PDA

View Full Version : سوال: انتخاب از comboBox و پر شدن اطلاعات TextBox های دیگر

Jamshid.Bastani
سه شنبه 18 تیر 1392, 23:22 عصر
با سلام.

من یک Tex Box دارم که شماره موبایل شخص وارد می شود. وقتی شخص بر روی علامت ( + ) کلیک میکند، ComboBox اضافه می گردد. اگر شخص N شماره تلفن وارد کند N رکورد نیز به Combo Box اضافه می گردد.

حال اگر شخص بخواهد تلفن وارد شده به شماره ایندکس N را ویرایش کند، هنگامی که روی Combo Box کلیک کرده و شماره تلفن خود را انتخاب می کند چگونه باید مقدار آن وارد Text box شماره موبایل گردد ؟؟؟

با سپاس

ashkan1234
سه شنبه 18 تیر 1392, 23:30 عصر
با سلام.

من یک Tex Box دارم که شماره موبایل شخص وارد می شود. وقتی شخص بر روی علامت ( + ) کلیک میکند، ComboBox اضافه می گردد. اگر شخص N شماره تلفن وارد کند N رکورد نیز به Combo Box اضافه می گردد.

حال اگر شخص بخواهد تلفن وارد شده به شماره ایندکس N را ویرایش کند، هنگامی که روی Combo Box کلیک کرده و شماره تلفن خود را انتخاب می کند چگونه باید مقدار آن وارد Text box شماره موبایل گردد ؟؟؟

با سپاس

سلام!
منظورتون اینه؟
private void comboBox1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.Text = comboBox1.SelectedItem.ToString();
}

uthman
سه شنبه 18 تیر 1392, 23:35 عصر
private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
comboBox1.Items.Add(textBox2.Text);
}

{
textBox2.Text = comboBox1.SelectedItem.ToString();
}

Jamshid.Bastani
سه شنبه 18 تیر 1392, 23:44 عصر
ممنونم. اجرا کردم و وقعا قدردانی می کنم ازتون.

اما حالا من اگر مثلا چندین TextBox رو بخوام پر کنم تنها با انتخاب یک گزینه از Combo Box چی کار باید بکنم .

ممنونم.

uthman
چهارشنبه 19 تیر 1392, 00:17 صبح
سلام.چیزی که من فهمیدم از سوال شما اینه :

{
textBox2.Text = comboBox1.SelectedItem.ToString();
textBox3.Text = comboBox1.SelectedItem.ToString();
textBox4.Text = comboBox1.SelectedItem.ToString();
}

اگه اشتباهی متوجه شدم.درست و با جزیات چیزی رو که میخوای بگو تا کمکن کنم.

Jamshid.Bastani
چهارشنبه 19 تیر 1392, 20:27 عصر
سلام.

ممنونم. اگر درست متوجه شده باشم کد بالا مقداری رو که در Combo Box هست رو در چندین TextBox قرار میده.

اما من به فرض یک بخشی رو دارم که شخص میتونه چندین آدرس وارد کنه.

هر منزل یک کدپستی و یک تلفن مربوط به خودش رو داره.

من می خواهم اگر شخص از Combo Box مثلا خونه یک رو انختاب کردُ Text های تلفن / منطقه / آدرس و ... به صورت خودکار پر بشه.

با سپاس

Jamshid.Bastani
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:06 عصر
ببخشید کسی جواب این سوال رو نمی دونه ؟ تاپیک من رفته صفحه 7 !! شرمنده این جوری آوردمش بالا. ممنونم ازتون.

CsharpNevisi
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:17 عصر
{
textBox1.Text = comboBox1.Text;
}

uthman
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:19 عصر
cm.commandtext = "select * from user where id='"+dropdown1.selectedvalue+"'";
dr = cm.executereader();
if(Dr.read())
{
textboxname.text = dr["name"].value.tostring();
textboxfamily.text = dr["family"].value.tostring();
}

اگه کاربر ها تو دیتابیس ذخیره شده باشن باید به این روش عمل کنی.اگه نا مفقوم بود بگو

Jamshid.Bastani
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:20 عصر
{
textBox1.Text = comboBox1.Text;
}

خوبی آقا ؟ آقا راستش این چیزی نیستش که من می خواهم.

کمی بالا تر پس من رو بخون. من می خواهم از ComboBox که انتخاب می کنم، مقدار های متفاوت و از قبل ثبت شده در Texbox ها به نمایش در بیاد.
پست بالایی رو بخونی مثال زدم.

ممنونم ازت.

CsharpNevisi
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:28 عصر
خوبی آقا ؟ آقا راستش این چیزی نیستش که من می خواهم.

کمی بالا تر پس من رو بخون. من می خواهم از ComboBox که انتخاب می کنم، مقدار های متفاوت و از قبل ثبت شده در Texbox ها به نمایش در بیاد.
پست بالایی رو بخونی مثال زدم.

ممنونم ازت.

من از این نوشته یه همچین برداشتی داشتم ... !!!

uthman
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:28 عصر
آخه این مقادیری که شما میگین کجا ذخیره شدن؟از کجه باید بخونه؟
دقیق بیان کن چه جوریه برنامه ات

CsharpNevisi
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:30 عصر
سلام.

ممنونم. اگر درست متوجه شده باشم کد بالا مقداری رو که در Combo Box هست رو در چندین TextBox قرار میده.

اما من به فرض یک بخشی رو دارم که شخص میتونه چندین آدرس وارد کنه.

هر منزل یک کدپستی و یک تلفن مربوط به خودش رو داره.

من می خواهم اگر شخص از Combo Box مثلا خونه یک رو انختاب کردُ Text های تلفن / منطقه / آدرس و ... به صورت خودکار پر بشه.

