PDA

View Full Version : گفتگو: موضوع مهم «زکات علم نشر آن است»

mousa1992
دوشنبه 17 تیر 1392, 14:56 عصر
سلام
ممنون از توجه و حضورتون
این تاپیک رو در مورد امضای یکی از دوستان ایجاد کردم و مطلبو بخونین
امضا :

برای حمایت از بازار برنامه نویسی ارزش کار های خودمون رو بدونیم و تحت تاثیر "زکات علم نشر آن است" قرار نگیریم که...
کمک در حد باز کردن مسئله برای طرفین بهتر است

برای حمایت از تمامی برنامه نویسان تمامی پیوست ها رو حذف میکنم...

در جواب دوستمون سوالی رو مطرح میکنم: آیا شما تا همینجایی که یاد گرفتین براتون کافیه؟ اگه دیگری که علمش از من و شما بیشتره هم همینکارو کنه از کجا میخوایم یاد بگیریم؟
مطمئن باشین کسی که برنامه نویسی بلد نیست و کپی پیست میکنه به جایی نمیرسه پس نیاز نیست این همه محافظه کارانه عمل کنید ما باید به جای انحصاری کردن علم برای سود خودمون از خلاقیتمون استفاده کنیم و علم خودمون رو افزایش بدیم - چرا ما که برنامه نیسی رو انتخاب کردیم و به عنوان تخصصمون بهش نگاه میکنیم باید برنامه هایی بنویسیم که هم سطح غیر تخصصی ها و غیر حرفه ای ها باشه ؟! چرا باید اون هارو به عنوان رقیب خودمون ببینیم و احساس خطر کنیم؟ به نظرتون نشان از کوتاهی ما نیست ؟

زکات علم نشر آن است
سخنی از معصومین (ع) هست پس شک نکن هیچ وقت تاریخ انقضا نداره و همونطور که زکات باعث برکت مال و افزایش روزی هست بازنشر علمتون هم باعث افزایش علم خود شما و دیگری است .
چرا تو کشور ما منابع علمی کمی وجود داره ؟! چرا وقتی میخوایم کار تحقیقاتی رو انجام بدیم به مشکل برمیخوریم ؟ به نظر شما دلیل این مشکلات توجه نکردن به همین سخن نیست ؟

احساس کردم باید این حرف ها گفته بشه و وظیفه خودم دونستم و قصد جسارت ندارم

به امید روزی که اخلاق سرلوحه کارمون باشه

موفق باشید

esafb52
دوشنبه 17 تیر 1392, 15:30 عصر
با این موافقم ولی با رفیقمون هم که این حرف رو زده تا یه حدی موافقم طرف تایپیک ایجاد میکنه استادمون این رو خواسته یا و........................ اینجوری چیزای رو اصلا نباید جواب داد

intel_amd
دوشنبه 17 تیر 1392, 16:17 عصر
نشر رایگان و بی پایان هرچیزی نه فقط علم , فساد ایجاد میکنه شک نکن شما
بعد هم قرار نیست کسی اینجا آموزش نذاشت دیگه نتونیم یادبگیریم . با یکم بیشتر سختی کشیدن از منابعش ... اتفاقا دیگه اینجوری هر بچه ای از راه رسید یه دانشگاهیو زیر سوال نمیبره فکر کنه دو تا دستورو دیده مهندس شده !

intel_amd
دوشنبه 17 تیر 1392, 16:18 عصر
نشر رایگان و بی پایان هرچیزی نه فقط علم , فساد ایجاد میکنه شک نکن شما
بعد هم قرار نیست کسی اینجا آموزش نذاشت دیگه نتونیم یادبگیریم . با یکم بیشتر سختی کشیدن از منابعش ... اتفاقا دیگه اینجوری هر بچه ای از راه رسید یه دانشگاهیو زیر سوال نمیبره فکر کنه دو تا دستورو دیده مهندس شده !

Shahram_12
دوشنبه 17 تیر 1392, 16:23 عصر
خوب دوست عزیز همانطور که خود شما فرمودین با یک کم سختی بیشتر میشه و کمک ازمنابع موجود میشه مشکل رو حل کرد ولی این دوستی که بین بچه ها هست ارزشش بیشتر از هر چیز دیگه ای میتونه باشه

fool66
دوشنبه 17 تیر 1392, 16:31 عصر
زکات رو باید به کسی بدی که مستحق اون باشه مستحق هم اونی هست که می خواد یاد بگیره نه کسی که دنبال جواب هست برای نمره گرفتن از استاد یا دنبال جواب بصورت مستقیم برای نوشتن پروژه
به نظر من این زکات رو نباید به صورت کامل جواب داد به صورت راهنمایی باشه که خوده فرد درگیر پروژه بشه
نه مثل دوست عزیزی که ارایه 3*4 میخواست بنویسه ارایه رو بهش داده بودیم بلد نبود 10*10 رو به 3*4 تبدیل کنه می گفت اشتباهه این جوابی که می خوام نیست !!!!!

