PDA

View Full Version : سوال: ورود به صفحه کاربری در هنگام login به طوری که کد کاربریهای متفاوت به صفحات متفاوتی وارد شوند

yekta222
شنبه 22 تیر 1392, 18:15 عصر
سلام به همه
من یک سایت با asp برای پروژم دارم درست میکنم با موضوع اموزش مجازی
حالا مشکلم اینجاست که کاربری که میخواد وارد صفحه ی کاربریش بشه موقع login کردن یا رمز عبور و نام کاربری وکد درس رو وارد کردن اگر در جدول بانک کد درسش برابر با مثلا 1 بود به صفحه مثلا Defalt1 بره واگه برابر با 2 بود به یک صفحه ی دیگه بره و اگه برابر با 3 بود یک صفحه ی دیگه که مربوط به همون درس هست بره
دوستان قبلا راهنماییم کردن اما کامل نبود نتونستم کاری کنم
لطفا اگه کسی بلده راهنماییم کنه نکته به نکته خیلی نیاز دارم

aspismylove
شنبه 22 تیر 1392, 18:50 عصر
سلام به همه
من یک سایت با asp برای پروژم دارم درست میکنم با موضوع اموزش مجازی
حالا مشکلم اینجاست که کاربری که میخواد وارد صفحه ی کاربریش بشه موقع login کردن یا رمز عبور و نام کاربری وکد درس رو وارد کردن اگر در جدول بانک کد درسش برابر با مثلا 1 بود به صفحه مثلا Defalt1 بره واگه برابر با 2 بود به یک صفحه ی دیگه بره و اگه برابر با 3 بود یک صفحه ی دیگه که مربوط به همون درس هست بره
دوستان قبلا راهنماییم کردن اما کامل نبود نتونستم کاری کنم
لطفا اگه کسی بلده راهنماییم کنه نکته به نکته خیلی نیاز دارم

دو تا تکست باکس برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور بزار و وقتی که کاربر وارد کرد و دکمه ورود رو زد یه Select بزن و مقادیر نام کاربر و رمز عبور رو چک کن و اگه درست وارد کرده بود آی دی کاربر رو بریز توی یک Session و از اون به بعد هر موقه خواستی چک کنی با سشن کار کن ...

به همین راحتی

yekta222
شنبه 22 تیر 1392, 19:24 عصر
آی دی کاربر رو بریز توی یک Session و از اون به بعد هر موقه خواستی چک کنی با سشن کار کن

دقیقا چی تو Session بنویسم کدی رو که باید نوشته بشه رو کسی داره
یا اصلا راه دیگه ای داره اگه کسی میتونه یه خورده کاملتر توضیح بده

aspismylove
شنبه 22 تیر 1392, 19:34 عصر
آی دی کاربر رو بریز توی یک Session و از اون به بعد هر موقه خواستی چک کنی با سشن کار کن

دقیقا چی تو Session بنویسم کدی رو که باید نوشته بشه رو کسی داره
یا اصلا راه دیگه ای داره اگه کسی میتونه یه خورده کاملتر توضیح بده

راه از این کاملتر ؟؟؟؟
کد زیر رو ببین : (برای یکی از پروژه هام هستش ببین اگه سوالی داشتی بوگو )

Dim cmd As New SqlCommand()
Dim khodam As New hamo
Protected Sub btnlogin_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles btnlogin.Click
Dim id As Integer
cmd.CommandText = "GETinfoForLogin"
cmd.CommandType = Data.CommandType.StoredProcedure
cmd.Parameters.Add("@id", Data.SqlDbType.NVarChar).Value = txtcoderahgiri.Text
cmd.Parameters.Add("@codemelli", Data.SqlDbType.NVarChar).Value = txtcodemelli.Text
id = khodam.Command(cmd, True)
Session.Add("userid", id)
'-=-=-=-=-=-=-=-=-
If id <> 0 Then
System.Threading.Thread.Sleep(1000)
lblbadlogin.Visible = True
lblbadlogin.Text = "لطفا در زمان مشخص شده اقدم نمایید"
Else
System.Threading.Thread.Sleep(2000)
lblbadlogin.Visible = True
lblbadlogin.Text = "کاربری با چنین مشخصات وجو ندارد"
End If
End Sub

ببین بعد از اینکه نام کاربر و رمز عبور و چک میکنم میریزم توی یک آی دی و بعد با دستور if میام مثلا چک میکنم که فلان چیز برقرار باشه ...

کد :

id = khodam.Command(cmd, True)

یک کلاس نوشتم که میره توی اون کلاس چک میکنه که کاربر وجود داره یا نه و بعد میاد مقدار رو (که کاربر وجود داره یا نه ) رو میریزه توی ی ک آی دی :کف:

راستی با Stored Procedure هستش ...

موفقباشی:چشمک:

yekta222
شنبه 22 تیر 1392, 20:22 عصر
دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون اما Session بیشتر برای کنترول از ورود غیر مجاز هست اما منظور من اینه که مثلا در سایت های معمولی در هنگام login با وارد کردن یوزرو پسورد اگه در بانک موجود باشه به یک صفحه مشترک دسترسی پیدامیکنن اما من میخوام کسی که میخواد login بشه مثلا کد کاربری و کد درسش رو وارد میکنه اگه در بانک موجود و درست باشن و کد درس مثلا 1 باشه و کد یک مال درس ریاضی باشه وارد صفحه مربوط به دانش اموزان ریاضی بشه و اگه کد درس 2 باشه و مال یک درس دیکه به صفحه ای که مال اون درس هست بره

aspismylove
شنبه 22 تیر 1392, 21:08 عصر
دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون اما Session بیشتر برای کنترول از ورود غیر مجاز هست اما منظور من اینه که مثلا در سایت های معمولی در هنگام login با وارد کردن یوزرو پسورد اگه در بانک موجود باشه به یک صفحه مشترک دسترسی پیدامیکنن اما من میخوام کسی که میخواد login بشه مثلا کد کاربری و کد درسش رو وارد میکنه اگه در بانک موجود و درست باشن و کد درس مثلا 1 باشه و کد یک مال درس ریاضی باشه وارد صفحه مربوط به دانش اموزان ریاضی بشه و اگه کد درس 2 باشه و مال یک درس دیکه به صفحه ای که مال اون درس هست بره

سلام ببین دوست عزیز

شما تا اینجایی که من گفتم اومدید و کاربر رو چک کردید که آیا ثبت نام شده یا نه ؟؟

از اینجا به بعد شما به جای اون دستوری که من دارم آی دی رو مخالف 0 چک میکنم بیاین و Role رو چک کنید که مثلا : آیا این کاربر اجازه ورود به فلان صفحه رو داره یا نه ...

مثال :

If role = 1 Then ' به صفحه ریاضی برو

Else If role = 2
' به صفحه فیزیک برو End If

به همین راحتی ...