PDA

View Full Version : سوال: پاک کردن رشته بصورت یکی یکی

rezam44
چهارشنبه 19 تیر 1392, 21:21 عصر
سلام

ممنون میشم جواب بدید:)

می خوام با کلیک روی یه دکمه.... عدد هایی که توی یه لیبل قرار داده شدن رو با هر بار کلیک یکی یکی پاک کنه.

مثلا عدد توی لیبل اگه این باشه: 231
بار اول 1
بار دوم 3
و بار سوم 2
پاک بشه

ماه رمضان هم بر همتون مبارک.. نماز روزه هاتونم قبول درگاه احدیت باشه :قلب::لبخندساده:

mousa1992
چهارشنبه 19 تیر 1392, 21:53 عصر
lable.text=lable.text.remove(lable.text.lenght-1 , 1);

rezam44
چهارشنبه 19 تیر 1392, 22:11 عصر
lable.text=lable.text.remove(lable.text.lenght-1 , 1);

ممنونم داداش:قلب:

mousa1992
چهارشنبه 19 تیر 1392, 22:14 عصر
خواهش میکنم عزیز
اگه نمیدونی چی شد بگو و فقط از کد استفاده نکن

برا تشکر اون دکمه پایین هست

موفق باشی
یا علی

rezam44
پنج شنبه 20 تیر 1392, 14:28 عصر
خواهش میکنم عزیز
اگه نمیدونی چی شد بگو و فقط از کد استفاده نکن

برا تشکر اون دکمه پایین هست

موفق باشی

یا علی

چشم

ولی منظورت چیه که فقط از کد استفاده نکنم؟:لبخندساده:

CsharpNevisi
پنج شنبه 20 تیر 1392, 14:41 عصر
چشم

ولی منظورت چیه که فقط از کد استفاده نکنم؟:لبخندساده:

منظورش اینه که """"" فقط کدو کپی پیست نکن یادم بگیر ..... اگه نمیدونی کدا چطور کار میکنن و چه کدی چه وضیفه ای داره بگو بهت بگم ... !!! """"

rezam44
پنج شنبه 20 تیر 1392, 14:59 عصر
منظورش اینه که """"" فقط کدو کپی پیست نکن یادم بگیر ..... اگه نمیدونی کدا چطور کار میکنن و چه کدی چه وضیفه ای داره بگو بهت بگم ... !!! """"

فک کنم می دونم
اینجا (lable.text.lenght-1 , 1)
1 تعداد مربوط به حذف کردن هست فک کنم و lenght-1 مربوط به حذف کردن هستش... ولی نمی دونم چطور میشه از راس یا از چپ باک کردن رو مشخص کرد... الان این کد از راست پاک می کنه.... واسه از چپ پاک کردن باید + 1 بشه؟

rezam44
پنج شنبه 20 تیر 1392, 15:08 عصر
نه خب مثه اینکه اشتباه کردم... لطفا توضیح بدید خیلی ممنونم

malekabadi_a
پنج شنبه 20 تیر 1392, 15:10 عصر
فک کنم می دونم
اینجا (lable.text.lenght-1 , 1)
1 تعداد مربوط به حذف کردن هست فک کنم و lenght-1 مربوط به حذف کردن هستش... ولی نمی دونم چطور میشه از راس یا از چپ باک کردن رو مشخص کرد... الان این کد از راست پاک می کنه.... واسه از چپ پاک کردن باید + 1 بشه؟
با عرض سلام و خسته نباشید. برای این منظور شما می تواند از متد Substring نیز استفاده کنید. برای حذف کردن از چپ می تونید از کد زیر استفاده کنید.
label1.Text = label1.Text.Substring(1);
اگه کد رو متوجه نشدید بگین تا خودم یا اساتید توضیح بدن. دکمه ی تشکر رو هم فراموش نکنید

rezam44
پنج شنبه 20 تیر 1392, 15:26 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید. برای این منظور شما می تواند از متد Substring نیز استفاده کنید. برای حذف کردن از چپ می تونید از کد زیر استفاده کنید.
label1.Text = label1.Text.Substring(1);
اگه کد رو متوجه نشدید بگین تا خودم یا اساتید توضیح بدن. دکمه ی تشکر رو هم فراموش نکنید