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 17:23 عصر
زکات رو باید به کسی بدی که مستحق اون باشه مستحق هم اونی هست که می خواد یاد بگیره نه کسی که دنبال جواب هست برای نمره گرفتن از استاد یا دنبال جواب بصورت مستقیم برای نوشتن پروژه
به نظر من این زکات رو نباید به صورت کامل جواب داد به صورت راهنمایی باشه که خوده فرد درگیر پروژه بشه
نه مثل دوست عزیزی که ارایه 3*4 میخواست بنویسه ارایه رو بهش داده بودیم بلد نبود 10*10 رو به 3*4 تبدیل کنه می گفت اشتباهه این جوابی که می خوام نیست !!!!!

موافقم :تشویق:

intel_amd
دوشنبه 17 تیر 1392, 19:53 عصر

درسته دقیقا موفقم زکاتو به مستحق میدن
زکات با خیرات برا همه فرق داره !
مستحق یا کسیه که پول برای آموزش نداره یا خیلی سعی کرده و دیگه مونده
هر چیزی بهائی داره , همینطور آموزش . هرچیزی رایگان و بی پایان خیرات شه مشکل ایجاد میکنه

fool66
دوشنبه 17 تیر 1392, 20:16 عصر
من منظورم این نبود که حتما باید پول بدن که اموزششون بدی
منظورم اینه اگه سر نخ به طرف دادی پیگیر باشه یه هزارم اینکه ما (منظورم از ما خودم نیست منظورم ما نوعی هست چون منم تازه واردم ) دنبال حل مشکلش هستیم خودش هم باشه
ما لقمه رو اماده میکنیم حداقل طرف زحمت جویدنش رو به خودش بده
بحث کمبود منابع هم با این سوال های دانشجویی حل نمیشه باید کسانی که به مباحث خاصی مسلط هستن شروع کنن به آموزش صفر تا صد اون مبحث به اسم خودشون و دیگران هم حق کپی و رایت رو رعایت کنن
متاسفانه نمی دونم چرا بیشتر ماها دنبال اسم هستیم جرات داشته باشیم بگیم منبع این مطلبی که میزنیم از کجاست تا طرف جرات کنه مقاله بعدی خودشو بزنه ( من این کار رو توی بچه های انجمن آشیانه دیدم واقعا جای تحسین داره ) اگه حضور داریم برای یاد دادن به دیگران نباید دنبال رنگ ستاره های کاربری و حاشیه ها باشیم

هر چیزی بهائی داره , همینطور آموزش . هرچیزی رایگان و بی پایان خیرات شه مشکل ایجاد میکنه

مشکل ایجاد می کنه مثل همین قیمت های برنامه نویسی که توی تایپیک های دیگه بحث شده در موردش

saied_hacker
دوشنبه 17 تیر 1392, 21:16 عصر
خوبی که از حد بگذرد ....

خدایی باید قبول کنیم که این مثل درمورد 90 دصد ایرانی ها دسته ، وقتی لقمه رو درسته بزاری اینجا با این کارت هم به خودت خیانت کردی هم به اون طرف چون دیگه احتمالا دنبال این که چی شد که این شد نمیره فقط کپی می کنه میره....

ولی وقتی شما سعی کنی راه حل بدی + کدی که کارامد باشه طرف مجیبور میشه که یکم کلنجار بره و این خودش باعث میشه که یاد بگیره و البته از توقعات بی جای بعدی جل.گیری میشه...

