PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از کلاس partial بجای معماری سه لایه

esafb52
شنبه 22 تیر 1392, 16:31 عصر
با سلام من معماری سه لایه رو برای یک پروژه انتخاب کردم و ازش استفاده کردم و دلایلی مانند تقسیم بندی برنامه به کدهای کوچک تر و به دنبال اون مدیریت آسانتر خطا ها و... رو از دلایلش میدونم !!!اگه اینا درست هست ما چرا بجاش از کلاس های partial استفاده نکنیم که اجتیاج نباشه بریم باز کلاس dal رو تو BAL باز نیو کنیم و از اون کلاس یه دستور رو برای پردازش پاس بدیم اینطرف و..........و یه جوری حافظه ای بیشتری از هیپ بگیریم و ...
خب تو کلاس های پارشال هم ما میتونیم با داشتن اسامی فیزیکی متفاوت و لی تو یه کلاس واحد همه اون کار ها رو انجام بدیم همچنین کد هم به قطعات کوچکتری تقسیم بندی شده و راحت خطا یابی میشه
مثلا یه کلاس فیزیکی دارم که از اون موجودیتو داخلش ساختمش و تمام فیلد و پراپرتی ها رو داخلش گذاشتم
یه کلاس فیزیکی دیگه هم برای متدهای کار با sql مثل کاتکنت و دیسکتنکت و اد و......
یه کلاس فیزیکی دیگه هم برای بکاپ و ریستور و.........
یه کلاس فیزیکی ..........................برای ................................
و همه اینها در یک کلاس
البته درست میدونم این تمام اون مزایای سه لایه رو پوشش نمیده ولی قابلیت کمی هم نیست در ضمن بد نیست اشاره کنم که هدف از ایحاد کلاس های partial که کار همزمان چند نفر با یک کلاس هست رو میدونم
موفق باشین

ali_md110
شنبه 22 تیر 1392, 20:18 عصر
سلام
همونطور که خودتون گفتید "دلایلی مانند تقسیم بندی برنامه به کدهای کوچک تر و به دنبال اون مدیریت آسانتر خطا ها و .... " ما رو به طرف معماری 3 لایه سوق میده
اما یکی از اهداف معماری سه لایه اینه که قسمت DAL یا BLL هرکدام ورودی و خروجی خاص خود را داشته باشد و مجزا باشند و در فضانامهای متفاوت . بعضی مواقع لایه DAL روی یک سرور و لایه BLL روی یک سرور دیگر اجرا میشوند.

ببینید دوست من کلاسهای Partial جهت تقسیم بندی یک کلاس به اجزای کوچکتر هست ولی نمیتونه معماری سه لایه رو پیاده سازی کنه .فقط یک کلاس رو با توجه به متدها و خواصش درون یک فضانام تکه تکه میکنه و به جند کلاس تبدیل میکنه که همه این کلاسها یک هدف دنبال میکنند.

esafb52
یک شنبه 23 تیر 1392, 22:56 عصر
این رو نمیدونستم

عضی مواقع لایه DAL روی یک سرور و لایه BLL روی یک سرور دیگر اجرا میشوند.
پس بنظرم برای پروژه های کوچکتر بهتره فرد خودش رو با این معماری درگیر نکنه و حتی پرفرمونسی کمی هم داشته باشه( نسبت به روشی که گفتم) ولی برای پروژه های بزرگتر نه
نظر بقیه دوستان چیه