PDA

View Full Version : نیاز به یک هش با قابلیت برگشت به حالت اول

navid3d_69
یک شنبه 23 تیر 1392, 10:46 صبح
سلام من یک هش می خوام که اطلاعاتی که هش میشه رو بتونم دوباره بخونم مثلا یوزر و پسورد Cpanel رو هش کنم و با یک کلید بتونم دوباره هر وقت خواستم به حالت اول و بدون هش برگدونم

H:Shojaei
یک شنبه 23 تیر 1392, 11:28 صبح
سلام
تا جايي كه من ميدونم هشي با اين قابليت وجود نداره اگه باشه كه ديگه هش نيست همه به الگوريتمش دست رسي دارن ديگه.
ولي شما ميتونيد يه الگوريتم هش خودتون بنويسيد واسه برنامه هاتون. كه قابل بازگرداني هم باشه.

navid3d_69
یک شنبه 23 تیر 1392, 11:29 صبح
سلام
تا جايي كه من ميدونم هشي با اين قابليت وجود نداره اگه باشه كه ديگه هش نيست همه به الگوريتمش دست رسي دارن ديگه.
ولي شما ميتونيد يه الگوريتم هش خودتون بنويسيد واسه برنامه هاتون. كه قابل بازگرداني هم باشه.

هستش مثلا سیستم های مثل whmcs استفاده می کنند شما یک کلید قرار می دی برای هش و بازیابیش می کنی اونجوری اگر به دیتابیس دسترسی داشته باشه کسی نمی تونه اون هش رو بازیابی کنه

MMSHFE
یک شنبه 23 تیر 1392, 11:39 صبح
این دیگه اسمش Hash نیست. بهش CODEC میگن. الگوریتمهایی مثل Base64 و AES و... نمونه هایی از این کدگذاریها هستن. Hash قابل برگشت نیست. مثل MD5 و SHA و...

navid3d_69
یک شنبه 23 تیر 1392, 11:41 صبح
شما خودتون کدوم رو پیش نهاد می کنید من من خوام یوزر و پسورد cpanel رو توی دیتابیس ذخیره کنم برای این کار کدوم بهتر هست؟

navid3d_69
یک شنبه 23 تیر 1392, 15:55 عصر
این رو پیدا کردم فکر کنم خوب باشه