من خودم در حد توانم سعی میکنم جواب و چیزایی رو که بلدم و میدونم بگم ( هرچند که هیچی بلید نیستم :خجالت:)

خلاصه باید به اندازه باشه وگرنه بدتر مخربه تا سازنده ....

habibb
دوشنبه 17 تیر 1392, 21:42 عصر
عیب نداره هر کی هر چی خواست بهش بدین بالاخره این مطلبی که توی این سایت می گذارید اگر برای نمره هم باشه برای طرف مقابل
ولی صد در صد یک روزی یکی با جستجو میات اون مطلبو می بینه و بهش کمک میشه
مهم ترین چیز اینه که اون سوال مطرح شده و شما یک جواب برای اون سوال دادین
این میشه یک منبع برای اینترنت فارسی زبان ها و هر چی این منبع قوی تر و بزرگتر باشه باعث پیشرفته جامعه برنامه نویسی میشه
به هیچ وجه نباید سوالی بی جواب بمونه گاهی اوقات یک نظر ساده میتونه جواب یک معمای پیچیده باشه

fool66
دوشنبه 17 تیر 1392, 22:00 عصر
عیب نداره هر کی هر چی خواست بهش بدین بالاخره این مطلبی که توی این سایت می گذارید اگر برای نمره هم باشه برای طرف مقابل
این میشه یک منبع برای اینترنت فارسی زبان ها و هر چی این منبع قوی تر و بزرگتر باشه باعث پیشرفته جامعه برنامه نویسی میشه
به هیچ وجه نباید سوالی بی جواب بمونه گاهی اوقات یک نظر ساده میتونه جواب یک معمای پیچیده باشه

به نظرت جواب دادن به سوال دانشجویی و درسی درسته ؟؟؟؟
یعنی یکی بیاد یه کپی بزنه بده تحویل استاد؟؟؟؟
بهش کمک کردی یا به قول دوستمون خیانت کردی ؟؟؟
من که میگم بیشتر از راهنمایی به این افراد خیانت هست نباید جواب سوال داده بشه

habibb
دوشنبه 17 تیر 1392, 22:52 عصر
یعنی یکی بیاد یه کپی بزنه بده تحویل استاد؟؟؟؟
بهش کمک کردی یا به قول دوستمون خیانت کردی ؟؟؟
من که میگم بیشتر از راهنمایی به این افراد خیانت هست نباید جواب سوال داده بشه
خیانتو اون نظام آموزشی مرتکب شده که دکتراشم هیچی بارش نیست

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 23:06 عصر
به نظر من اگر به این افراد طوری کمک بشه که برای به اتمام رسوندن کارشون خودشون دگیر شن بهتره ... اینکه کدی که میخوادو بهش بدیم و فقط کپی پیست کنه یه جورایی در حقش ظلم کردیم هر چند که خود فرد متوجه نشه ... !!!

habibb
دوشنبه 17 تیر 1392, 23:23 عصر
به نظر من اگر به این افراد طوری کمک بشه که برای به اتمام رسوندن کارشون خودشون دگیر شن بهتره ... اینکه کدی که میخوادو بهش بدیم و فقط کپی پیست کنه یه جورایی در حقش ظلم کردیم هر چند که خود فرد متوجه نشه ... !!!
مهم اینه که اون سوال به درد می خوره و از همه مهمتر جوابش
مثلا منی که سوالی برم پیش میات و هدف یادگیری هست وقتی توی این سایت سرچی انجام می دم برای اینکه به جواب برسم باید تمام اون 100 page یعنی 100 تب رو تو مرورگرم باز کنم و همش رو بخونم تا شاید به جواب برسم خوب این مصیبتو امثالی مثل شما به وجود میارین:گریه:

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 23:36 عصر
مهم اینه که اون سوال به درد می خوره و از همه مهمتر جوابش
مثلا منی که سوالی برم پیش میات و هدف یادگیری هست وقتی توی این سایت سرچی انجام می دم برای اینکه به جواب برسم باید تمام اون 100 page یعنی 100 تب رو تو مرورگرم باز کنم و همش رو بخونم تا شاید به جواب برسم خوب این مصیبتو امثالی مثل شما به وجود میارین:گریه:

من نمیگم جوابی بهش ندیم ... اون شخص خودش حتما خودش نمیتونه انجام بده که از ما پرسیده .... من میگم جوابمون در حدی باشه که خودشم درگیر مسئله شه و یه چیزیم یاد بگییره .. مثلا اگر 2*2 مخواد ما بهش 2+2 بدیم بعد بگیم چطوری میتونه 2*2 به دست بیاره .. !!

habibb
دوشنبه 17 تیر 1392, 23:40 عصر
من نمیگم جوابی بهش ندیم ... اون شخص خودش حتما خودش نمیتونه انجام بده که از ما پرسیده .... من میگم جوابمون در حدی باشه که خودشم درگیر مسئله شه و یه چیزیم یاد بگییره .. مثلا اگر 2*2 مخواد ما بهش 2+2 بدیم بعد بگیم چطوری میتونه 2*2 به دست بیاره .. !!

