PDA

View Full Version : سوال: کمبوی هوشمند!

soroush_k12
پنج شنبه 20 تیر 1392, 14:18 عصر
با سلام
با تشکر از توجه دوستان عزیز . یه سوال داشتم در مورد کمبو باکس . میخواستم بدونم اصلا امکانش هست یا نه؟
در نمونه پیوست من یک جدول دارم که فقط 2 تا فیلد داره. در فیلد اول (سریال کنتورهای تحویلی) من تعدادی سریال کنتور وارد میکنم که بعدا در فیلد دوم (سریال کنتورهای منصوبه) این سریالهای باید توسط کمبو باکس انتخاب و وارد شوند. فقط میخاهم سریالهای که قبلا وارد شده اند دیگر در منوی کمبو نشان داده نشود و منوی آن خلاصه تر باشد. یعنی هر سریال فقط یک بار باید نصب شود.
در حال حاضر در نمونه پیوست منوی کمبو شامل تمام رکوردهای فیلد اول است . ولی من میخاهم این منو شامل تمام رکوردهای فیلد اول منهای تمام رکوردهای فیلد دوم باشد .
آیا با نوشتن کد اس کیوال در row source برگه lookup فیلد دوم این امکان وجود دارد؟
دوستان لطفا راهنمایی کنند

soroush_k12
جمعه 21 تیر 1392, 17:06 عصر
دوستان و اساتید عزیز کسی نظری نداره؟

master13111
جمعه 21 تیر 1392, 17:47 عصر
سلام. بعله, این امکان وجود داره. این کد رو باید بذاری
SELECT Table1.c1
FROM Table1
WHERE (((Table1.c1) Not In (SELECT table1.c2
FROM table1
WHERE ((Not (table1.c2) Is Null)))))

soroush_k12
جمعه 21 تیر 1392, 23:19 عصر
جناب master13111 بی نهایت متشکرم . دقیقا همینو میخواستم
یک سوال دیگر هم دارم
منوی کمبو هر وقت که جدول باز میشود مقدار میگیرد و تغییراتی که در جدول در فیلدهای c1 و c2 اعمال میگردد تا باز و بسته شدن مجدد جدول اعمال نمیگردد. راهی وجود دارد که این تغییرات همزمان در حال ویرایش جدول اعمال شود (بدون باز و بسته شدن جدول)
با تشکر فراوان
در ضمن پیروزی تیم ملی والیبال ایران در مقابل آلمان رو به تمام برو بچهای تالار تبریک میگم