PDA

View Full Version : سوال: چگونه میتوان کاری کرد که کاربر خودش فاکتورش رو طراحی کنه

darkwish
چهارشنبه 19 تیر 1392, 15:37 عصر
سلام دوستان من یه مشکل اساسی دارم برای فاکتور های برنامم
چون سلیقه های هر فرد با فرد دیگری تفاوت داره من هر بار باید برای هر فردی یه فاکتور جدا طراحی کنم بعضی وقت ها هم میشه 3 یا 4 بار طراحی میکنمولی طرف خوشش نمی یاد
چگونه میشه یه کاری کرد که کاربر خودش فاکتور رو طراحی کنه و تو برنامه ذخیره کنه و از اون استفاده کنه
من یه بار تو یه اداره دولتی برنامه ای رو دیدم که کاربر یک گذارش رو طراحی می کرد یا یه فاکتور رو طرای می کرد با word یا paint و از اون چاپ می گرفت و اسکن می کرد تو برنامه و از اون گذارش که به دلخواه خودش بود استفاده می کرد کسی اطلاعی داره به من کمک کنید ممنون میشم
با کریستال می شه این کارو کرد ؟

khokhan
چهارشنبه 19 تیر 1392, 15:57 عصر
سلام دوستان من یه مشکل اساسی دارم برای فاکتور های برنامم
چون سلیقه های هر فرد با فرد دیگری تفاوت داره من هر بار باید برای هر فردی یه فاکتور جدا طراحی کنم بعضی وقت ها هم میشه 3 یا 4 بار طراحی میکنمولی طرف خوشش نمی یاد
چگونه میشه یه کاری کرد که کاربر خودش فاکتور رو طراحی کنه و تو برنامه ذخیره کنه و از اون استفاده کنه
من یه بار تو یه اداره دولتی برنامه ای رو دیدم که کاربر یک گذارش رو طراحی می کرد یا یه فاکتور رو طرای می کرد با word یا paint و از اون چاپ می گرفت و اسکن می کرد تو برنامه و از اون گذارش که به دلخواه خودش بود استفاده می کرد کسی اطلاعی داره به من کمک کنید ممنون میشم
با کریستال می شه این کارو کرد ؟

این کار در گزارش ساز استیمول و fast report امکان داره یعنی می تونین محیط دیزاین گزارش رو برای کاربر فراهم کنین اما من با کریستال که مخصوص vs امتحان نکرده ام و فکر می کنم امکانش نباشه ولی در کریستال ریپورتی که به صورت تجاری و به شکل نرم افزاری مجزا ارائه می شه این امکان وجود داره

pooria_googooli
چهارشنبه 19 تیر 1392, 16:24 عصر
stimul report واقعا گزار ساز کاملیه و این کاری که شما می خواهید را انجام میده .

darkwish
چهارشنبه 19 تیر 1392, 20:32 عصر
ممنون دوستان گرامی از راهنمایی هاتون
کسی یه نمونه کد نداره بذاره یه چرتی روش بزنیم
چاکر همه برنامه نویسا هستیم دوستتون داریم

khokhan
چهارشنبه 19 تیر 1392, 21:15 عصر
ممنون دوستان گرامی از راهنمایی هاتون
کسی یه نمونه کد نداره بذاره یه چرتی روش بزنیم
چاکر همه برنامه نویسا هستیم دوستتون داریم
یه نمونه واسطون می زارم با این توضیح که در کدهای مربوط به دکمه گزارش یه نیم سطر هست به این مضمون :

stiReport1.Design();

حالا کار این سطر اینه که شمارو به محیط دیزاین گزارش استیمول هدایت می کنه

می تونین یه دکمه در گزارشتون بگذارین به اسم طراحی گزارش واین یه خط رو به همراه سایر دستورات در اون دکمه قرار بدین
تا اگه کاربر علاقه داشت تا گزارش دلخواهش رو خودش طراحی کنه ازش استفاده کنه :لبخند:

در ضمن من اصلامتوجه معنی این جمله نشدم :لبخند:
بذاره یه چرتی روش بزنیمبهتره ارسالش کنین به فرهنگستان زبان :قهقهه:

darkwish
پنج شنبه 20 تیر 1392, 15:21 عصر
سلام دوست عزیز ممنون از کمکت خیلی گلی
ما وقتی می خواهیم رو یه چیزی که تازه میخواهیم یاد بگیریم این اصطلاح رو به کار میبریم منظور اینه که روش کار کنیم
:لبخندساده::قهقهه:

darkwish
جمعه 21 تیر 1392, 22:19 عصر
یه نمونه واسطون می زارم با این توضیح که در کدهای مربوط به دکمه گزارش یه نیم سطر هست به این مضمون :

stiReport1.Design();