به این می گن مردم آزاری:لبخند:

CsharpNevisi
دوشنبه 17 تیر 1392, 23:48 عصر
به این می گن مردم آزاری:لبخند:

فک کردن رو برنامه و درست اجرا شدن برنامه ای که الگوریتم پیچیده ای داره و خودت نوشتی لذتی داره که خوابیدن نداره ... !!
شاید ی کم روش فکر کنه ولی اگه علاقه داشته باشه اذیت نمیشه هیچ لذتم میبره ... یه چیزیم در نهایت یاد گرفته .. !!
البته من نمیگم 100% درست میگم ..... شاید طرف از برنامه نویسی بدش بیاد و در نهایت افسردگی بگیره ... :لبخند: .. !!

fool66
سه شنبه 18 تیر 1392, 00:09 صبح
خیانتو اون نظام آموزشی مرتکب شده که دکتراشم هیچی بارش نیست

اگه نظام آموزشی خیانت کرده دلیل نمیشه ما هم خیانت کنیم
به نظرم توجیه اشتباه با اشتباهات دیگران درست نباشه
اون دانشجویی که میره دانشگاه اگه دانشگاه براش سودی نداره نمیره
اگه دانشگاه چیزی یادش نمیده صرفا به خاطر اینکه نمی خواد به نظرت 20 تا دانشجو توی یه کلاس از استاد درس بخوان استاد درس نمیده یه جورایی خودمون مقصریم به قول شاعر : ما برای کسب مدرک آمدیم نی برای درک مطلب آمدیم :لبخند:

habibb
سه شنبه 18 تیر 1392, 00:55 صبح
اگه نظام آموزشی خیانت کرده دلیل نمیشه ما هم خیانت کنیم
به نظرم توجیه اشتباه با اشتباهات دیگران درست نباشه
اون دانشجویی که میره دانشگاه اگه دانشگاه براش سودی نداره نمیره
اگه دانشگاه چیزی یادش نمیده صرفا به خاطر اینکه نمی خواد به نظرت 20 تا دانشجو توی یه کلاس از استاد درس بخوان استاد درس نمیده یه جورایی خودمون مقصریم به قول شاعر : ما برای کسب مدرک آمدیم نی برای درک مطلب آمدیم :لبخند:
استاد وظیفشه که درست درس بده ولی یا بلد نیست یا نمی خوات درس بده
استادای ما از سوال پرسیدن خیلی بدشون میات بارها شده که سر کلاس پچه ها سوال پرسیدن و تو جواب دادن معلومه که بدش میات اینو شاید درک کرده باشی
ولی استاد به خودش نمی گه شاید روش تدریس من اشتباهه ولی من بین اون همه دانشجو که نمی خواستن یاد بگیرن میخواستم ولی هیف

CsharpNevisi
سه شنبه 18 تیر 1392, 01:04 صبح
استاد وظیفشه که درست درس بده ولی یا بلد نیست یا نمی خوات درس بده
استادای ما از سوال پرسیدن خیلی بدشون میات بارها شده که سر کلاس پچه ها سوال پرسیدن و تو جواب دادن معلومه که بدش میات اینو شاید درک کرده باشی
ولی استاد به خودش نمی گه شاید روش تدریس من اشتباهه ولی من بین اون همه دانشجو که نمی خواستن یاد بگیرن میخواستم ولی هیف

جدی .... خب دیگه بهش نمیشه گفت استاد .... !!!
چییزایم که یاد میدن به درد نمیخوره بدبختی .. !!
من دارم کاردانی میخونم .... میان بهمون شرطو یاد میدن ... !!!
یعنی استادم اگه بخواد درس بده بازم واس ما فائده نداره ... !!!

fool66
سه شنبه 18 تیر 1392, 09:46 صبح
من دانشگاه رو صرف خالی بودن وقت میرم نه برای یادگیری ( میشه گفت از وقتی رفتم دانشگاه روز به روز افت کردم از نظر علم کامپیوتر:خجالت::لبخند: ولی چیزی از دانشگاه یاد نگرفتم ) ولی دو ترم هست خودمو بردم سمت آموزشگاه های ازاد و مطالعه از طریق اینترنت

mousa1992
سه شنبه 18 تیر 1392, 10:57 صبح
با سلام و تشکر از همه دوستانی که شرکت کردند
اما بحث زیادی فاصله گرفته از هدف - از موضوع «زکات علم» به اموزش پرورش و استاد و درس و دانشگاه و ...
میگید بهتره که نباشه همین منابع تا کسی که واقعا میخواد برنامه نویس بشه بره زحمت بکشه تلاش کنه و زبان اینگلیسی یاد بگیره و ... تلاش و کار درست؛ اما چند نفر از شما توی سایت های اینگلیسی زبان عضو هستین و فعالیت میکنین ؟ اگر سایت هایی مشابه برنامه نویس نبود کدوم یک از شما دنبال برنامه نویسی میرفتین ؟ چند نفر میتونین توی فروم های اینگلیسی زبان سوالاتتون رو مطرح کنین و پیگیر جوابتون باشین ؟ زبان فارسی چی میشه ؟

