PDA

View Full Version : سوال: نحوه ریختن آنی مقدار یک فیلد در یک متغیر ...

bcloob
شنبه 22 تیر 1392, 11:04 صبح
با سلام
من می خوام یک فرم با قابلیت محاسبه قیمت خیلی ساده طراحی کنم تنها چیزی که لنگشم اینه :
یک فیلد دارم با id و name مشخص حالا در قسمتی که می خوام مقدار اون رو از طریق echo نشون بدم چطوری باید قراخوانیش کنم ؟
البته منظور من فراخوانی آنیه... یعنی مثلا اگر مقدار اون فیلد 100 بود یعنی کاربر عدد 100 رو تایپ کرد، من اون رو توی متغیر $a ریختم و * 10 کردم بتونم خروجی 200 رو به کاربر نشون بدم !

MMSHFE
شنبه 22 تیر 1392, 11:11 صبح
باید از AJAX استفاده کنید.

bcloob
شنبه 22 تیر 1392, 11:29 صبح
یعنی php همچین قابلیتی نداره که مقدار فیلد رو به صورت آنی در بیاره :ناراحت:

خب میشه یه نمونه کد ساده Ajax برای این کار به من پیشنهاد کنید !

MMSHFE
شنبه 22 تیر 1392, 12:21 عصر
PHP که سهله، هیچ زبان سمت سرور دیگری بدون AJAX چنین قابلیتی نداره چون کد شما داره سمت سرور اجرا میشه و رویدادهای کاربر سمت کلاینت هست و باید یک پل این وسط باشه که رویدادها رو بگیره و بفرسته برای سرور و جواب مناسب رو دوباره از سرور بگیره و در مکان مناسب نشون بده که این، دقیقاً همون کاری هست که AJAX انجام میده. درمورد AJAX مطلب توی اینترنت زیاده. این لینک (http://www.ncis.ir/articles/11/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%20AJAX) رو ببینید. امیدوارم مشکلتون رو برطرف کنه.

bcloob
شنبه 22 تیر 1392, 13:02 عصر
خیلی ممنون مقالتون عالی بود ...
اما مشکلی که من دارم اینه که به جاوا تسلط ندارم :ناراحت:
توی کد زیر من 2 تا select دارم یکیش لیست که می خوام روی هر کدومش که کلیک شد value ضربدر 10 بشه توی اون input نشون داده بشه، و اگر کاربر از لیست 2 تخفیفش رو هم انتخاب کرد بجای اینکه ضربدر 10 بشه ضربدر اون value بشه مثلا 7 برای اینکه عدد با 30 درصد تخفیف محاسبه بشه ... اگر وقت داشتم حتما میرفتم جاوارو فول یاد می گرفتم.. خیلی ممنون

<select id="txt1" name="amt">
<option></option>
<option value="10000">فوق تخصص</option>
<option value="10000">تخصص</option>
<option value="8000">دکترای پزشکی</option>
<option value="8000">دکترای غیر پزشکی</option>
<option value="5000">کارشناسی ارشد</option>
<option value="5000">کارشناسی</option>
<option value="5000">کاردانی</option>
<option value="5000">دانشجو</option>
</select>

<select name="off">
<option></option>
<option value="7">30% تخفیف اعضای ISRAPM</option>
<option value="7">30% تخفیف فرد ارائه دهنده مقاله (سخنرانی/پوستر)</option>
<option value="7">30% تخفیف رزبدنت</option>
</select>

<p><input type="text" value="0" disabled="disabled"></input></p>

MMSHFE
شنبه 22 تیر 1392, 13:18 عصر
اگه نرخ تبدیل ثابته (10 برابر)، سؤالتون رو توی تالار JavaScript مطرح کنید اما اگه باید این نرخ هم توسط PHP محاسبه و اعلام بشه، در اینصورت باید از AJAX و ترجیحاً jQuery استفاده کنید.

bcloob
شنبه 22 تیر 1392, 13:46 عصر
نه نرخ ثابت ... این روش خودم بود اصلا می تونیم اون 10برابر رو حذف کنیم به آیتمامون یه صفر اضافه کنیم بعد تخفیف هارو به صورت ضربدر 0/7 که تخفیف 30 درصدی به دست بیاد.. دیگه لقمرو دور سرم نچرخونم...