PDA

View Full Version : مشکل در IIS

تبسم ساینا
چهارشنبه 19 تیر 1392, 17:29 عصر
دوستان سلام
من یه پروژه طراحی سایت که با ویژوال 2010 نوشته شده رو روی سیستم خودم با ویژوال 2012 میخوام اجرا کنم ولی این خطا رو میده(از iis ورژن 8 استفاده میکنم):
It is an error to use a section registered as allowDefinition='MachineToApplication' beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

تووی همین تالار در تایپیک مرجع کامل خطا ها راه حل رفع این خطا نوشته شده ولی من نمیدونم چجوری استفاده کنم:

عدم امکان اجرای يک برنامه ASP.NET
"It is an error to use a section registered as allowDefinition='MachineToApplication'
beyond application level"

پس از ديباگ ، اطلاعات تکميلی زير در رابطه با خطای فوق نمايش داده می شود :

نمايش علت بروز خطاء در زمان ديباگ
"This error can be caused by a virtual directory
not being configured as an application in IIS

علت خطای فوق به دو موضوع متفاوت می تواند مرتبط باشد :

علت اول : زمانی که يک برنامه وب جديد با استفاده از ويژوال استوديو ايجاد می گردد، ويژوال استوديو دات نت به صورت اتوماتيک يک دايرکتوری مجازی را ايجاد و آن را به عنوان يک application پيکربندی می نمايد . در صورتی که به صورت دستی يک دايرکتوری مجازی ايجاد گردد و به عنوان يک application پيکربندی نشود ، امکان استفاده از برنامه وجود نداشته و با خطای فوق برخورد خواهيم کرد.

راهکار :

برای رفع اشکال فوق ، مراحل زير را دنبال می نمائيم :
- انتخاب دايرکتوری مجازی و کليک سمت راست برروی آن و انتخاب گزينه properties
- کليک بر روی دکمه "Create" در مجاورت Application name و textbox مربوطه . بدين ترتيب به صورت اتوماتيک "application" با استفاده از نام دايرکتوری مجازی ، ايجاد می گردد .
- پس از دنبال نمودن مراحل فوق امکان دستيابی به برنامه فراهم می گردد .

منظور از انتخاب دایرکتوری مجازی چیه ؟؟ کجا باید این کار و انجام بدم ؟؟