( حالا اون دانشجویی که میاد سوالشو اینجا میپرسه و دنبال جواب اماده میگرده نمیخواد یاد بگیره و همه جا براشون انجام میدن و پولشو میگیرن پس نیازی نیست شما اینجا مفت و مجانی جواب بذاری کف دستش )

برای پیشرفت و ارتقا سطح علمی جامعه باید همه تلاش کنیم

موفق باشید

youngold
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:22 عصر
اما بحث زیادی فاصله گرفته از هدف - از موضوع «زکات علم» به اموزش پرورش و استاد و درس و دانشگاه و ...هر مشکلی ریشه ای داره...

من دانشگاه رو صرف خالی بودن وقت میرم نه برای یادگیری ( میشه گفت از وقتی رفتم دانشگاه روز به روز افت کردم از نظر علم کامپیوتر:خجالت::لبخند: ولی چیزی از دانشگاه یاد نگرفتم ) ولی دو ترم هست خودمو بردم سمت آموزشگاه های ازاد و مطالعه از طریق اینترنت خوشحال میشم شرایط دانشگاهتون رو بیشتر شرح بدید.

pooria_googooli
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:39 عصر
صحبت از دانشگاه شد . این نظر شخصیه منه : اسم دانشجو روشه . باید دنبال دانش باشه چه استاد درست کار کنه چه درست کار نکنه . به شخصه طی دوره لیسانسم ایده های هنگام خوندن بعضی از درس ها به ذهنم اومد که مطمئنم اگر دانشگاه نمی رفتم و اون درس را نمی خوندم امکان نداشت به سمت اون ایده برم .
در مورد نشر اطلاعات من عقیدم بر اینه باید به برنامه نویس های تازه کار کمک کرد که رشد کنند . من هم با قرار دادن کل پروژه مخالفم نظرم بر این هست که باید الگوریتم انجام اون کار به طرف داده بشه . به شخصه مدتیه قصد دارم هر کاری که توی برنامه نویسی انجام میدم را طریقه انجامش را به داخل اینترنت به زبان انگلیسی منتشر کنم . چون واقعا توی این مدت توی نوشتن کدهایی گیر کردم و مدت ها درگیرش بودم که هیچ راه و روش مشخصی براش داخل اینترنت نبود .

fool66
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:57 عصر
خوشحال میشم شرایط دانشگاهتون رو بیشتر شرح بدید.

شرایط چی!!!:لبخند:
پاسکال درس میدن C امتحان می گیرن
بند پ نمره می گیره ( کسی هم که درس می خونه نمره می گیره ) عدالت بیداد می کنه :لبخند: مثل بیشتر دانشگاه های دیگه
و ....
خلاصه افتضاحه اگه خدمت پیش روم نبود نمیرفتم :متفکر:

با سلام و تشکر از همه دوستانی که شرکت کردند
اما بحث زیادی فاصله گرفته از هدف - از موضوع «زکات علم» به اموزش پرورش و استاد و درس و دانشگاه و ...
میگید بهتره که نباشه همین منابع تا کسی که واقعا میخواد برنامه نویس بشه بره زحمت بکشه تلاش کنه و زبان اینگلیسی یاد بگیره و ... تلاش و کار درست؛ اما چند نفر از شما توی سایت های اینگلیسی زبان عضو هستین و فعالیت میکنین ؟ اگر سایت هایی مشابه برنامه نویس نبود کدوم یک از شما دنبال برنامه نویسی میرفتین ؟ چند نفر میتونین توی فروم های اینگلیسی زبان سوالاتتون رو مطرح کنین و پیگیر جوابتون باشین ؟ زبان فارسی چی میشه ؟

توی زکات دادن شکی نیست من خودم تصمیم گرفتم بعد از یادگیری آموزش قرار بدم برای کسایی که می خوان یاد بگیرین نه جواب آماده بدم باید خوده طرف رو درگیر مسئله بشه

