PDA

View Full Version : سوال: استفاده اعداد تکراری در یک فیلد پایگاه

behruz1212
سه شنبه 18 تیر 1392, 11:54 صبح
سلام دوستان گرامی:
من تو پروژم چند تا فرم مختلف دارم که میخوام هر کدوم به طور مجزا برچسب هر فرم از 1 شروع بشه و خودکار باشه که من این کارو انجام دادم
string a = k.select("select max(barchasb) from tbl_kala", "tbl_kala").Tables[0].Rows[0][0].ToString();

if (a == "") b = 1;
else b = int.Parse(a) + 1;
txtshomarebarchasb.Text = b.ToString();
حالا این برچسب فیلدش تو جدول کالاست....
مشکل اینجاست که مثلا برای فرم یک درسته ولی برای فرم 2 برچسب رو میره از ادامه برچسب های فرم 1 ادامه میده در صورتی که من میخوام که از 1 شروع کنه....یعنی هر فرم اعداد برچسب مجزا از فرم دیگه باشه ...لطفا کمکم کنین

behruz1212
سه شنبه 18 تیر 1392, 13:18 عصر
دوستان لطفا کمکم کنین خیلی احتیاج دارم

CsharpNevisi
سه شنبه 18 تیر 1392, 13:25 عصر
دوستان لطفا کمکم کنین خیلی احتیاج دارم

نیوفتاده ... !!! :لبخند:

behruz1212
سه شنبه 18 تیر 1392, 13:32 عصر
یعنی سوالمو دوباره توضیح بدم؟
کل مطلب اینه که من یک فیلد دارم بنام برچسب .....حالا مثلا یک فرم دارم بنام اموال غیر مصرفی که قراره برچسب اتومات از یک شروع بشه و تو فرم دیگه بنام اموال پزشکی هم قراره از یک برچسب شروع بشه و همه یه این ها هم تو یک فیلد در پایگاه قراره ذخیره بشه حالا باید چیکار کنم؟

CsharpNevisi
سه شنبه 18 تیر 1392, 13:41 عصر
یعنی سوالمو دوباره توضیح بدم؟
کل مطلب اینه که من یک فیلد دارم بنام برچسب .....حالا مثلا یک فرم دارم بنام اموال غیر مصرفی که قراره برچسب اتومات از یک شروع بشه و تو فرم دیگه بنام اموال پزشکی هم قراره از یک برچسب شروع بشه و همه یه این ها هم تو یک فیلد در پایگاه قراره ذخیره بشه حالا باید چیکار کنم؟

یعنی میخوایی اخرین برچسب از فیلد خونده بشه و از ادامه اون بیاد و برچسب بذاره در عین حال دوتا فرمم برچسباشون نباید ادامه برچسب های همدیگه باشه .. !!
درسته ... ؟؟؟
خب برای این که این کارو بکنی من یه ایده به ذهنم میرسه که شاید به نظر شما خوب نباشه .. !!!
شما میتونی اخرین برچسب فرم ها رو تو دو تا فایل مجزا کنار برنامه ذخیره کنی و برای ادامه کار از مقدار فایل استفاده کنی .. !!!

behruz1212
سه شنبه 18 تیر 1392, 22:41 عصر
اره هدفم همینه که گفتید.... میخوام تا جایی که بشه همین کارو بکنم تو یک فیلد بنام برچسب

CsharpNevisi
سه شنبه 18 تیر 1392, 22:47 عصر
اره هدفم همینه که گفتید.... میخوام تا جایی که بشه همین کارو بکنم تو یک فیلد بنام برچسب

اون راه حلی که دادمو میتونی پیاده سازی کنی یا نمونه کد بدم ؟

behruz1212
سه شنبه 18 تیر 1392, 23:34 عصر
اگه نمونه کد بدی که عاااااااااااالیه دوست عزیز

CsharpNevisi
چهارشنبه 19 تیر 1392, 00:01 صبح
اگه نمونه کد بدی که عاااااااااااالیه دوست عزیز
بفرما اینم نمونه کد