PDA

View Full Version : سوال: تفاوت LinQ با کریستال ریپورت

aminomidi
جمعه 21 تیر 1392, 08:32 صبح
سلام . از تمامی دوستان حرفه ای یه سوال دارم که تفاوت linq با کریستال ریپورت چیه ؟؟؟ شباهت ها و تفاوت ها ؟؟ کدوم بهتره ؟؟؟ چون من توی یه مطلب آموزشی در مورد LINQ خوندم و تقریبا تسلط نسبی پیدا کردم . اما یکی از افراد حرفه ای اعلام کردند که کریستال ریپورت بهتره . آیا درسته ؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید .

atd_number18
جمعه 21 تیر 1392, 08:41 صبح
کریستال ریپورت یک ابزار گزارش گیریه و لینک یک روش پرس و جو به داده ها در دات نت است.به نظر من قابل مقیسه نیستند.

aminomidi
جمعه 21 تیر 1392, 09:04 صبح
ببخشید من متوجه منظورتون نشدم . میشه بیشتر توضیح بدید ؟؟

asghar2008
جمعه 21 تیر 1392, 10:13 صبح
سلام

اینا رو که با هم مقایسه نمیکنن !! کریستال ریپورت یه مبحث دیگه است Linq هم یه مبجث دیگه !

linq یک روش یا یک تکنولوژی جدید که توسط مایکروسافت در نسخه سوم NET. برای پرس وجو از داده های آرایه ای و بانک اطلاعاتی هستش.

توضیحات بیشتر در مورد LINQ

(http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=934&articleID=402455) اما کریستال ریپورت:
کریستال ریپورت نرم افزاری برای گزارشگیری هستش شما از طریق اون میتونید داده های خود را گزارش گیری کنید

aminomidi
جمعه 21 تیر 1392, 10:43 صبح
یعنی با LINQ نمیشه گزارشگیری کرد ؟؟؟؟ یا با کریستال ریپورت نمیشه کار های مربوط به لینکیو رو انجام داد ؟؟؟؟

aghayex
جمعه 21 تیر 1392, 16:08 عصر
دوست عزیز این دو مبحث تفاوتشون بین زمین تا آسمونه
با لینکیو شما می تونید به منابع داده دسترسی پیدا کنید و داده های مورد نظرتونو استخراج کنید . اما با کریستال شما یک سری داده رو به شکل خاص می تونید نمایش بدید.
احتمالا در اون تاپیک مقایسه linq با ef بوده یا linq با ado بوده
البته لینو بگم که لینکیو و کریستال رابطه مستقیمی با هم دارن شما با لینکیو داده های مورد نظرتو واکشی می کنی و در اختیار کریستال قرار میدی و بعد کریستال به شکل دلخواه براتون نمایش می ده

asghar2008
جمعه 21 تیر 1392, 17:44 عصر
یعنی با LINQ نمیشه گزارشگیری کرد ؟؟؟؟ یا با کریستال ریپورت نمیشه کار های مربوط به لینکیو رو انجام داد ؟؟؟؟

دوست عزیزمون aghayex توضیحات تکمیلی رو دادن.

شما با استفاده از Linq داده هارو از پایگاه داده استخراج میکنید یا ذخیره میکنید
در کل با Linq اعمال ذخیره (Insert) ،ویرایش (Update) ، حذف (Delete) وانتخاب (Select) رو انجام میدید.

شما برای گزارشگیری با استفاده از Select داده های رو از پایگاه داده استخراج میکنید و برای نمایش گزارشگیری باید این داده را تو یه جایی نشون بدید برای نشون دادن گزارش هم نرم افزارهای مختلفی وجود داره که یکیش کریستال ریپورت هستش.

aminomidi
یک شنبه 23 تیر 1392, 07:32 صبح
سلام . بله ممنونم از راهنمایی دوستان .