CsharpNevisi
سه شنبه 18 تیر 1392, 13:20 عصر
اگر سایت هایی مشابه برنامه نویس نبود کدوم یک از شما دنبال برنامه نویسی میرفتین ؟
خیلی ها تو این سایت چیزای زیادی یاد گرفتن ولی خود من از سال 91 تو این سایت فقط عضو بودم و هیچگونه فعالیتی نمیکردم ... تازه 1 هفته نمیشه که ماهیت این سایت ارزشمندو درک کردم :لبخند:
چیزایی که میتونستم تو این سایت به راحتی یاد بگیرم با زحمت و جستجو یاد گرفتم ... در کل ... این سایت سایته خیلی مفیدیه و لی همه چیز نیست ... !!

kazem235
سه شنبه 18 تیر 1392, 13:22 عصر
سلام.
نظر من بادوستانی که گفتن باید کمک باید بکنیم موافقه اما نباید بیش از یه کمک باشه.مثلا اینجوری نباشه که طرف میگه ایول،هولو بپر تو گلو یه copy و بعد past و تحویل استاد ونمره کشککی.اینجوری اون هیچی یاد نمیگیره ویه نمره الکی هم گرفته و بعد فارغ از تحصیلو یه ادم بی سواد وافزایش بیکاری و .........
راهنمایی خوبه اما نوشتن کد کامل یا نمونه برنامه به نظر من خوب نیست.
موفق باشید.

AmirGhasemi
سه شنبه 18 تیر 1392, 15:18 عصر
سلام
اينكه برخي ها گداصفتي به خرج مي دهند در اموزش را كه شكي نيست و فكر مي‌كنم كه خدا هم نظر به اين عده نخواهد داشت
اما نكته مهم اينه كه ما متاسافانه با مشكل شددي كمبود محتواي الكترونيكي مواجه ايم! اول بايد به فكر اين باشيم

mousa1992
سه شنبه 18 تیر 1392, 23:52 عصر
سلام
بحث بر سر کم و کیف کار نیست که چجوری زکات علمو بدیم و یا به چه کسی و نمیدونم منظور دوستمون از این حرف چیه اما جمله « تحت تاثیر این حرف قرار نگیرید» اصلا خوب نیست و میتونه تاثیر منفی بذاره

vistacali
چهارشنبه 19 تیر 1392, 01:48 صبح
سلام
ممنون از توجه و حضورتون
این تاپیک رو در مورد امضای یکی از دوستان ایجاد کردم و مطلبو بخونین
امضا :

در جواب دوستمون سوالی رو مطرح میکنم: آیا شما تا همینجایی که یاد گرفتین براتون کافیه؟ اگه دیگری که علمش از من و شما بیشتره هم همینکارو کنه از کجا میخوایم یاد بگیریم؟
مطمئن باشین کسی که برنامه نویسی بلد نیست و کپی پیست میکنه به جایی نمیرسه پس نیاز نیست این همه محافظه کارانه عمل کنید ما باید به جای انحصاری کردن علم برای سود خودمون از خلاقیتمون استفاده کنیم و علم خودمون رو افزایش بدیم - چرا ما که برنامه نیسی رو انتخاب کردیم و به عنوان تخصصمون بهش نگاه میکنیم باید برنامه هایی بنویسیم که هم سطح غیر تخصصی ها و غیر حرفه ای ها باشه ؟! چرا باید اون هارو به عنوان رقیب خودمون ببینیم و احساس خطر کنیم؟ به نظرتون نشان از کوتاهی ما نیست ؟

سخنی از معصومین (ع) هست پس شک نکن هیچ وقت تاریخ انقضا نداره و همونطور که زکات باعث برکت مال و افزایش روزی هست بازنشر علمتون هم باعث افزایش علم خود شما و دیگری است .
چرا تو کشور ما منابع علمی کمی وجود داره ؟! چرا وقتی میخوایم کار تحقیقاتی رو انجام بدیم به مشکل برمیخوریم ؟ به نظر شما دلیل این مشکلات توجه نکردن به همین سخن نیست ؟

