PDA

View Full Version : سوال: نحوه مدیریت محتوای وب سایتی که قبلا با asp.net ساخته شده است؟

it.developer
شنبه 22 تیر 1392, 17:26 عصر
با سلام و احترام به همه دوستان خوبم در سایت برنامه نویس

من قبلا سایتی را با تکنولوژی asp.net ایجاد و راه اندازی کردم و الان پس از چندین سال نیازمند این هستم تا محتوایش را به راحتی تغییر بدم و درگیر روش های اماتوری برای تغییر نشم و در واقع مجبور نباشم سورس ها را تغییر بدم و مجددا پابلیش کنم روی سرور هاست سایتم.
بلکه میخوام از یک cms متناسب با ساختار asp.net برای اینکار استفاده کنم و یا از راه خاصی که نمیدونم چی هست برای اینکار استفاده کنم تا مشتری هم به راحتی چندتا کلیک بتونه محتوای بخش ها ( بیشتر تغییرات متنی ) را به راحتی تغییر بده و نیازی به کارهای اماتوری نباشه که برای تغییر یک متن ، چندروز و چند نفر معطل بشند.

دوستان نکته اینجاست که وب سایت قبلا ساخته شده و پروژه تقریبا بسته شده و حالا چطور میشه یک cms را به اون وصل کرد یا اینکه چطور میشه اون را مدیریت محتوا کرد ؟؟؟

لطفا کمک کنید تا بتونیم پاسخ های فنی خوبی برای این سوال عمومی پیدا کنیم.

it.developer
شنبه 22 تیر 1392, 17:34 عصر
دوستان لطفا در نظر داشته باشند که هدف تغییرات فنی نیست. بلکه ویرایش پست های متنی موجود در سایت هست. حالا با این تفاسیر چطوری میشه این امکان را به صورت یک ابزار به مشتری ارائه داد تا بتونه به راحتی محتوای متنی پست ها را تغییر بده ؟؟؟

it.developer
شنبه 22 تیر 1392, 18:13 عصر
خوب از دوستان کسی نیست که مشارکت کنه ؟؟؟؟؟؟ بحث مهمیه عزیزان !!!!!!!!!!

aspismylove
شنبه 22 تیر 1392, 19:17 عصر
با سلام و احترام به همه دوستان خوبم در سایت برنامه نویس

من قبلا سایتی را با تکنولوژی asp.net ایجاد و راه اندازی کردم و الان پس از چندین سال نیازمند این هستم تا محتوایش را به راحتی تغییر بدم و درگیر روش های اماتوری برای تغییر نشم و در واقع مجبور نباشم سورس ها را تغییر بدم و مجددا پابلیش کنم روی سرور هاست سایتم.
بلکه میخوام از یک cms متناسب با ساختار asp.net برای اینکار استفاده کنم و یا از راه خاصی که نمیدونم چی هست برای اینکار استفاده کنم تا مشتری هم به راحتی چندتا کلیک بتونه محتوای بخش ها ( بیشتر تغییرات متنی ) را به راحتی تغییر بده و نیازی به کارهای اماتوری نباشه که برای تغییر یک متن ، چندروز و چند نفر معطل بشند.

دوستان نکته اینجاست که وب سایت قبلا ساخته شده و پروژه تقریبا بسته شده و حالا چطور میشه یک cms را به اون وصل کرد یا اینکه چطور میشه اون را مدیریت محتوا کرد ؟؟؟

لطفا کمک کنید تا بتونیم پاسخ های فنی خوبی برای این سوال عمومی پیدا کنیم.

ببین دوست عزیز تو در هر صورت باید درگیر کد سایت بشی ، چون اگه بخای مثل یک سی ام اس رو پیاده کنی و بتونی از این به بعد هر وخت لازم داشتی سایت رو بروز کنی باید جاهایی رو که نیاز داری داینامیک باشه رو به دیتابیس وصل کنی ، فقط همین .... (البته برای کار کردن با سورس قبلیت منظورم بود :لبخند: )

حالا میای و یک پنل مدیریتی میسازی و با دیتابیست کار میکنی و هر تغییر هم که توی دیتابیس بدی توی سایت اعمال میشه و بقول یارو گفتنی " سی داداش " سایتت آپ تو دیت میشه :چشمک:

اتصال به دیتابیس و ذخیره و کار با دیتابیس که یادت مونده دیگه ایشالللللا ؟؟؟ کار خاصی نداره خیلی سادس ... کار 3-4 ساعته ساخت پنل مدیریتیش ...

موفق باشی :قلب:

asrah6
شنبه 22 تیر 1392, 23:41 عصر
سلام دوست عزیز
آیا سایتی که طراحی کردی از دیتابیس استفاده می کند؟
که در این صورت طراحی قسمت مدیریتش هم ساده است

it.developer
یک شنبه 23 تیر 1392, 12:21 عصر
نه دوستان قسمت دیتابیسی نداره.

ایا نمونه ای توی سایت هست که بشه ازش الگوبرداری کنم ؟

aspismylove
یک شنبه 23 تیر 1392, 15:15 عصر

نمونه آنچنانی نع ، کاری نداره که‌، همون سایت رو توی ویژوال بازش کن و جاهایی رو که میخای داینامیک باشه رو (قبلش جدول هات و.. رو بساز) به بانک وصل کن (تا اینجا کارت با سایت قبلیت تموم شد)

حالا برو چند تا صفحه درست کن بعنوان صفحات مدیریتی و بعدش هم کد نویسی رو انجام بده (دستور select , insert , update & ....) حالا مدیر هر چیزی بره و توی اون صفحات ثبت ویرایش یا ... کنه توی سایت تغییرات اعمال میشه ...

موفقباشی:چشمک:

Progman.ir
یک شنبه 23 تیر 1392, 16:15 عصر

ببین دوست عزیز.وقتی حرف از مدیریت سایت و داینامیک بودن اطلاعات و پست ها میاد وسط ، صد در صد پای یه حافظ ونگهدارنده اطلاعات (دیتابیس) این وسط باز میشه.برای ثبت جدید و ویرایش و حذف هم داشتن یه بخش طراحی شده هم غیر قابل انکاره.یه چیزی مثل این مدیریت گالری عکس (http://gallery.progman.ir/administrator2/)