اون عدد 1 که می دونم تعداد حذف کردن هست ... ولی سمت چپ یا راستش چطوریاس؟:)

malekabadi_a
پنج شنبه 20 تیر 1392, 15:40 عصر
اون عدد 1 که می دونم تعداد حذف کردن هست ... ولی سمت چپ یا راستش چطوریاس؟:)
سلام دوست عزیز. نه خیر. عدد یک مربوط به تعداد حذف کردن نیست. متد Substring با متد remove که دوستان توضیح داده اند , ساختارش تفاوت دارد. اگه شما راهنمای ویژوال را در مورد این متد نگاه کنید , می بینید که می تونید دو پارامتر یا یک پارامتر برای این متد ارسال کنید. شما با فرستادن این دو پارامتر مشخص می کنید که برنامه کجای تکست شما رو نشون بده. پارامتر اول برای این است که به متد بگید که از کجای تکست شروع کنه به نمایش دادن و پارامتر دوم به متد میگه که تا کجا را نمایش بده. یعنی از کجای متن شرع کنه و در کجای متن تمومش کنه. در اینجا ما با فرستادن عدد یک , به متد می گیم که می خوایم از کاراکتر دوم شروع کنه به نمایش دادن و با نفرستادن پارامتر دوم , به متد میگیم که ما برای انتهای متن محدودیتی حساب نمی کنیم. یعنی تا انتهای متن رو نمایش بده. به این ترتیب از کاراکتر دوم متن شروع می کنه به نمایش دادن تا آخر متن. به این ترتیب , اولین کاراکتر از سمت چپ حساب نمیشه. برای پاک کردن از سمت راست نیز با استفاده از همین متد می تونید از کد زیر استفاده کنید:
label1.Text = label1.Text.Substring(0 , label1.Text.Length - 1);

CsharpNevisi
پنج شنبه 20 تیر 1392, 15:57 عصر
اینو نگاه کن :
string a = "CsharpNevisi";
a = a.Substring(0, a.Length - 1);
تو خط اول یه متغییر تعریف کردم ... به اون کاری نداریم......
بعد اومدم تو خط دوم رسته رو جدا کردم ... چطوری ... !!!؟؟؟
Substring این برای کندن رشتست .. !!!!
حالا Substring دوتا پارامت میگیره ... اولی از کجا شروع کنم به کندن .... دومی چندتا کاراکتر برم جلو ... !!!
اول گفتم از کاراکتر 0رم شروع کن ..... یعد گفتم به اندازه (طول رشته منهای یک) کم کن... !!!
یعنی از C شروع میکنه و تا S پیش میره و جدا میکنه و داخل متغییر میریزه ... !!!
حاصل میشه این :
CsharpNevis
قدم دوم میشه این
CsharpNevi
قدم سوم میشه این
CsharpNev
و
....

rezam44
پنج شنبه 20 تیر 1392, 16:02 عصر
اینو نگاه کن :
string a = "CsharpNevisi";
a = a.Substring(0, a.Length - 1);
تو خط اول یه متغییر تعریف کردم ... به اون کاری نداریم......
بعد اومدم تو خط دوم رسته رو جدا کردم ... چطوری ... !!!؟؟؟
Substring این برای کندن رشتست .. !!!!
حالا Substring دوتا پارامت میگیره ... اولی از کجا شروع کنم به کندن .... دومی چندتا کاراکتر برم جلو ... !!!
اول گفتم از کاراکتر 0رم شروع کن ..... یعد گفتم به اندازه (طول رشته منهای یک) کم کن... !!!
یعنی از C شروع میکنه و تا S پیش میره و جدا میکنه و داخل متغییر میریزه ... !!!
حاصل میشه این :
CsharpNevis
قدم دوم میشه این
CsharpNevi
قدم سوم میشه این
CsharpNev
و
....

خیلی ممنونم