احساس کردم باید این حرف ها گفته بشه و وظیفه خودم دونستم و قصد جسارت ندارم

به امید روزی که اخلاق سرلوحه کارمون باشه

موفق باشید

دوست گرامی این دوست عزیزمون که امضا رو این قرار داده همچنین که چند تا از دوستان اشاره کردن یک سری پروژه ها رو نوشتن که توی چند تا تاپیک ما در باره برداشتن و فروش رفتن این پروژه ها بحث کردیم (یک سری از دوستان به دلیل لطف فرارن دارن پروژه های این سایت رو میفروشن تازه 30% از مبلغ فروش رو هم دارن به خیره میدن این دیگه نوبرشه ) خب تصمیم بر این شد که کسی کمک مستقیم نرسونه دلیل هم باز تکرار میکنم واضع است یک سری که پروژه های دانشجویی هستن که تکلیف روشنه برن قوانین سایت رو مطالعه کنند انجام پروژه دانشجویی غیر مجاز است یک سری دارن از پروژه های اماده استفاده میکنند و اونها رو برای فروش قرار میدهند این باعث میشه که دوستان کمتر پروژه ها رو روی این سایت قرار دهند،اون دسته هم که میخوان رفع اشکال کنند واضع است با یه راهنمایی کوچیک خودشون میرن دنبالش و یاد میگیرن

kazem235
چهارشنبه 19 تیر 1392, 16:41 عصر
اون دسته هم که میخوان رفع اشکال کنند واضح است با یه راهنمایی کوچیک خودشون میرن دنبالش و یاد میگیرن

با این قسمت موافقم.:تشویق:

govern
چهارشنبه 19 تیر 1392, 16:49 عصر
باید دونست ارزش یک مطلب چقدره
وگرنه کسی که نمیذونه از زکات ونشر علم و امثال اینها هم چیزی نمی دونه
به نظر من باید به صورت حرفه ای مطالب آموزش داده بشه
به اندازه کافی مفاهیم پایه تو دانشگاهها آموزش داده میشه

davidrobert
چهارشنبه 19 تیر 1392, 17:48 عصر
بچه ها زکات دادن به کسی یه اینکه کسی توانای مالی خوبی نداره و مشکل مالی داره و نمی تونه هزینه زندگیش رو جور کنه گفته میشن . مثل زن ها که شوهر خودشون از دست میدن و سخت براشون کار کردن و کمیتی امداد کمک میکنه تا مخارج زندگی و خورد خوراکشون تامین بیشه. ولی حالا قضیه ما اینکه ما نیاز من علم هستیم و بخاطر مخارج سنگین و فقدان مالی نمی توانم بریم بیرون آموزشگاه و برای اینکه یا بگریم میریم سراق فیلم آموزشی و کتاب تا بتوانیم مباحث علمی رو یاد بگریم و بیشتر کنیم علم خودمون رو ولی یاد دادن به کسی دیگه خیلی خوب هستش تو کاریش نه اینکه بیام یه پروژه کامل در اختیار قرار بدیم و بلکه مبحث های که نیاز درن رو در اختیاریش قرار بدیم خیلی بهتر هستش . یکی از دوستان حرف قشنگی زده میگه کسی میخواد 2*2 رو ضرب کنه ما بیایم 2+2 قرار بدیم ببنیم میتونه به صورت ضرب خودش بنویسی این خیلی بهتر هستش تا اینکه طرف کلی گیر کنه و کمکش نکنیم خود من تو سطح دسترسی نزدیک 1 ماه گیر کردم و تنها کسی که تو این مبحث خیلی من رو کمک کرد آقا خوخان بود خیلی بابت این مبحث ایشون رو عذت کردم . ولی اگه ایشون نبود نمی توانستم بعد از یک ماه یاد بگریم کلی کمک کرد بنده رو ولی بخاطر مبتدی بودن نتوانستم خودم درست کنم به اون صورت خیلی سعی کردم درست کنم ولی چون خودم نتوانستم درست برادر خوخان کمک کرد و این خودش باعث شد هم بهتر یاد بگریم و هم بیشتر کسی که کمک میخواد در حد نیازش کمک کنید وایستیم ببنیم خودش میتونه حل کنه یا نه ولی این رو هم بگم به غیر از برادر خوخان برادر ارجمند دیگه هم من رو خیلی کمک کردن. وقتی این طوری به کسی کمک مکنیم هم علم خودمون میره بالا و هم ثوابی کنه نسیب ما میشه.

