PDA

View Full Version : تعداد ایجاد زیر کلاس SQLiteOpenHelper با توجه به تعداد جداول دیتابیس!

reza_devel0per
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:06 عصر
سلام دوستان

من چند روزی هستش که در مورد SQLite در اندروید مطالعه می کنم. و خوشبختانه الان می تونم بگم این مبحث رو هم یاد گرفتم. حالا تصمیم گرفتم که یه پروژه ی کوچیکی برای خودم شروع کنم به نوشتن تا تمرینی شده باشه.

اما مسئله ای که الان باهاش مواجه هستم اینه که در تمام جزوات یا نمونه کدهایی که خوندم یک جدول در دیتابیس ایجاد میشد و متناسب با اون ، یک کلاس که از SQLiteOpenHelper ارث می برد ایجاد می کردند.

سوال من اینه که چنانچه برنامه ی من دارای چند تا جدول باشه آیا باید به ازای هر جدول یک کلاس ایجاد کنم یا اون کلاسی رو که در بالا بهش اشاره کردم رو باید طوری تغییر بدم که همه جداول رو در بربگیره؟!

هر دو روش برای من مشکلی نداره یعنی ایجاد چند تا کلاس یا تغییر متدها رو بلدم، فقط می خوام بدونم کدوم اصولی تر هستش؟

ممنونم

sobhan1990
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:22 عصر
سلام

توصیه شخصی بنده اینه که تعریف همه جداولتون رو توی یک کلاس بزار و اگر تعداد جداولت زیاد هست برای کار با هر جدول یک کلاس مجزا قرار بده.

hamyd_reza
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:29 عصر
----------

reza_devel0per
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:33 عصر
ممنونم.
به نظرتون توی یه کلاس واسه هر جدول یک متد جداگانه بنویسم بهتره یا کلا یک متد واحد باشه و اسم جدول و مقادیر فیلدها رو به صورت پارامتر بگیرم؟!

hamyd_reza
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:44 عصر
----------

reza_devel0per
سه شنبه 18 تیر 1392, 12:56 عصر
نه ، قطعا یکی نیستند. بنابراین توصیه شما راه اول هستش؟!
می دونید ، راستش هدف من از طرح این سوال اینه که میخوام بدونم بهینه ترین راه چیه تا بعداً در برنامه های بزرگتر با کند عمل کردن برنامه مواجه نشم.
از وقتی که میزارید، واقعاً ممنونم.