با سپاس

اهان جواب اینو میخواستی ... !!!
خب اینارو میخوایی دیتا بیس بخونی ؟؟؟؟

Jamshid.Bastani
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:36 عصر
خوب متاسفانه حس می کنم من اینجا یک چالشی دارم !!! نمی دونم ابتدا بیام این اطلاعات رو ابتدا در دیتابیس به ثبت برسونم و یا نه !!!
اما چیزی که دارم الان فکرش رو می کنم میگم اینه :

من ابتدا میام آدرس + کد پستی + شهر و استان و ... را وارد می کنم.
سپس بر روی دکمه ( + ) که کلیک می کنم در دیتابیس ثبت شده و سپس فیلدهای تلفن نمایش داده می شود و یک خط به ComboBox اضافه می گردد.
حالا من میام مثلا برای اون منزل 5 تا تلفن ثبت می کنم.
تمام.

حالا اگر یک شخص بیاد 2 تا خونه رو با مشخصات بالا ثبت کنه و ما در ComboBox دوتا منزل رو داشته باشیم با انتخاب هر سطر ار Combobox باید کل اطلاعات عوض بشه دیگه. درسته ؟؟

من نمی دونم الا چه ساختاری باید براش بزارم. راهنمایی کنید. ممنونم.

CsharpNevisi
پنج شنبه 20 تیر 1392, 18:40 عصر
خوب متاسفانه حس می کنم من اینجا یک چالشی دارم !!! نمی دونم ابتدا بیام این اطلاعات رو ابتدا در دیتابیس به ثبت برسونم و یا نه !!!

سپس بر روی دکمه ( + ) که کلیک می کنم در دیتابیس ثبت شده و سپس فیلدهای تلفن نمایش داده می شود و یک خط به ComboBox اضافه می گردد.
تمام.

حالا اگر یک شخص بیاد 2 تا خونه رو با مشخصات بالا ثبت کنه و ما در ComboBox دوتا منزل رو داشته باشیم با انتخاب هر سطر ار Combobox باید کل اطلاعات عوض بشه دیگه. درسته ؟؟

خب شما نباید بزاری دوتا خونه مشخصاتی مثل هم داشته باشن ... برای جستجو یه فیلد کلید بزار مثلا برای کد پستی .... !!!

Jamshid.Bastani
پنج شنبه 20 تیر 1392, 19:07 عصر
خب کد پستی نمی تونم بزارم چرا که اگر 2 تا خواهر یا برادر بیان و مشخصات خودشون رو اعلام بکنن و در یک جا زندگی کنن ( خانه پدری ) تکراری به حساب میاد و ثبت نمیشه.

rezam44
پنج شنبه 20 تیر 1392, 19:10 عصر
خب کد پستی نمی تونم بزارم چرا که اگر 2 تا خواهر یا برادر بیان و مشخصات خودشون رو اعلام بکنن و در یک جا زندگی کنن ( خانه پدری ) تکراری به حساب میاد و ثبت نمیشه.

شاید بشه کد ملی رو گذاشت کلید اصلی

Jamshid.Bastani
پنج شنبه 20 تیر 1392, 19:14 عصر
آره حتما. به همین خاطر هستش که من کد ملی رو گذاشتم.

حتی Pk و FK هام رو هم کد ملی کذاشتم.

دیتاگرام رو هم کشیدم با کد ملی هستش.

sohil_ww
پنج شنبه 20 تیر 1392, 19:19 عصر

تمام.

1.چرا نمیای همون اول که آدرس بگیری شماره تلفن بگیری !
2. یک فیلد کلید اصلی تعیین کن تا 2 مقدار یکی تو داده ثبت نشه
3.اگه قصد نمایش شماره تلفن های هر خونه است از لیست باگس ،تری ویو یا دیتاگیرید استفاده کنی بهتر نیست

CsharpNevisi
پنج شنبه 20 تیر 1392, 19:21 عصر

من خواستم فقط ورودی با برنامه مرتبط باشه ... حداقل بگو برنامه درمورد چیه مام تفهیم شیم بهتر بتونیم راهنمایی کنیم ... میخوایی چیو ثبت کنی اخه .. !!! :متفکر:

rezam44
پنج شنبه 20 تیر 1392, 19:29 عصر
با سلام.

با سپاس

استنباط من از سوالتون اینه:
107034
107035

اگر اشتباه می کنم بگید.

Jamshid.Bastani
پنج شنبه 20 تیر 1392, 20:15 عصر
استنباط من از سوالتون اینه:
107034
107035

اگر اشتباه می کنم بگید.

اآآآ قربونت برم. آره دقیقا.

آقا برنامه مربوط به ثبت مشخصات فردی هستش. مثل ثبت و احوال.

CsharpNevisi
پنج شنبه 20 تیر 1392, 20:39 عصر

خب کلید میتونه همین کدملی باشه .... تو میخوایی اطلاعات فردیو به دست بیاری با توجه به انتخاب تو کمبوباکس .... ولی من یه پیشنهاد دارم .... !!!!
دست کاربرو برای جسنجو باز بزار .... یعنی بزار خود کاربر انتخاب کنه که جستحو بر اثاث چی باشه ... !!!!
مثلا بر اثاث نام و نام خانوادگی یا کد ملی یا شماره ... یا ......
دارم میرم باشگاه .... از باشگاه اومدم خواستی بگو برات نمونه کد بزارم ... !!!

sohil_ww
پنج شنبه 20 تیر 1392, 21:02 عصر

دیتا بیس SQL ?
اگه اره که 1 کویری برای سرچ بنویس و مقدار قابل سرچ مقدار کموباکست بزار اگه یه مقداره واحده