CsharpNevisi
چهارشنبه 19 تیر 1392, 18:11 عصر
من دانشگاه رو صرف خالی بودن وقت میرم نه برای یادگیری ( میشه گفت از وقتی رفتم دانشگاه روز به روز افت کردم از نظر علم کامپیوتر:خجالت::لبخند: ولی چیزی از دانشگاه یاد نگرفتم ) ولی دو ترم هست خودمو بردم سمت آموزشگاه های ازاد و مطالعه از طریق اینترنت

تحصیل یکی از واجباتیه که خانواده ها به فرزندانشون تحمیل میکنن .... در صورتی که 2مرد بزرگ علم رایانه از دانشگاه اخراج شدن ... !!!!:لبخند:

خودمو بردم سمت آموزشگاه های ازاد و مطالعه از طریق اینترنت
بهترین راه یادگیری همینه

fool66
چهارشنبه 19 تیر 1392, 20:24 عصر
زکات علمت رو میخوای بدی بر مباحثی که مسلط هستی آموزش درست کن بزار توی همین سایت یا جاهای دیگه استفاده می کنن این میشه زکاتش یا میتونی کسی که واقعا نیاز به یاد گیری داره که وضعیت مالیش زیاد جالب نیست با هزینه کمتر یا مجانی اموزشش بدی

تحصیل یکی از واجباتیه که خانواده ها به فرزندانشون تحمیل میکنن .... در صورتی که 2مرد بزرگ علم رایانه از دانشگاه اخراج شدن ... !!!!

هی دست رو دلم نزار که خونه :لبخند: الان به جای دانشگاه خدمت کرده بودم صد جا استخدام می شدم :اشتباه:

CsharpNevisi
چهارشنبه 19 تیر 1392, 20:33 عصر
زکات علمت رو میخوای بدی بر مباحثی که مسلط هستی آموزش درست کن بزار توی همین سایت یا جاهای دیگه استفاده می کنن این میشه زکاتش یا میتونی کسی که واقعا نیاز به یاد گیری داره که وضعیت مالیش زیاد جالب نیست با هزینه کمتر یا مجانی اموزشش بدی

هی دست رو دلم نزار که خونه :لبخند: الان به جای دانشگاه خدمت کرده بودم صد جا استخدام می شدم :اشتباه:

متاستفانه مشکل ما همینه ... من قزوین درس میخونم .. پسرا قزوین (شهید بابایی)
دانشگاهمون ته یه روستاست ... !!!:لبخند:
از شهر تا دانشگاه خطی داریم ... !!!!
2 تا راننده تحصیل کرده هست تو خط .... !!!!
1 - لیسناس رایانه ... (مهندس نرم افزار)
2 - دانشجوی فوق لیسانس هوش مصنوعی دانشگاه فک کنم باراجین !!!!!
بله .................................................. .................................................. ............. اینم مشکل ما .. !!!

jpjpjp
پنج شنبه 20 تیر 1392, 10:14 صبح
زکات علم نشر آن است درست ولي ديگه قرار نيست اگه يه نفر مبتدي بياد اينجا سوال بپرسه شما هم زحمت بكشين جواب بدين بعد تازه بياين منت هم بزارين خب اگه بلدين بگين اگه هم نميخاين بگين خواهشن منت سر كسي نذاريد و الكي هم بحث نكنين.

اين سايت درست شده واسه همچين آدمايي ديگه!

fool66
پنج شنبه 20 تیر 1392, 10:53 صبح
زکات علم نشر آن است درست ولي ديگه قرار نيست اگه يه نفر مبتدي بياد اينجا سوال بپرسه شما هم زحمت بكشين جواب بدين بعد تازه بياين منت هم بزارين خب اگه بلدين بگين اگه هم نميخاين بگين خواهشن منت سر كسي نذاريد و الكي هم بحث نكنين.

اين سايت درست شده واسه همچين آدمايي ديگه!

کسی منت گذاشته ؟؟؟؟!!!!!!!!! الان مخاطب خاصی داشتی احیانا ؟؟؟؟
بر حسب وظیفه و انسانیت تا جایی که بشه جواب داده میشه کسی منت نذاشته!!!!!!!!!!

jpjpjp
پنج شنبه 20 تیر 1392, 11:06 صبح
کسی منت گذاشته ؟؟؟؟!!!!!!!!! الان مخاطب خاصی داشتی احیانا ؟؟؟؟
بر حسب وظیفه و انسانیت تا جایی که بشه جواب داده میشه کسی منت نذاشته!!!!!!!!!!

شاكي نشو واست خوب نيست:چشمک:
پس اين همه بحث واسه چيه؟؟؟

fool66
پنج شنبه 20 تیر 1392, 11:12 صبح
شاکی نشدم و نمیشم نترس :لبخندساده:

پست اول رو بخون جوابشو بده
یا بقیه پست ها ولی اگه با کسی بودی مخاطبت رو مشخص کن