PDA

View Full Version : سوال: طراحی منوی اصلی سایت

Louai_M
جمعه 21 تیر 1392, 19:11 عصر
با سلام

من یک جدول دارم به نام منو دارم در این جدول یک فیلد به نام مجموعه وجود دارد که در جدول دیگری مطالب اصلی وجود داردند بازهم فیلد با نام مجموعه دارم حال می خواهم وقتی روی یکی از فیلدهای جدول 1 مثلاً فیلد فرهنگی کلیک کنم فقط مطالبی که در جدول 2 فیلد مجموع آنها فرهنگی باشد نمایش داده بشن کد زیر را نوشتم(البته جواب در صفحه دوم نمایش داده می شود

string majmoeh1;
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
if (!Page.IsPostBack)
{
try
{

majmoeh1 = Request.QueryString["majmoeh"].ToString();
}
catch (Exception)
{
return;
}
}
//****************
lblMajmoeh.Text = majmoeh1;
//*************************
string mydata = ConfigurationManager.ConnectionStrings["mydatacon"].ToString();
SqlConnection cn = new SqlConnection(mydata);
SqlCommand cm = new SqlCommand();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
DataTable dt = new DataTable();
DataSet ds = new DataSet();
SqlDataReader dr;
cn.Open();
cm.Connection = cn;

cm.CommandText = "SELECT * FROM tblMatlab WHERE majmoeh= @majmoeh ";
cm.Parameters.AddWithValue("@majmoeh", majmoeh1);
/*DataList1.DataSource = cm.ExecuteReader();
DataList1.DataBind();*/
da.SelectCommand = cm;
ds.Clear();
da.Fill(ds, "tblMatlab");
DataList1.DataSource = ds;
DataList1.DataMember = "tblmatlab";
DataList1.DataBind();
cn.Close();

با این کد هیچ مشکلی ندارم می توانم یکی از منوها را انتخاب کنم و برم به صفحه نمایش جزئیات و آنها را ببینم اما مشکلی که دارم

مثلاً دو منوی فرهنگی و ورزشی داریم
کاربر منوی فرهنگی را کلیک کرد با کد بالا به راحتی می تواند جزئیات را در صفحه دیگر ببیند اما نمی تواند منوی دیگری را انتخاب کند ارور می دهد

* سؤال چطور می توانم کاری کنم که درحین حال که منوی فرهنگی را دارد می بیند بتواند با کلیک روی ورزشی آن را ببیند

Louai_M
جمعه 21 تیر 1392, 19:20 عصر
لطفاً کمک کنید

parvizwpf
جمعه 21 تیر 1392, 19:21 عصر
چه اروری داری؟

Louai_M
جمعه 21 تیر 1392, 19:44 عصر
107104 این خطا را میده

Louai_M
جمعه 21 تیر 1392, 19:46 عصر
107105 این خطا گرفته شده

Louai_M
جمعه 21 تیر 1392, 19:47 عصر
فکر کنم منظورش این که بار دوم که روی یک منو کلیک کردم اطلاعاتش دریافت نشد یعنی محتوای @majmoeh خالی دریافت می شه

imanasp
جمعه 21 تیر 1392, 23:37 عصر
فکر کنم منظورش این که بار دوم که روی یک منو کلیک کردم اطلاعاتش دریافت نشد یعنی محتوای @majmoeh خالی دریافت می شه

نه اگر این باشه که شما می گید خطای object Null میده به نظرم نوع دو فیلد مرتبط با هم در دو جدولتون رو از یک نوع در نظر نگرفتید

Louai_M
جمعه 21 تیر 1392, 23:47 عصر
الان قسمتی از کد را که در دیتالیست اطلاعات را نشون می ده حذف کردم و فقط گزاشتم اطلاعات را از page.ispostbakurl بخونه و در یک لیبیل بریزه دیدم که مثلا اگر منوهام (خانه، فرهنگی، ورزشی) ((ضمناً خانه ثابت هست و از بانک خوانده نمی شود )) من الان در صفحه خانه یا همان اصلی هستم و منوی فرهنگی را انتخاب می کنم اطلاعاتش را می خونه اما اگه ورزشی را انتخاب کنم اطلاعاتش را نمی خونه . و لیبل خالی می مونه ولی با اگه از صفحه اصلی برم رو ورزشی اطلاعات را می خونه مشکل نداره فقط اگه از ص. ورزشی بخوام فرهنگی را انتخاب کنم لیبل خالی می مونه