
اگه اینه که خوب نمیشه چون Auto هست ... ولی میتونی Auto نکنی و تو برنامه خودت بهش ID بدی

pink_sbn
یک شنبه 16 تیر 1392, 23:39 عصر
مرسی برای پاسختون
2. یعنی وقتی backspace میزنم و محتویات textbox م رو پاک کرد به طور خودکار بره رو textbox بعدی و محتویات بعدی رو هم پاک کنه و ..... (با focus نتونستم انجام بدم)

3. خب من نمیخوام مقدارشو خودم بدم. یعنی راهی نداره؟

CsharpNevisi
یک شنبه 16 تیر 1392, 23:46 عصر
اول خاصیت KeyPriview فرمتو از تو Propertis برابر با True قدار بده بده تو رویداد KeyDown این کدو بنویس :
if (e.KeyCode == Keys.Back)
{
TextBox1.Text = "";
TextBox2.Text = "";
TextBox3.Text = "";
TextBox4.Text = "";
}
منظورت همین بود ؟؟

pink_sbn
یک شنبه 16 تیر 1392, 23:55 عصر
نه متاسفانه نشد، با این کد وقتی backspace میزنم کل 4 تا textbox هام با هم یهو پاک میشن ، من میخوام backspace روال خودشو داشته باشه، بعد وقتی محتویات یه textbox با backspace پاک شد focus شه رو textbox بعدی و bakcspace واسه اونم طبیعی محتویاتش رو پاک کنه

pink_sbn
دوشنبه 17 تیر 1392, 00:07 صبح
یه سوال دیگه ؟؟ من کد زیر رو نوشتم و وقتی فرمم رو maximize میکنم groupbox م max میشه اما toolboxهای دیگه که توش هستن سر جاشون می مونن. باید چیکارش کنم؟

private void EmployeesForm_SizeChanged(object sender, EventArgs e)
{
if (this.MaximizeBox)
gbEmoInfo.Width = this.Size.Width;
gvEmpInfo.Width = this.Size.Width;
gvEmpInfo.Height = this.Size.Height;

}

pink_sbn
دوشنبه 17 تیر 1392, 00:35 صبح
لطفا کمک کنید. خودم زیاد سرچ و فکر کردم اما حل نشد. لطفا شمام روش فک کنید

5.چطور alignment تک تک ستون های gridview رو خودم به صورت دستی (برنامه نویسی) تعیین کنم؟

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 12:16 عصر
نه متاسفانه نشد، با این کد وقتی backspace میزنم کل 4 تا textbox هام با هم یهو پاک میشن ، من میخوام backspace روال خودشو داشته باشه، بعد وقتی محتویات یه textbox با backspace پاک شد focus شه رو textbox بعدی و bakcspace واسه اونم طبیعی محتویاتش رو پاک کنه

تو KeyUp تسکت باکس اینو بنویس
private void textBox3_KeyUp(object sender, KeyEventArgs e)
{
if (e.KeyCode == Keys.Back && textBox3.Text == "")
{
textBox4.Focus();
}
}
TextBox های بعدیم همینطور

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 12:23 عصر
یه سوال دیگه ؟؟ من کد زیر رو نوشتم و وقتی فرمم رو maximize میکنم groupbox م max میشه اما toolboxهای دیگه که توش هستن سر جاشون می مونن. باید چیکارش کنم؟

private void EmployeesForm_SizeChanged(object sender, EventArgs e)
{
if (this.MaximizeBox)
gbEmoInfo.Width = this.Size.Width;
gvEmpInfo.Width = this.Size.Width;
gvEmpInfo.Height = this.Size.Height;

}

کنترها خاصیتی به نام Anchor دارند که با اون میتونن به گوشه های فرم لنگر بندازن تا بتونن اندازشونو با با فرم حفظ کنن .. !!
اگر با این خاصیت مشکلت هر نشد یه عکس برامون بزار شاید بتونیم مشکلتو حل کنیم .. !!

pink_sbn
دوشنبه 17 تیر 1392, 14:08 عصر
درود دوست گرامی ، مرسی. من باز یه مشکل توو backspace دارم. وقتی backspace رو میزنم پاک نمیکنه textbox رو . با delete پاکش میکنم. اما وقتی پاک میشه میره روو textbox بعدی ، اما باز با backspace پاکش نمی کنه. و خاصیت keypreview که گفتید true باشه واسه چیه؟ میشه توضیح بدید؟ مرسی

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 14:17 عصر
درود دوست گرامی ، مرسی. من باز یه مشکل توو backspace دارم. وقتی backspace رو میزنم پاک نمیکنه textbox رو . با delete پاکش میکنم. اما وقتی پاک میشه میره روو textbox بعدی ، اما باز با backspace پاکش نمی کنه. و خاصیت keypreview که گفتید true باشه واسه چیه؟ میشه توضیح بدید؟ مرسی

یعنی محتویات تکست باکست با BackSpace پاک نمیشه ... ولی من تست کردم شدا .. !!!
اون واس فرمه ... یعنی فکوس رو هر کنترلی باشه با زدن کلید فرم بفهمه که کلیدی زده شده .. !! این واس اولین جوابم بود که فک میکردم میخوایی کل تکست باکس ها یهو خالی شن

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 14:22 عصر
اینم برنامه ای که واسط نوشتم ... !!

pink_sbn
دوشنبه 17 تیر 1392, 14:27 عصر
بله ، کاملا درسته. پس چرا واسه من جواب نمی ده دلیلش میتونه کدهایی باشه که من توو رویداد keypress واسه textbox هام نوشتم؟ اصلا ربطی داره به نظرتون؟

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 14:33 عصر
بله ، کاملا درسته. پس چرا واسه من جواب نمی ده دلیلش میتونه کدهایی باشه که من توو رویداد keypress واسه textbox هام نوشتم؟ اصلا ربطی داره به نظرتون؟

این کد فقط چک میکنه ببنه تکست باکس خالی هست یا نه ... !!!
حتما یه جایی اشتباه کردی .. !!