حالا کار این سطر اینه که شمارو به محیط دیزاین گزارش استیمول هدایت می کنه

می تونین یه دکمه در گزارشتون بگذارین به اسم طراحی گزارش واین یه خط رو به همراه سایر دستورات در اون دکمه قرار بدین
تا اگه کاربر علاقه داشت تا گزارش دلخواهش رو خودش طراحی کنه ازش استفاده کنه :لبخند:

در ضمن من اصلامتوجه معنی این جمله نشدم :لبخند: بهتره ارسالش کنین به فرهنگستان زبان :قهقهه:
سلام دوست عزیر
ممنون از نمونه برنامه ای که گذاشتی
من vs 2009 هنوز بازنمیشه پروژه
اگه راه داره یه با vd 2009 بذاز نمونه رو ممنونت میشم

khokhan
جمعه 21 تیر 1392, 23:29 عصر
سلام دوست عزیر
می بخشی اما من vs 2008رو سیستم ندارم:لبخند:
بهتره بگذاریش کنار دیگه از تاریخ مصرفش کلی گذشته خیلی از بچه ها با 2010 کار نمی کنن که کلاسشون پایین نیاد اونوقت شما ................

اه ......اه ....... کلاس کار و پایین آوردی :قهقهه::لبخند::لبخند::چشمک:

erfan_urchin
شنبه 22 تیر 1392, 09:05 صبح
سلام دوست عزیر

دوست عزیز مهم نیست که شما چه ورژنی از VS رو داری شما هر موقع به این مشکل بر خوردی میتونی از طریق مسیر زیر برنامه رو اجرا کنی
WindowsFormsApplication1 > WindowsFormsApplication1.csproj
شما میتونی فایلی که پسوند csproj. داره رو باز کنی و کد ها رو ببینی و دیگه مهم نیست که چه ورژنی داری
موفق باشی

sahel65
سه شنبه 25 تیر 1392, 08:49 صبح
آقا Khokhan ممنون از پروژه ای که گذاشتی؛
خیلی دوست دارم پروژه ای رو که گذاشتید امتحان کنم و ببینم چجوری کار میکنه!
ولی زمان اجرا این پیغام رو میده؛ میشه بگید ایراد کار از کجاست؟

107321

شما هم با استیمول کار می کنید؟ میگن از کریستال خیلی بهتره.
(ضمنا ببخشید منم VS2008 دارم ولی تونستم برنامه رو اجراش کنم.)

Mahmoud Zaad
سه شنبه 25 تیر 1392, 11:21 صبح
سلام
کریستال ریپورت بدرد نخورترین گزارش سازی هست که دیدم. محیط طراحی خشک و اعصاب خرد کن، عدم پشتیبانی از فارسی و کلاً راست به چپ، کندی بیش از حد (اگه 40 -50 صفحه گزارش داشته باشی، باید بری یه چای بریزی بخوری تا گزارش آماده بشه، البته این که میگم مال قبل از ماه رمضون بود!!! الان که ...) و ... من که خدا وکیلی اعصابم از دیدنش خرد میشه حالا بعضی ها رو از جنس مخالف دیدم که پوستشون هم خراب میشه ولی من فقط اعصابم خرد میشه!!!
شما هم اگه باهاش کار می کنی به نظرم ترک کن اگه هم کار نمی کنی که فست ریپورت و استیمول عالی هستن، کاربری شون هم تقریبا شبیه هست.

darkwish
سه شنبه 25 تیر 1392, 22:27 عصر
می بخشی اما من vs 2008رو سیستم ندارم:لبخند:
بهتره بگذاریش کنار دیگه از تاریخ مصرفش کلی گذشته خیلی از بچه ها با 2010 کار نمی کنن که کلاسشون پایین نیاد اونوقت شما ................

اه ......اه ....... کلاس کار و پایین آوردی :قهقهه::لبخند::لبخند::چشمک:
ایشالا به زودی منم کلاس کاری رو میارم بالا :تشویق: