PDA

View Full Version : سوال: کمک خواندن نام فولدر ها از روی DVD

hamid_m6070
سه شنبه 18 تیر 1392, 18:07 عصر
سلام
می خوام نام فولدرها روی DVD بخونم و بعد از خواندن نمایش بده و نام آنها رو معنی کنه
استاد های گرامی :
راه حل این کار چه جوری چکار باید کرد که اول مشخصات و نام فولدر ها رو بخونم و بعد از آن به چه ترفندی باید زد تا آنها رو معنی کنم

تا تشکر

pooria_googooli
سه شنبه 18 تیر 1392, 18:28 عصر
ببین با کد زیر می تونی تمام زیر فولدر های داخل یک فولدر را نمایش بدی .:

System.IO.DirectoryInfo dir = new System.IO.DirectoryInfo(@"C:\pooria");
TreeNode Main = treeView1.Nodes.Add("Folders in: " + @"C:\pooria");
Main.Tag = "";
foreach (System.IO.DirectoryInfo g in dir.GetDirectories())
{
//LOAD FOLDERS
TreeNode MainNext = Main.Nodes.Add(g.FullName);
MainNext.Tag = (g.FullName);
}

pooria_googooli
سه شنبه 18 تیر 1392, 18:31 عصر
با این کد هم می تونی اسم درایو سی دی رام را پیدا کنی . دیگه زحمت ترکیب اینا با خودت :

foreach (DriveInfo drive in DriveInfo.GetDrives().Where(d => d.DriveType == DriveType.CDRom))
MessageBox.Show(drive.Name );

مهرداد صفا
سه شنبه 18 تیر 1392, 18:32 عصر
باسلام.
با استفاده از متود System.IO.Directory.GetDirectories میتوانید لیست تمام زیر پوشه های موجود در یک پوشه را به دست بیاورید:

public static string[] GetDirectories(string path, string searchPattern, System.IO.SearchOption searchOption)
Member of System.IO.Directory

آرگومنت اول آدرس پوشه اصلی است که شما مثلا "j:\" را به ازای آن ارسال می کنید.
آرگومنت دوم الگوی جستجو است که برای تعداد کراکتر نام مشخص "*" و برای یک کاراکتر نا مشخص "?" را وارد می کنید. مثلا برای تمام مواردی که با حرف aشروع می شوند "a*" را وراد کنید.
آرگومنت آخر مشخص میکند که باید تمام زیر پوشه ها جستجو شود یا فقط پوشه تعیین شده.

hamid_m6070
سه شنبه 18 تیر 1392, 18:42 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی تون من تا کد عملی کنم بخش دوم سوال هم جواب می دید
که چه جوری می شه این نام ها رو تو #C به صورت اتوماتیک معنی کرد به فارسی

باز هم ار راهنمایی که انجام می دهید ممنون

sohil_ww
سه شنبه 18 تیر 1392, 22:43 عصر
خیلی ممنون از راهنمایی تون من تا کد عملی کنم بخش دوم سوال هم جواب می دید
که چه جوری می شه این نام ها رو تو #C به صورت اتوماتیک معنی کرد به فارسی

باز هم ار راهنمایی که انجام می دهید ممنون

منظورت اینه که اگه تو درایو سی دی اس می بود به نام foolder ترجمه بشه به پوشه
فکر کنم نیاز به 1 بانک داری (هر چیزی که معنی کلمات برات نگه داره)
البته 1 راهیم که الان بزهنم رسید اینه که بوسیله مترجم های تحت نت (مترجم گوگل)عمل کنی(البته خودم تا حالا این کارو نکردم)

hamid_m6070
چهارشنبه 19 تیر 1392, 10:34 صبح
سلام
آره درسته به یک بانک نیاز داره ولی تا اونجایی که من فکر می کنم بانک ساده است یک جدول یا دو جدول بیشتر نداره
یک کم ذهنیت بدم به شما یک چیزی شبیه DVD های لرد می خوام درست کنم ولی اونها اتوران ثابت هستند .
من یک پکیج عکس دارم که تعداد DVD های اون 150 تا هست که درون اون عکس ها دسته بندی شده (با فولدر)بر اساس نام آنها
حال یک نرم افزار باید باشد که DVD رو جستجو کنه و بعد از نمایش و ذخیره کردن نام فولدر ها معنی آنها رو هم در بانک ذخیره کنه و مشخص کنم که این فولدرها برای کدام DVD هست .
در اینجا فهم مسله که در #C به چه صورتی این لغات استخراج شده معنی شود (این قسمت مسله هست که از شما دوستان راهنمایی می خوام )

با تشکر

sohil_ww
چهارشنبه 19 تیر 1392, 10:45 صبح
سلام
آره درسته به یک بانک نیاز داره ولی تا اونجایی که من فکر می کنم بانک ساده است یک جدول یا دو جدول بیشتر نداره
یک کم ذهنیت بدم به شما یک چیزی شبیه DVD های لرد می خوام درست کنم ولی اونها اتوران ثابت هستند .
من یک پکیج عکس دارم که تعداد DVD های اون 150 تا هست که درون اون عکس ها دسته بندی شده (با فولدر)بر اساس نام آنها
حال یک نرم افزار باید باشد که DVD رو جستجو کنه و بعد از نمایش و ذخیره کردن نام فولدر ها معنی آنها رو هم در بانک ذخیره کنه و مشخص کنم که این فولدرها برای کدام DVD هست .
در اینجا فهم مسله که در #C به چه صورتی این لغات استخراج شده معنی شود (این قسمت مسله هست که از شما دوستان راهنمایی می خوام )

با تشکر

می خوای این اتواران با c# بسازی می دونی که c# نیاز مند دات.نت ! یعنی باید رو سیستم مشنتری حتما دات نت نصب باشه !

لغات بدست بیار با بانکی که قبل درست کردی چکش کن ! 1 سرچ بزنی تو نت دیکشنری زیاد هست

hamid_m6070
چهارشنبه 19 تیر 1392, 14:10 عصر
نه اون رو به عنوان مثال آوردم که لیست نرم افزار ها در DVD های لرد لیست شده و با کلیک بر روی آنها در باره اون توضیح به صورت فارسی داده شده .

hamid_m6070
چهارشنبه 19 تیر 1392, 16:40 عصر
درست کردم تا جایی که لیست درایو ها رو نمایش می ده و انتخاب می کنی
نام فولدر های داخل درایو رو هم نمایش می ده و اطلاعات رو در داخل بانک هم ذخیره می کنه

فقط مونده روش تبدیل لغات انگلیسی به فارسی

کمک کنید

با تشکر از دوستان خوبم sohil_ww و M.safa که من راهنمایی کردید

sohil_ww
چهارشنبه 19 تیر 1392, 18:49 عصر
درست کردم تا جایی که لیست درایو ها رو نمایش می ده و انتخاب می کنی
نام فولدر های داخل درایو رو هم نمایش می ده و اطلاعات رو در داخل بانک هم ذخیره می کنه

فقط مونده روش تبدیل لغات انگلیسی به فارسی

کمک کنید

با تشکر از دوستان خوبم sohil_ww و M.safa که من راهنمایی کردید

نام پوشه ها رو تو بانک نریز داداش نام پوشه رو با لغات موجود تو بانک چک کن اگه همون بود معنیش که ستون بعدی بانکرو چاپ کن هر سیدی فولدراش ثابته !
اگه موفق نشدی بگو تا بعد افطار 1 نمونه ساده بزارم واست

hamid_m6070
چهارشنبه 19 تیر 1392, 19:34 عصر
نام پوشه ها رو تو بانک نریز داداش نام پوشه رو با لغات موجود تو بانک چک کن اگه همون بود معنیش که ستون بعدی بانکرو چاپ کن هر سیدی فولدراش ثابته !
اگه موفق نشدی بگو تا بعد افطار 1 نمونه ساده بزارم واست

فهمی که از مطلب شما داشتم این بود که :
باید یک بانک لغات درون دیتابیسم وجود داشته باشه و هر لغت که از روی DVD خوانده می شود معنی شود و هر دو در جدول مشخصاتت DVD ذخیره و نمایش داده شود
یک سرچ زدم یک سری دیتابس لغات بود ولی با مبلغ n ادلار ....
نوع رایگان هم دارد معرفی کنید؟

اگر درست مطلب را نفهمیدم راهنمایی کنید .

نماز و روزها یتان قبول درگاه الهی .

sohil_ww
چهارشنبه 19 تیر 1392, 19:45 عصر
فهمی که از مطلب شما داشتم این بود که :
باید یک بانک لغات درون دیتابیسم وجود داشته باشه و هر لغت که از روی DVD خوانده می شود معنی شود و هر دو در جدول مشخصاتت DVD ذخیره و نمایش داده شود
یک سرچ زدم یک سری دیتابس لغات بود ولی با مبلغ n ادلار ....
نوع رایگان هم دارد معرفی کنید؟

اگر درست مطلب را نفهمیدم راهنمایی کنید .

نماز و روزها یتان قبول درگاه الهی .

تقریبا همین بود من دنبالش نبودم حقیقتا شاید رایگانشم باشه