PDA

View Full Version : سوال: سوال از Asp

pigeon77
چهارشنبه 19 تیر 1392, 09:21 صبح
با عرض سلام و احترام
من یک پروژه تحت وب با C#‎ , sql , asp با موضوع آزمون آنلاین دارم می نویسم و چون تجربه اولم هست خیلی جاهاش گیر می کنم و خیییلی وقتم رو می گیره:افسرده:
2 تا سوال دارم که ممنون می شم اگر راهنماییم کنید :
1 - میخوام تو صفحه ای که از مستر پیج ارث بری کرده, یک grid veiw بذارم و بتونم یک رکورد از اون grid view رو انتخاب کنم ؟؟
2 - و به اطلاعات همون رکورد در همون صفحه دسترسی پیدا کنم , چطوری این کار رو انجام بدم ,لطفا اگر کسی می دونه راهنماییم کنه, مرسی:ناراحت:

vira1368
چهارشنبه 19 تیر 1392, 09:39 صبح
سلام
برای انتخاب یک رکورد از گرید میتونید رویداد SelectedIndexChanged رو استفاده کنید و از طریق خاصیت rows, cells به مقادیر داخل رکورد دسترسی پیدا کنید.

farzane_t
چهارشنبه 19 تیر 1392, 09:40 صبح
سلام
فکر میکنم جز select موارد دیگه ای هم واسه هز سط داشته باشید مثل ویرایش یا حذف، من خودم ازین روش استفاده می کنم،
برای اینکه یه سطر خاص رو انتخاب کنی میتونی یه LinkButton بزاری، commnad name اونو مثلا بزاری Select , خاصیت CommandArgument رو هم به این نحو مقدار دهی کن :

CommandArgument='<%#Eval("Id") %>'
که اون id کلید تعریف شده. بعد تو رویداد GridView1_RowCommand ، با e.CommandArgument میتونی مشخص کنی کدوم سطر منظورته ، و با e.CommandName هم بررس کن اگه select بود کاری که میخوای رو انجام بده.
درمورد سوال دوم هم از multi view استفاده کن.

پ.ن : سایت آقای دلشاد how2learn.asp.net اینو خیلی کامل توضیح داده، اونجا میتونی پیداش کنی.

موفق باشی