PDA

View Full Version : پر بازدیدترین خبر ها

aleas2
شنبه 22 تیر 1392, 19:23 عصر
دوستان بنده بنده یه سایت خبری دارم !
میخوام ستون سمت چپ سایتم پر بازدیدترین خبرهای هفته جاری نمایش بدم

سایتم با وردپرس هسته این کد پر بازدید ترین خبرهای هفته جاری رو نمایش میده

<?php
query_posts('meta_key=post_views_count&orderby=meta_value_num&order=DESC&showposts=10');
if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
<li><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php
endwhile; endif;
wp_reset_query();
?>

خب این کد برای هر بازدید کننده که وارد سایتم میشه تو کل پست های سایت سرج میکنه 10 خبر پربازدید نمایش میده که اگر 1000 خبر در سایتم باشه روزی 2000 نفر وارد سایت بشه یعنی 2000 بار باید تو 1000 خبر جستجو کرد در نتیجه فشار زیادی به سرور میار

خب من میخوام قسمت پر بازدیدترین خبرهارو طوری بنویسم که مثلا امروز اومین نفری که وارد سایت شد ساعت 7:00 اطلاعات ده خبر پربازدید در فایل یعنی عنوان خبر- لینک خبر -خلاصه خبر -کد خبر -تاریخ ثبت خبر ذخیره کنه که دفعات بعد که کاربر مراجعه میکنه اطلاعات ده خبر که ذخیره شده بدون جستجو نمایش بده تا اینکه دوساعت بعد که کاربر دگه وارد سایت شده اطلاعات ده خبر پربازدید آپدیت بشه

امیدوارم متوجه منظورم شده باشین

حالا میخوام بدونم چطور میتونم اطلاعات ذخیره کنم و چطور اطلاعات ذخیره شده نمایش بده و چطور بر اساس زمان مثلا همین که دوساعت یکبار اطلاعات آپدیت کنم؟

<?php
query_posts('meta_key=post_views_count&orderby=meta_value_num&order=DESC&showposts=10');
if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>

جای پنج تا کد زیر باید کد ذخیره نوشته بشه
<?php the_permalink() ?> خروجی لینک خبر
<?php the_title(); ?> عنوان خبر
<?php echo get_post_meta($post->ID, 'img',true); ?> لینک تصویر بند انگشی
<?php the_excerpt(); ?> خلاصه خبر
<?php the_ID(); ?> کد خبر

<?php
endwhile; endif;
wp_reset_query();
?>

نکته : البته برنامه نویسی php بلد نیستم وگر نه جای ذخیره اطلاعات در فایل در بانک بلد بودم خیلی بهتر بود