PDA

View Full Version : سوال: تفاوت مرورگرها

بهارجون
چهارشنبه 19 تیر 1392, 08:57 صبح
سلام دوستان
چرا اندازه ها در firefox با IE متفاوت است مثلا 20px در IE یک اندازه است و در firefox یک اندازه برای رفع این مشکل باید چکار کنم؟

ehsan_savadkohi
چهارشنبه 19 تیر 1392, 15:34 عصر
سلام دوستان
چرا اندازه ها در firefox با IE متفاوت است مثلا 20px در IE یک اندازه است و در firefox یک اندازه برای رفع این مشکل باید چکار کنم؟

بهترین سایت آموزشی....
http://www.w3schools.com
بخش css , css3

WOLF_MEHRDAD
چهارشنبه 19 تیر 1392, 16:03 عصر
درود بر شما :

اولا که موضوع ربطی به این تالار نداره
دوم اینکه 20px در همه جا یکیه، از استایل خاصی که استفاده کردیدکه در مرورگرهای مختلف احتمال پیشتیبانی نشدن وجود داره !

ravand
پنج شنبه 20 تیر 1392, 09:16 صبح
باید مقادیر رو ریست کنی:

html, body, div, span, applet, object, iframe,
h1, h2, h3, h4, h5, h6, p, blockquote, pre,
a, abbr, acronym, address, big, cite, code,
del, dfn, em, font, img, ins, kbd, q, s, samp,
small, strike, strong, sub, sup, tt, var,
b, u, i, center,
dl, dt, dd, ol, ul, li,
fieldset, form, label, legend,
table, caption, tbody, tfoot, thead, tr, th, td {
margin: 0;
padding: 0;
border: 0;
outline: 0;
font-size: 100%;
vertical-align: baseline;
background: transparent;
}
body {
line-height: 1;
}
ol, ul {
list-style: none;
}
blockquote, q {
quotes: none;
}

:focus {
outline: 0;
}

ins {
text-decoration: none;
}
del {
text-decoration: line-through;
}

table {
border-collapse: collapse;
border-spacing: 0;
}

Unique
پنج شنبه 20 تیر 1392, 14:39 عصر
اینجا انجمن طراحی وب نیست اما همه دوستان کار طراحی هم انجام میدهند.
اولا اینکه IE معیار مناسبی برای طراحی ینست ! نسخه هیا زیر ۸ که واقعا غیر قابل استفاده هستند و تنظیم و یکسان سازی نمایش برای اوناج فاجعه هستش و من شخصا هزینه های اضافی میگیرم برای پشتیبانی کردن از نسخه های زیر ۸ مرورگر IE. اما در مورد سوال شما باید بگم 20 پیکسل در تمام مرورگر ها یکیه اما وضعیت margin و padding برای element ها در مرورگر ها و همینطور float و خیلی از مباحث دیگه متفاوت هست و شما باید به مرور تکنیک لازم را بدست بیارین.

اما توصیه من به شما اینکه پایه کار خودتون را بگذارین روی firefox و chrome (من firefox را بیشتر توصیه میکنم) در واقع شما طراحی را باید از صفر و با کدنویسی و نه استفاده از drag and drop توی dreamweaver و دیگر محیط های WYSIWYG مثل homesite و غیره شروع کنید. هر کد html یا css ی که مینوسین را توی مرورگر firefox چک کنید و برین جلو ، حالا صفحه را میتونید به چند بخش اصلی مثل header و content و footer تقسیم کنید و با تکمیل هر بخش اون را توی chrome و ie هم چک کنید تا در کنار هم برین جلو. استفاده از firefox باعث میشه شما کد را اصولی بنویسین و حداقل توی chrome و opera مشکل حادی نداشته باشین. ie ها را هم سعی کنید مشتری را قانع به استفاده از نسخه ۸ به بالا کنید و خودتون و بقسه را از شر ۶و۷ خلاص کنید.